55" czy 60" Sony czy...

rmickey

New member
Witam,

trudny wybór, raczej skłaniam się do 60", ale może warto poświęcić te 5" i kupić mniejszy.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 26m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? między 3 a 4 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2/3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój słoneczny płn/zach.
7. Jaki masz obecnie telewizor? 52"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jak najlepszą jakość obrazu.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Zwykła naziemna DVB-T i nc+.
10. Jakie urządzenia? PS3/4 i często filmy z NAS'a (qnap)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 5-6 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, codzienne programy w TV
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie
16. Preferencje co do marki? Sony, Panasonic
17. Preferencje co do wielkości? 55" lub 60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepska jakość obrazu przy SD
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? 3D nie wymagane, jak będzie to na +

W obecnym mieszkaniu mam Shapra 52" 830E. Ale po przeprowadzce do nowego lokum pójdzie on do innego pokoju a do salonu potrzebuję nowe TV.

Celuję w dwa modele SONY:
1. KDL-55W829B
2. KDL-60W605B

Jeżeli ktoś porównywał powyższe modele to proszę o podzielenie się opinią. A może celować w inną markę :roll:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale w dużych modelach te 100 Hz naprawdę widać różnicę.
Brałbym - jeśli musi być Sony - 55W829.
Chociaż czerń i głębia lepsza jest w innych modelach.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ja z kolei wziąłbym 60W605B, na bdb matrycy Sharp UV2A. Jakość obrazu w tym modelu jest zbieżna z 55W829, a 5" więcej robi różnicę, naprawdę.
 

rmickey

New member
Z tego co się orientuję to obydwa modele mają matryce 100 Hz.

Widziałem w jednym z dużych sklepów 605B z podłączonym sygnałem SD i z odległości ok. 2 m praktycznie nie dało się tego oglądać. Pewnie kalibracja by trochę pomogła, ale trochę mnie to zniechęciło do tego modelu. Dlatego raczej skłaniam się do zakupu 55".
Poza Sony możecie polecić inną firmę lub inny model. Wykluczam Toshiba i LG. Sharpa również ponieważ mam 830E.
 
Ostatnia edycja:

agass

New member
Też coś kojarzę że 10Hz-ale głowy nie dam.
Sygnał sd sygnałowi nierówny.55" wybór duży 60" to już trudniejsza sprawa mniejszy wybór i większa kasa.
 

WuMike

New member
Bez reklam
I jest 50 HZ.
Ja zdecydowanie wolę płynność i obróbkę 100Hz.

60W605B, czyli konkretnie model 60" nie jest 50Hz. Pisałem w kilku miejscach na forum, że odświeża 100Hz, bo jest na świetnej matrycy UV2A Sharpa.

Faktycznie, z bliska nie da się go oglądać i potrzeba minimum 2,5 metra, aby obraz się rozwinął, a piksele zniknęły.
 

ket23

New member
Kiki poleci Ci phila:) i to będzie dobry wybór bo sam miałem kilka. Natomiast ja od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem sony 55 w829 i uważam że jest to jeden z najlepszych tv w za tą kasę. Czerń super (wymieniłem egzemplarz ze względu na clouding ,jestem na to uczulony) obraz naprawdę bajeczny do konsoli sprawuje się świetnie(bardzo niski imput lag) Zero bandingu i dse co występowało w moich wcześniejszych tv. Smart jak to smart ,jest ja za bardzo nie korzystam. Tv naprawdę godny uwagi. Porównywałem go również z 60 w 605 i zdecydowanie wygrał 829. Najlepiej sprawdź sam i wybierz to co dla Ciebie najlepsze
 

rmickey

New member
@ket23
Dzięki za info :)
Ambilight Philips'a jakoś do mnie nie przemawia.

Napisz proszę jeszcze jak z odbijaniem światła na matrycy tego Soniaka. Mam bardzo słoneczny pokój i zastanawia mnie czy powłoka antyrefleksowa matrycy da radę. A tak przy okazji, jaka jest w nim matryca? Półmatowa czy błyszcząca? I jeszcze jedno pytanie. Jak z powieszeniem go na ścianie? Jaki ma standard VESA?
 

agass

New member
8109 jest okay,ale też wez pod uwagę jak tv szybko się kurczy,kanałów w hd jest coraz większy.mam nadzieję że sygnał sd pójdzie do lamusa.
 

