55-65" do codziennego użytku

sker94

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3,5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Również pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć/stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? pomieszczenie nasłonecznione, TV używany zazwyczaj nocą/ można zasłonić okno i jest w miarę ciemno.
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T naziemna.
10. Jakie urządzenia ? może w przyszłości XBOX ONE/ PS4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix,
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? na razie nie mam konsoli i nie planuję.
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - ciemny ekran (LG u kolegi)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie/ Youtube/Netflix


Witam kolegów.
Od dobrego miesiąca szukam TV - szczerze to już zgłupiałem.
Co testy i recencja to każdy TV jest beznadziejny.
Na początku byłem zdecydowany na SAMSUNAGA UE65TU8502U - ale okazało się, że ma słabego IPSa - mogę go mieć za ok 2800.

Teraz już prawie kupiłem SONY XH8096, jednak po wizycie w sklepie i obejrzeniu na żywo 55" wydaje się mały, jednak jestem w stanie przeboleć rozmiar jeśli będzie to najlepszy w swej klasie TV.

Nie oczekuję dużo od TV, dlatego budżet to od 2000 do 4000.
Głównie NETFLIX, sport również ale z TV naziemnej DVB-T na TVP/POLSAT liga mistrzów/skoki narciarskie, ale TV na kilka lat i nie wykluczam, że zakupię jakiś pakiet TV.

Proszę o polecenie czegoś co może spełnić moje oczekiwania.
Nie odrzucam żadnej marki, ale chyba TLC nie ma zbyt dobrych opinii na tym forum.

Może ktoś poleci coś w rozsądnych pieniądzach dla prostego użytkownika.

*Celuję w 65" ale jak nie będzie sensu to może być 55".
 

Petru23

Banned
Będzie średnio że względu na brak wygaszanych stref. Ale nie wiem czego oczekujesz. Dla mnie xh80 dawał czarna czern, przynajmniej taka, która pokazywała szczegóły zamiast być dziura w ekranie. Mam teraz hx940, inna bajka zupełnie. Strefy sterowane przesłonami robią robotę. Masz wątek o nim ze zdjęciami.
56un8500 to taki okrojony nano9 ze stref i nano technologii. Ale jak ips to na direct ew wynalazek Panasonica. Filmy hdr/dv wow jak dla mnie, no ale tam jest HCX pro, to inaczej być nie ma prawa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena 3699 się nie powtórzy szybko !
Ten LG 65UN 85003 się sprawdzi zdecydowanie lepiej niż JVC.
Masz jeszcze 65 Philips PUS8535
Dla niebieskich masz specjalne pakiety i z pakietem.
 

sker94

New member
Raczej zdecyduje się na 65un8500 ze względu na rozmiar.
Mam jedno ale. Jak to jest z tym local dimming.
Jest w necie jedna jedyna anglojęzyczna recenzja tego tv.
Myślę że do moich zastosowań powinien dać radę z szerokimi kątami i kolorami.
Ktoś poleci coś innego czy już nie szukać na siłę?
Za ile maksymalnie opłaca się go brać? Bo teraz nie ma żadnej promocji.
 

sker94

New member
W mediaexpert właśnie pojawiły się 65c815 po 3699zł.

Nie lubię bawić się we wgrywanie softów, żeby TV działał poprawnie, a z tego co wyczytałem tutaj no forum to ludzie maja problemy.

Pozostaję wciąż przed podjęciem decyzji...
ten LG kusi rozmiarem, po przeczytaniu recenzji (https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/un8500) mam mieszane uczucia co do jego jasności, wiem że nie można zbyt wiele wymagać za tę cenę. Ktoś ma i używa? Mogę prosić o jakieś zdjęcia obrazu za dnia i nocy? Nigdzie w Internecie tego nie ma...

Co powiecie na wybór pomiędzy:
LG 65UN85003
SAMSUNG QE65Q67TA
SAMSUNG QE65Q64TA
SONY KD-65XH8096
SONY KD-65X7055

Samsungi są na VA więc pewnie kąty widzenia będą słabe.
SONY Android i raczej dobry IPS/
Jestem prawie zdecydowany na tego LG'ka - dobry system, pilot magic. - chciałbym tylko zobaczyć gdzieś ten TV przed zakupem, żeby nie bawić się w zwroty.

Ale może coś lepszego w dobrych pieniądzach?
 

sker94

New member
Byłem dziś w ME i oglądałem TV.
Co mi się spodobało:
Panas 58GX810 - obraz żyleta na pokazowym demo z piłką nożną i innymi scenami. https://www.youtube.com/watch?v=sen5UOoXwEk - tak samo będzie w domu :D?

