55 cali - Samsung vs Philips vs Sony

jmg

New member
Miał być zestaw audio, a tu trzeba zacząć od wizji. Witam i na początek spowiedź:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m, docelowo 4,3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Pozycja stojąca na komodzie o wys. 90 cm
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce za telewizorem, docelowo od prawej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic PV40
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Obraz zbliżony do obecnej plazmy, dobry Smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Pace 500, NC+
10.Jakie urządzenia ? PS3, docelowo Soundbar / Woofer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-8 godz.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? SPORT, filmy nagrywane z TV, kanały muzyczne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, raz w tygodniu max 3 godz.
16.Preferencje co do marki ? Od wielu lat Panasonic, jednak jestem otwarty na wszelkie sugestie
17.Preferencje co do wielkości ? Obecnie 42 cale, waham się między 50 a 55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Powolna reakcja, nierówny obraz (np. poszarpane linie na boisku), słaba fonia
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 70:30 na korzyść wieczoru
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D nie jest priorytetem

Sprawa rozbije się zapewne pomiędzy Samsungiem 6640, Philipsem 7109 oraz Sonym 829. Pierwsze wrażenia ze sklepu (wiadomo, nie ten sygnał) poparte lekturą na forum - Sony wygrywa naturalnością obrazu, ale Smart ponoć daleko w tyle. Pytanie które się nasuwa, to czy aby Philips nie godzi obydwu kwestii? Ja nastawiałem się na LG, ale nie widzę tutaj wielu fanów tego rozwiązania. I czy nie wymieniony przeze mnie w tytule Panasonic ma szansę konkurować z pozostałymi modelami?
Mam świadomość, że cenowo na dziś mogę nie dźwignąć tych modeli, ale zakup stanie się faktem po Nowym Roku, więc szansa jest...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Płynność, kolorystyka, wykonanie, dźwięk czy skalowanie obrazu. W kwestiach multimedialnych wypadnie gorzej, ale to często i tak nie jest problemem, bo wystarczy blu-ray za 500zł samsunga i czyta wszystko i ma pełnego smarta.
 

jmg

New member
Być może gospodarz forum zechce się autorytatywnie wypowiedzieć, ale ponieważ w tej półce cenowej wyborze zapewne decydują niuanse, to mam nadzieję, że tym tematem przysłużę się innym niezdecydowanym.

Jednak jakość obrazu na pierwszym miejscu, ale stawiam również na Smarta stąd w głowie Samsung, który pod tym względem chyba na topie. Oczywiście wybór który zapodałem w temacie będzie sztuką kompromisu, ale np. wolałbym uniknąć dobierania oddzielnego BR pod Smarta, mając w domu konsolę. Tośki - nie wiedzieć czemu - nie brałem pod uwagę i w sumie cieszę się, że pojawiają się głosy za.

Wierzę, że z Waszą pomocą i doświadczeniem ukierunkuję się na 1-2 typy i wybór będzie prostszy. Nie ukrywam, że liczę mocno na głosy kibiców cieszących się możliwościami swoich odbiorników podczas transmisji choćby Premier League ;)

,
 
Ostatnia edycja:

jarek9306

New member
sony 50w829 z tych najlepszy obraz smart średnio ale jesli bedzie to za mało można dokupic blu ray samsunga jesli wystarczająco problem z głowy:)
 
Do góry