SandPetrus

New member
Też coś kojarzę że 10Hz-ale głowy nie dam.
Sygnał sd sygnałowi nierówny.55" wybór duży 60" to już trudniejsza sprawa mniejszy wybór i większa kasa.
60-tka ma matrycę Sharp, więc raczej na pewno jest to "setka". W8 jest ładniej wykonany, ale matryca pochodzi od tajwańskiego AUO. Wez pod uwagę, że jak miałeś 52" to 3 cale więcej prawie nie będzie różnicy.
 

rmickey

New member
60-tka ma matrycę Sharp, więc raczej na pewno jest to "setka". W8 jest ładniej wykonany, ale matryca pochodzi od tajwańskiego AUO. Wez pod uwagę, że jak miałeś 52" to 3 cale więcej prawie nie będzie różnicy.

Obie matryce to 100 Hz.

Też na początku miałem brać 60", ale po zastanowieniu stwierdziłem, że chyba 55" będzie lepsze.
Odległość do TV będzie taka sama jaką mam teraz, a na chwilę obecną nie czuję żadnej potrzeby większego TV. Te 52" są naprawdę wystarczające.

Ten Philips z serii 8000 całkiem ładny. Pytanie czy warto dopłacać aż 1500 zł za niego vs. Sony.
 

ket23

New member
@ket23
Dzięki za info :)
Ambilight Philips'a jakoś do mnie nie przemawia.

Napisz proszę jeszcze jak z odbijaniem światła na matrycy tego Soniaka. Mam bardzo słoneczny pokój i zastanawia mnie czy powłoka antyrefleksowa matrycy da radę. A tak przy okazji, jaka jest w nim matryca? Półmatowa czy błyszcząca? I jeszcze jedno pytanie. Jak z powieszeniem go na ścianie? Jaki ma standard VESA?

Powiem Ci że akurat ambilight to rzecz której mi najbardziej brakowało wzg. phila ,bajer jest zaprawdę nietęgi. Poradziłem sobie z tym przyklejając ledy na tyle soniaka ,zawsze coś :) Co do odbijania światła to matryca jest półmatowa. Musisz liczyć się z tym że odbicia będą ,ale na pewno mniejsze niż przy błyszczącej. Co do wieszania na ścianie to otwory są w standardzie vesa. Jednakże telewizor jest "grubszy" na dole więc producent dorzuca dystanse które wkręcamy w górne otwory i bez problemu wieszamy. Co do producenta matrycy to tak jest ona produkowana przez tajwańską firmę AOU Osobiście uważam że jest ona świetna tak jak pisałem zero bandingu dse czy problemów z pikselami ,clouding jest jak wszędzie ale względen samsunga czy lg to tak jakby go nie było(jak przeszkadza to wymienić). Całą resztę obrabia elektronika sony i w moim subiektywnym odczuciu jest świetnie. Btw. posiadam tajwański telefon htc one i nie zamieniłbym go na żaden inny:) Jakość wykonania jest perfekcyjna. Wieżę że podobnie jest z matrycą. Na koniec za naprawdę nieduże pieniądze przedłużamy gwarancję w sony center (niezależnie gdzie kupisz tv) do 5 lat i pozostaje tylko bezstresowo cieszyć się telewizorem.
 

SandPetrus

New member
Co do producenta matrycy to tak jest ona produkowana przez tajwańską firmę AOU Osobiście uważam że jest ona świetna tak jak pisałem zero bandingu dse czy problemów z pikselami ,clouding jest jak wszędzie ale względen samsunga czy lg to tak jakby go nie było(jak przeszkadza to wymienić).
AUO nie jest złe. Chociaż miałem starego laptopa z tą matrycą i była tragiczna, to jednak teraz już robią na poziomie. Raczej chodziło mi o to, że w tym w605 jest matryca Sharpa, które to są już chyba ostatnimi produkowanymi w Japonii. Clouding u mnie na as650 nie występuje w ogóle, więc nie można powiedzieć, że jest wszędzie. Mam za to lekkie DSE - wychodzi, że występuje jedno albo drugie w tych prostszych konstrukcjach.
 
Do góry