Sony KD 65XG7077 - opłaca się? starszy model.

Czy lg65UN81003LB różni się od polecanego wcześniej 85003 tylko odświeżaniem? nawet podobał mi się ten TV, ale wciąż tylko na demo.
LG UN74003 - podobny do w.w tylko większy w tej samej cenie.

Generalnie jak popatrzyłem na te wszystkie TV to obojętne mi jakiego wezmę. ważne żeby dobrze w nim było widać SD z naziemnej i netflix/youtube.
Nie widzę sensu wydawać nie wiadomo ile na TV skoro dla mnie wszystko podobnie gra.
 

Petru23

Banned
Miałem 50gx810. W domu tak nie będzie ma sygnale telewizyjnym słabej jakosci ;) natomiast 4k i wszelkie dema owszem. Fhd z TV również bdb. Bliżej mu do oleda niż lcd. Masz tam HCX, który robi robotę z obrazem. Niestety, słaby sygnał czyli głównie gówniane sd z tv nie jest taki dobry jak np na xh80.
Gx70 to podstawa sonego, brak mu procesora X1, ktory jest od xh80. Miałem xh80 - super. Lepiej czyści obraz od Panasonica, ale gorzej skaluje do 4k oraz samo 4k gorzej wyświetla. X70, xh70 to identyczny model jak xg, różni się tylko stopkami.

Kup przez net w ME lub MM, odpal w domu i sam zdecyduj. Najwyżej oddasz stacjonarnie do lokalnego sklepu. Inaczej się nie da. Ja dziś oddałem szósty TV, wisi siódmy. Czy będzie kolejny - nie wiem. Ale to co na forum, to co na sklepie a to co w domu to inne bajki. I nie wierz już w historie o braku czerni w Ips. Bo to zależy w którym ;)

O, mam jeszcze galerie zdjęć z gx810. Zobacz na filmik z bajka z UPC, prawie jak 4k demko jakieś. Telefon sporo zabiera z jakości. Morgan prezentował się bardzo dobrze, każdy szczegół twarzy był widoczny. Znów Obcy jak na zdjęciach, z czego fon nie pokazał śnieżenia. Bardzo średnio. Ruch super.
https://drive.google.com/folderview?id=1RtwWqAqTaNDFoDgeR3wskmY6U-nAMQ07

Zacznij od panasa. Warto choćby jako punkt wyjścia. Jest świetny w kilku aspektach, być może dla Ciebie kluczowych.
Trzymaj się z dala od ips w lg na krawędziowym.

Edit
Do naziemnej? Nie Cyfrowa od orange/uoc/c+ itp?
Idź w sony xh80. Tam tylko TVP nadaje sensownie, reszta słabiutko... LG gorzej sobie radzi. Porównywalem bezpośrednio na sygnale tv LG oraz sony kilka modeli po uprzedniej korekcie ustawień oraz zabawie nimi i jednak lg odstaje od Sony, Panasonic i nawet Samsunga.

Nie zawsze też 120hz lepsze od 60hz, ważniejszy jest uplynniacz i kilka innych parametrów niż samo natywne odświeżanie. Owszem, sytuacyjnie uwidoczni się "tylko" 60hz ale nie samymi Hz dobry ruch żyje ;) znacznie częściej uplynniacz da się we znaki niż Hz. Powiedziałbym, że 80/20 a nawet więcej.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zapraszam, LG 65UN85003 - jest dostępny od ręki dla niebieskich członków forum i to z pakietem dodatkowo gratisów.
 

sker94

New member
@Petru23
Dzięki za podpowiedzi.
Tak bez dekoderów, zwykły kabel antenowy co by tv odbierało, ale głównie to do netflixa i ewentualnie cos z laptopa po hdmi.

Jeszcze szukając taniej i dużej alternatywy zastanawiam się nad tymi samsungami:
UE65TU7102 - jest test na geek - średnio to wygląda
UE65TU7122 - brak testów.

Oba są na VA?
nie ma testów dla 65" wszędzie jak są to tylko 55'.
 

