55" budżet: +/-4000, piłka nożna, filmy, PC

pythondancer

New member
Pamiętaj, że ten TV ma androida. Jeżeli nie masz dużego doświadczenia z tym smartem to nie przejmuj się jak natrafisz na jakieś problemy. Od tego jest forum i jest tu sporo osób które podpowiedzą. Mi przynajmniej podpowiedzieli, przy okazji dziękuję im, drobne rzeczy a naprawdę się przydają i TV zyska to czego nie mogą mieć inne.

Tak, ma Androida. O ile jakoś ogarniam Androida na smartfonie i daję sobie radę, to tutaj wymiękam. AndroidTV to jednak inna bajka. Nie potrafię go "spersonalizować" bo np nie da się grupować ikon w foldery (tak jak na smartfonie) Wkurza nie natłok tych różnych skrótów/linków/ikon (niepotrzebne skreślić) którego nie mogę przetrzebić. Wiele aplikacji nie da się odinstalować ani ukryć, a w życiu nie będę z nich korzystał, więc tylko zaśmiecają mi ekran. Próbowałem też sił z KODI i poległem. Za stary/głupi jestem i nie rozumiem tego softu i wtyczek. Dałem sobie z tym spokój. Czytałem, tak jak i tu raczej czytam niż piszę, ale .... przerasta mnie to :)
Mam nadzieję, że mimo tego i tak będę zadowolony z samego TV i też skorzystam z różnych porad i podpowiedzi.

Daj znać jak dojedzie i czy spełnia oczekiwania .

Daję znać, że dojechał cały i chyba zdrowy (nie zauważyłem nic niepokojącego) Korzystając z okazji, chciałem podziękować za bardzo szybką i sprawną transakcję. No i za olbrzymią ilość informacji jaką zalał mnie kolega z serwisu (Marek?) :)
Sam TV, o ile nie liczyć Androida, tak, spełnia moje oczekiwania. Nie znam się jakoś na TV i ich technikaliach, nie zauważam pewnie wielu szczegółów i nawet nie chcę. Dla mnie TV ma poprawnie i satysfakcjonująco mnie, wyświetlać obraz. No i tu jak na razie nie mam zastrzeżeń. O ile zapnie mu się dobre źródło, to i obraz jest OK.
Podoba mi się też z samego wyglądu. Mogli wprawdzie lepiej rozwiązać pokrycie belki soundbara materiałem, ale da się z tym żyć. Reszta jest OK, bardzo smukły i metalowe ramki robią wrażenie nawet "nieco droższego" sprzętu :)
Jedyny "minus" to sam system, ale to już inna bajka i nie do Ciebie "żale" Trzeba się nauczyć żyć z andkiem nie tylko na smartfonie ale i na TV (a na TV niestety jest to bardzo niekomfortowe, DLA MNIE, co podkreślam)
Konkludując: Spełnia oczekiwania, a nawet lekko je przekracza ;)
 

strazakp

Banned
Android TV.....hmmmm ciężko ogarnąć te miliony aplikacji ;-)
Sam widzisz że Smart tv bywa bardziej problemem niż pomocą.
Tak chwalone Kodi również ostatnio ma problemy i wcale nie jest takie super bo ciągle trzeba coś w nim mieszać by coś tam działało a przecież nie o to chodzi....

P.S A Panasonic właśnie zaprezentował nowe modele (FX) które na wiosnę wejdą do sklepów. Bardzo fajnie to wygląda i najważniejsze to że firma skupia się ciągle głównie na obrazie a nie aplikacjach. Firma obchodzi 100 lat istnienia i nie zamierza upadać ....oby taki TCL mial taka historię ;-)
 

adambe

Member
Ostatnia edycja:

pythondancer

New member
Do góry