55 cale do 3tys.

majmaj22

New member
Witam.
Mogę wydać 3tys. Full HD dla mnie jest wystarczające nie szukam 4k.

Moje propozycje:

PANASONIC TX-55CS630E - 2950zł
PANASONIC 55C320 - 2500zł
SONY KDL55W755CB - 3150zł (dodaje z ciekawości w porównaniu do innych bo raczej mnie nie stać)
LG 55LH6047 - 2550zł

Bardzo proszę o wpisanie od najlepszego do najgorszego wraz z opisem dlaczego taki wybór (dzięki temu będę wiedział na co zwracać uwagę)

Dziękuje.
 

suchy0070s

New member
Ja też mam ten sam dylemat, również nie potrzebuje słabego 4K, a lada chwila i już nie będzie produkcji FHD. Ten Sony o którym piszesz, można kupić za 3100, i coś mi się wydaje, że trzeba będzie go wkrótce zamówić. Zastanawiam się tylko czy ta końcówka CB nie jest dedykowana na inne rynki EU, bo ten model ma chyba tylko jeden sklep, ale to raczej nie powinno być problemu i tez ma 120Hz. Za kilak lat się zmieni na 4K w normalnej cenie i dobrej jakości albo OLEDa .
 

suchy0070s

New member
Telewizora 50 cali i więcej w tej cenie nie kupisz nic na 120Hz matrycy, z takimi parametrami, więc chyba pozostaje ten model. Chyba, że chcesz spróbować kupić zachwalany na tym forum TCL 58s7806, który na innych forach i testach wypada słabiej. Ja już wiele czasu przesiedziałem na forach i opiniach innych, i sam chyba tez się na ten model skusze.
 

ainut

New member
Witam wszystkich i podłączam się do tematu, dylemat podobny. Wybieram TV 55’’ dla rodziców w budżecie do 3200 zł. Raczej skłaniam się ku Full HD, aniżeli słabemu 4K. Priorytetem ma być obraz, funkcje smart mało istotne. Najbardziej biorę pod uwagę właśnie
PANASONIC TX-55CS630E i SONY KDL55W755C
Co myślicie?
I jak to jest z tym SONY KDL55W755CB – czy różni się czymś od SONY KDL55W755C, czy to jedynie oznaczenia C-2015 rok, B-kolor czarny? Czy ma ktoś porównanie egzemplarzy produkowanych w 2015 i 2016 roku?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi
 

suchy0070s

New member
ja zamierzam kupić właśnie ten z końcówka CB, na necie znalazłem tylko oferty na czeskich i słowackich stronach, więc chyba tam były skierowane te egzemplarze. Model 755C też jest czarny, więc raczej B nie będzie black tylko raczej oznaczenie kraju gdzie trafił. Jutro zadzwonię do Sony Center i dopytam, jak również do tej hurtowni co sprzedają 755CB, jak jest z gwarancją.
 

bluray

Banned
Najtaniej dla rodziców to wyśledziłem polską firmę MANTA.
55" poniżej 2 000 pln.
Jest reklama w TVP/POLSAT TV.
Wierz mi, MANTA wystarczy dla starszych Państwa pod DVB-T. Pomyśl tylko o dobrej antenie za MUX 8. Dodają na dniach nowe fajne kanały.

UWAGA: trwa ostra wyprzedaż tunerów i anten DVB-T, które nie odbiorą MUX 8.
Powstaje pytanie: co to dostaniemy na nowym Multi-plexie ?
- stopklatka jest super,
- TVP nie przerywa treści reklamami.
- fokus daje fajne treści dokumentalne ...


Nowe kanały na MUX 8, jeżeli wniosą treści atrakcyjne to wysadzą w powietrze obu nadawców SAT TV. Obecnie NC+ jak i POLSAT dają taką chałę, że płakać się chce.
Więcej dobrej treści mamy dziś z z www.CDA.pl oraz z NETFLIX (opłata 30/40/50 zeta).
Optymalny układ dziś to darmowe CDA (na TV z Androidem PHILIPS/SONY) plus DVB-T z MUX 8 (polaryzacja pozioma obok pionowej - np. tanie anteny za 29 zł siatkowe a nie kierunkowe za 99 zł). Zalecam więc: mocny internet i DVB-T. Cwaniakom z SAT TV już dziękujemy.
 
Ostatnia edycja:

suchy0070s

New member
Dzwoniłem na infolinię Sony, konsultant nie potrafił określić jednoznacznie co oznacza to CB, twierdząc, że C to na bank rocznik 2015 a B to może być oznaczenie właśnie koloru BLACK, lecz nie musi, a może być to oznaczenie kraju na który wyszedł, bądź sieci sklepów. Pocieszeniem jest jednak, że gwarancja jest uznawana na podstawie paragonu wystawionego przez sklep w PL.
 
Do góry