Petru23

Banned
Tu71, pozostałe dwie cyfry to kwestia np pilota, stopek, koloru ramki itp.
Z tanimi samsungami jest tak, że mniejszy model często świeci lepiej, równiej.
Druga sprawa, nie sugeruj się zbutnio jakimiś słupkami wg geex, bo tam brak pkt odniesienia dla choćby klasy tv czy takiego zwykłego podziału na tv dla normalnych a tv dla kinomaniakow.
W pewnym momencie zwykły oglądacz tv osiągnie zaspokojenie swoich potrzeb ale maniak kina, który ogląda hity w grobowcu potrzebuje czegoś znacznie więcej. W recenzjach tv sprawdzane są głównie właśnie pod tym kątem - parcie w nieskończony kontrast, idealna czerń widoczna w idealnie ciemnym pomieszczeniu, hdr, dv i ich jasność, pokrycie kolorów i inne bajery. Problem w tym, że nie patrzy się pod kątem normalnego ogladania tv. - konfiguracja programów itp. No ale teraz tv robi się właśnie pod vod 4k DV/HDR a nie pod tvn czy Polsat.


Ja powiem Ci tak. Tu71 ma fajne kolory, w znaczeniu ze są znacznie gorsi. Ma działający uplynniacz i sprawny system. Musisz sprawdzić, czy to Ci wystarczy.
Zauważ, że np na tym forum wszystko przed xh90 to szrot. No, poza pus8535, który jest najlepszym tv na świecie, przynajmniej czytając niektóre wpisy ;)
I że dopiero na xh90 ogląda się dobrze. Ze ips nie ma czerni, że to i że tamto. Ja nie wytrzymałem tego psychicznie i zacząłem sprawdzać każdy polecany osobiście, u siebie na chacie na normalnych źródłach a nie demo 4k w trybie oczojebnym.

Co do panasa i naziemnej. Programy nadające 1080 będzie kosa. TVP abc na sklepie pozamiatał wszystko z półek. Czystość tak, jak na filmiku moim, gdzie reszta sypała artami czy śniegiem. Bajki z UPC te oznaczone HD również wręcz pięknie. Ale to bajki. Słabszy sygnał sygnał średnio. I wiele zależy od jakości źródła. Z YT 720 ok, 1080 spokojnie wkręcisz komuś, że to 4k. HCX skaluje bdb ale średnio czyści obraz.
W jednej z recenzji panasa trafiłem na fajne sformułowanie. Ze Panasonic nie ingeruje za bardzo w obraz zostawiając go wierniejszym zamysłom reżysera. Jednocześnie doskonale skalując sygnał hd do 4k. Czy jakoś tak. ;) i to mogę potwierdzić.
Do dobrego sygnału ok.

Aha, co najważniejsze. Ja miałem 50-55".na 65 to wszystko może wyglądać zupełnie inaczej. Rozdzielczość taka sama więc i pixeli tyle samo. Mając przed oczami 50gx810 oraz 58hx8xx obok siebie z tym samym sygnałem różnica była od razu widoczna. Ostrość, jakość krawędzi, wydajność podświetlania itp lepsza na mniejszym zdecydowanie.
 
Ostatnia edycja:

sker94

New member
@kiki
Prześlij mi jakieś zdjęcia z działania tego tv jeśli posiadasz. Chcę zobaczyć jak to wygląda w praktyce. Czerń oraz może być jakiś filmik. Możesz to dla mnie zrobić?
 

sker94

New member
@Petru23
Chyba zdecyduję się na Panasa.
Mocno przeszkadza ta lustrzana powierzchnia matrycy?
pomiędzy GX a HX jest jakaś różnica? w sklepie oglądałem GX i miał lepszy obraz od HX, ale na HX było inne demko.
Lepiej chyba nowszy, czyli HX?
Poczekam może jakaś promka się trafi i wezmę 58' na próbę.
 

Petru23

Banned
Poszukaj po necie różnić, jakieś są. Czy przeszkadza... No tak. Mając plazme z lustrem przez gx810 jakoś nie specjalnie, ale jak postawiłem inne tv to jednak jest różnica. Ale ja oglądam za dnia głównie, także swoje jakieś wymagania mam. ;)
Hx chyba nie ma aż takiego lustra. Obraz mógł być inny bo ustawienia parametrów inne, aczkolwiek na sklepie jak widziałem oba, to też jakoś gx miał ciut ładniejsze kolory. Jeszcze jedno ale. W media expert wklepują ustawienia dla bieli, możliwe że jeden miał a drugi już nie.
 

sker94

New member
Witam,
byłem dziś w media.
Oglądałem te tv - Panas 58gx810 / hx810 50 cali- włączyłem naziemną. tragedia ;) nie spodziewałem się aż tak słabego obrazu, wiem że do netflixa spoko, ale czasami sie coś wieczorem na polsacie obejrzy a przy takim obrazie to fee.
najbardziej na naziemnej spodobał mi się tcl c815 i chyba to jego ostatecznie wybiorę, tylko ten android...
coś podobnego do c815 w 55 calach do 3k?
 
Do góry