55 cali do 2500zł bez bajerów

gpr

New member
Cześć wam.
Właśnie psuje się mój 8 latek którego kupiłem dzięki temu forum czyli Philips 40 PFL5507K więc pora na jego wymianę.

TV ma mieć przede wszystkim dobry obraz tj ostry, kolory naturalne, bez przeplotów i drgań (gdy jest krata czy koszula w paski), bez opóźnień? (te cienie przy szybkim ruchu)
Te cienie wraz z tym tym czymś przy koszulach w paski najbardziej mnie wkurza.
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/83274/010_P1400555.JPG

Nie więcej niż 55 cali.
Najlepiej do 2500zł.

Bez smarta, internetu, 3D, sterowania głosem i innych bajerów (bo tego nie potrzebuje). VOD póki co też na razie nie jest używany ponieważ ... podpięty będzie do niego komputer do internetu a nie gier.

Fajnie jednak gdyby obsługiwał filmy przez USB.
TV odbieram przez dekoder TOYA.
Pokój 30m2 więc najlepiej gdyby nie grał cicho. (choć Philips 40 PFL5507K sie sprawdzał)
Będzie stał na podstawie.
Matryca najlepiej mat.
Kąt oglądania - jakieś 60 stopni.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Teraz, to wszystkie internet maja :). Popatrz Panasonica, Sony modele.

Panasonic TX-58GX830E
Troche drozszy, ale 3 cale wiekszy.

Sadze, ze jak dobrze poszukasz, to moze za te 2500 zl go kupisz
 
Ostatnia edycja:

WojTech

New member
Cześć,
Zagłębiając temat twój Philips z przed 8lat nie miał np. Ambilight, więc może warto znów pójść tą drogą i zatrzymać się przed Philips? Może np. model 58PUS8535-lub mniejszy 50PUS8535 lub coś z serii 7855/7805.
Fakt wspomniałeś, że nie są ci potrzebne bajery, ale tu masz fajny potencjał dużo technologii np pod netflix (db vision, hdr, ambilight).

Jeśli jednak chciałbyś coś innego to może Samsung 55Q64/67, alternatywa dla Philips-a różnica w smart tv, tu mamy dodatkowo quantum dot(kropka(powłoka)która daje nieznacznie jaśniejszą matrycę) pytanie czy ci na tym zależy. Bo tu np. alternatywnie ambilight w trybie białym wyciąga nam efekt czerni z telewizora.

Ewentualna opcja to jeszcze LG 55NANO816- tu zmienia nam się matryca na IPS lepsze kąty, ale pytanie czy nie będzie niedoświetlona?

Najlepiej zobaczyć na żywo (zobaczyć dotknąć piloty każdy w sumie jest inny Philips ma Qwerty, Lg ma pointer, a samsung mam mały pilot z paroma guzikami)
 

gpr

New member
Nie chce bajerów bo one podrażają produkt kosztem jakości innych podzespołów odpowiadających za wyświetlanie obrazu.
I absolutnie nie chce telewizora z wifi. Polecanie mi Tv z wifi to strata czasu


drosophilia - chyba mnie nie zrozumiałeś. Nie bez przyczyny chce tv do 55cali także te 3 dodatkowe cale to wada nie zaleta.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie ma telewizora bez smarta i bez wifi (oczywiście pomijam te najtańsze 32").
Natomiast jak chcesz coś stosunkowo niedrogiego z dobrym obrazem, to zainteresuj się Panasonikiem 58HX800, 58HX810, 58HX820, 58HX830 (ten sam model różniący się tylko dodatkami).
Ma on smarta ale podstawowego o ograniczonej ilości aplikacji. Działa za to bardzo sprawnie. TV już po wyjęciu z kartonu ma dobrze skalibrowany obraz.
 

gpr

New member
Jak już pisałem MAX 55 cali.
Przepraszam ale ja przyszedłem tu po poradę a nie nachalne wciskanie produktu jak w mediamarkt czy innym mediaexpert.

Nie po to człowiek podaje jakieś parametry by mu wciskać co innego.
Wkurzyłem sie ponieważ podałem takie parametry nie bez powodu i większego nie zmieszczę a tu wciskają człowiekowi na siłę coś co nie jest dla niego.
Podobnie ma sie sytuacja z ceną. Powiesz do 2500 to zaproponują taki za 3200.
Wrrr

Zapomniałem też że do wymagań powinienem dodać .. STABILNOŚĆ.
Mam kota więc lepsza chyba będzie podstawa płaska i ciężka (np ze szkła jak u mojego philipsiora) niż cieńkie nóżki.

A sam pilot mnie nie interesuje bo i tak nie będzie używany.
W zasadzie chyba jedynie do przełączeń między gniazdami HDMI 1 - 2 - 3

Bluetooth 5.1 (nie niższy z uwagi na gorszą technologię więc większe opóźnienie) byłby tez dobrym pomysłem dla słuchania na słuchawkach bezprzewodowych.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wiem, tylko że nie ma tego Panasonika w 55". Jest dopiero 58". A sam model jest najbliżej Twojego opisu. To jeden z nielicznych producentów, którzy zdecydowanie dużo bardziej skupiają się na jakości obrazu niż nad dodatkami, które są skromniejsze (np smart).

W Twojej cenie mieści się jeszcze Philips 55PUS7805 ale to model zuuuużo niższej półki.

I nie ma co się od razu unosić, bo zaraz nikt Ci nic tu nie doradzi.

