55 cali Sony vs Philips 4K/FHD? Priorytet - jakość obrazu

shallet

New member
Obecnie posiadam KDL-50w829b - jestem zaje...ście zadowolony z jakości obrazu, niestety TV jest za mały wiec mam możliwość zmiany na 55cali. I teraz pytanie do znawców tematu - chciałbym TV na pewno nie odbiegające jakością obrazu od obecnego (głównie programy TV z NC+ i filmy w dobrej jakości (.mkv)), bo to jest dla mnie priorytetem. 3D, smatrt, granie na TV - to kwestie drugorzędne a wręcz sporadycznie używane. Wolałbym lepsze FHD niż średnie UHD. W związku z czym pytanie:
1. czy KDL-55W809C będzie odbiegał od obecnie posiadanego?
2. ewentualnie inne propozycje w cenie KDL-55W809C (obecnie do 5 lutego 4190 zł), czy to dobry wybór?
3. jara mnie ambi w Philipsie - jak jest coś godnego uwagi z jakością ww TV to proszę o propozycje (ewentualnie budżet do 5000 zł)
4. jak jest UHD godny uwagi (w niewiele większym budżecie) to też proszę o propozycje
 
Ostatnia edycja:

shallet

New member
No 4K nie jest priorytetem , tak jak pisałem wolę dobre FHD niż średnie UHD. Odległość od ekranu ok. 3 m
 

adamo_

New member
Bez reklam
możę się nie znam ale średnie UHD będzie lepsze niż dobre FHD, już samo przez się zwiększenie rozdzielczości natywnej ekranu i podanie na ten ekran materiału w takiej rozdzielczości to daje. Oczywiście że będzie się oglądało takie źródła a nie TV Puls.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To w Twoim przypadku przesiadłbym się na Sony 55X8509 za 4299 zł dla niebieskich członków forum, oczywiście z kalibracją. Ten dobrze upscaluje obraz nawet SD.
 

barburian

New member
Bez reklam
Sony vs. Philips

Obecnie posiadam KDL-50w829b - jestem zaje...ście zadowolony z jakości obrazu, niestety TV jest za mały wiec mam możliwość zmiany na 55cali. I teraz pytanie do znawców tematu - chciałbym TV na pewno nie odbiegające jakością obrazu od obecnego (głównie programy TV z NC+ i filmy w dobrej jakości (.mkv)), bo to jest dla mnie priorytetem. 3D, smatrt, granie na TV - to kwestie drugorzędne a wręcz sporadycznie używane. Wolałbym lepsze FHD niż średnie UHD. W związku z czym pytanie:
1. czy KDL-55W809C będzie odbiegał od obecnie posiadanego?
2. ewentualnie inne propozycje w cenie KDL-55W809C (obecnie do 5 lutego 4190 zł), czy to dobry wybór?
3. jara mnie ambi w Philipsie - jak jest coś godnego uwagi z jakością ww TV to proszę o propozycje (ewentualnie budżet do 5000 zł)
4. jak jest UHD godny uwagi (w niewiele większym budżecie) to też proszę o propozycje


Zanim się zdecydujesz poczytaj opinie użytkowników.
Telewizor 4K UHD SONY KD-55X8509 55 cali - Opinie i ceny na Ceneo.pl

Jeśli masz 50" jaki jest sens przesiadania się na 55" osobiście uważam że to wyrzucanie kasy
za chwile stwierdzisz że przy 55" to nie widzisz różnicy i za rok będziesz myślał o zmianie na 60-65 cali. Oczywiście jeśli masz miejsce przemyśl od razu zakup 60-65 cali w 4K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor ma się dobrze, a jak ktoś potrafi obsługiwać Androida z wtyczkami gra super również multimedialnie. Jeśli masz miejsce na 55" to Ten Sony będzie dobrą ofertą bo bardzo dobrze upscaluje obraz. Sony jest też przygotowany do zmiany softweru nawet jeśli zmienią się kryteria nadawania sygnału 4K.
 

shallet

New member
To w Twoim przypadku przesiadłbym się na Sony 55X8509 za 4299 zł dla niebieskich członków forum, oczywiście z kalibracją. Ten dobrze upscaluje obraz nawet SD.
To narobiłeś smaka z tą ceną :popcorn:
A jakby podwyższyć bidżet do ok. 6000 i wziąć pod uwagę Philips 55PUS8809 czy zagra lepiej niż PUS7600? Oba w podobnej cenie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są w extra ofercie.
Większe możliwości i w wyższej klasie jest PUS8809.
 

mihau86

New member
Jeśli Twoj budżet to 5000 to mi udało się znaleźć samsunga ue55ju7000 za tą cenę i jestem mega zadowolony. Dobra jakość obrazu i brak jakichkolwiek problemów z Tizenem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma lepszą czerń, głębię obrazu, lepsze wyposażenie, jest też bardziej multimedialny. No i ma ambilight .
 
Do góry