EDIT:
Z tym "Bluetooth 5.1 (nie niższy)" to żeś przywalił. Nie wiem czy którykolwiek TV spełnia to wymaganie. Jakby taki 4.2 czy 5.0 miałby Cię nie zadowolić. Różnicy w brzmieniu nie ma. Sam mam słuchawki z BT 5.0 APTX-HD i łączę się nimi z najnowszym LCD SONY z najwyższej półki a on ma BT 4.2. I wyobraź sobie, że wszystko działa, gra i buczy. Tak jak powinno. Skąd więc wymóg, że TV ma mieć BT min. 5.1 ????
 
Ostatnia edycja:

gpr

New member
no może sie zagalopowałem z tym 5.1 ale 5 wprowadza ulepszone (szybsze) technologie dekodowania dźwięku przy których nie widać opóźnienia.
W Bluetooth 4 przy muzyce (gdy np łączysz słuchawki z smartfonem) jest ok ale w filmach opóźnienie jest często widoczne.
Także nie chodzi wcale o brzmienie ale o opóźnienie względem wizji którego po kablu nie ma ale po falach niestety jest.


TV 58 cali mi sie po prostu nie mieści. Max to 55 cali. Powiem więcej. Szafkę mam 104cm i podstawa musi sie na niej zmieścić.


Może ten Philips 55PUS7805 jest gorszy ale mieści sie w kwocie.
Widzę jednak że muszę sam poszukać i przedstawić tu swoje propozycje.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie widzę żadnych różnic w opóźnieniach, niezależnie czy się łączę słuchawkami z BT 4.0, 4.2 czy 5.0. Nie ma ich a raczej są tak małe, że ich nie odczuwam.
Mniejsze opóźnienia gwarantuje Ci nie rodzaj BT 4.0/4.1/4.2/5.0 a kodek aptX Low Latency. Może on występować zarówno z BT 4.0 jak i 5.0. Jego certyfikacja jest jednak płatna, dlatego większość SoC stosowanych w TV go nie posiada. Zamiast upierać się nad BT 5.0, powinieneś pytać o wsparcie aptX Low Latency. Ale w tanich TV też tego nie znajdziesz. Wyznaczyłeś sobie kryteria, które nie spełniają nawet drogie modele telewizorów a cenowo ograniczasz wybór do najniższej półki.
Kolejna sprawa, to czy słuchawki jakie masz/chcesz kupić, mają wsparcie pod aptX Low Latency? Bez tego nie zatrybi.

Powodzenia.

Edit:
A Panasonic TX-58HX820E ma akurat wąską, płaską stopę. Bez problemu zmieści się na Twojej szafce.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wiem, że Sennheiser 4.40 BT sprawdza się w filmach ale kolega wyżej, upiera się nad BT 5.1/5.0 a te słuchawki mają BT 4.0 z podstawowym aptx (bez HD i LL).
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak, oczywiście. Między Dacią a Mercedesem też nie ma różnicy. Oba jeżdżą do przodu i skręcają.
 

gpr

New member
763posty. Ciekawe w ilu z nich wciskasz ludziom na siłę Panasonika.
Mówiłem juz że mi sie nie zmieści więc co ci daje kontynuowanie jego wątku?

Może mieć cokolwiek i kosztować 1000 zł a i tak go nie wezmę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich warunków i potrzeb :
TCL 55C715
LG 55UN74003
TCL 55P715
Hitachi 55HZT66
Sharp 55BL2Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę i dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

gpr

New member
Szkoda że nie piszesz nawet jednego słowa na temat dlaczego właśnie te modele.
CO sie stało z testami?
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
Już nie są robione, wyszukiwarka ich nie wyszukuje czy nie mam do nich dostępu?

Hitachi 55HZT66 - brak dostępności
Sharp 55BL2 - stary (zapewne sprawdzony) model sprzed ponad roku
Już tylko sklep dla idiotów go sprzedaje i boje sie że ostanie mi sie jakaś końcówka magazynowa
LG 55UN74003 - ciekawa noga. Będzie raczej stabilny tylko jaką ona ma długość bo mam 103cm szafkę
Przyglądam sie TCL ale widze że mają dużo wad (żeby TV włączał sie minute??) ciekawe jak z ich trwałością skoro serwis słaby i zacinają na androidzie (ale on raczej nie będzie używany) tylko skoro wolno sie włączają to może ogólnie wolno działają, szczególnie, jak komp po x czasu. Byłem z rtveuroagd by zobaczyć jakie sa te chińczyki ale .. to bezsens oglądać tam TV. :-/
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Za 2200-2300 można kupić 55xh70 czy tam x70 sonego. Triluminos, uplynniacz działający i nawet dobra jasność. Ciekaw a opcja w tym budżecie.
Za 2500-2800 można dostać 55xh80 z procesorem x1, bardzo dobrze świecący telewizor na androidzie.

58hx Panasonica ma takie same wymiary jak niektóre 55", także zanim zaczniesz kogoś rugac, że polecił 3 całe więcej to sprawdź najpierw wymiary

Jeśli odpalisz sygnał poniżej fhd na tv 4k to nie licz na wymagana przez siebie ostrość.
 
Ostatnia edycja:

gpr

New member
Przyznam że trochę boje się tych TLC choć podoba mi się że przynajmniej mają fizyczny wyłącznik mikrofonu z tyłu telewizora.

Więc niby miało być 2500 ale zastanawiam sie nad LG 55NANO903NA który widze jest tu polecany i kosztuje 3400 o ile nóżka da sie zamontować wężej. Ogólnie porażka. Kiedyś to były czasy. Brało sie co było. (Taki żarcik hehehe).

Im dłużej czytam te forum tym mam większe wrażenie że mógłbym kupić cokolwiek i i tak byłoby dobrze.
Ten jest dobry, tamten i jeszcze tamten i nagle okazuje sie ze do wyboru jest 15 modeli 6 różnych firm. Przynajmniej Samsunga mało kto proponuje :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry