55-65 cali salon

zofx

New member
Witam, jak większość mam problem ze znalezieniem odpowiedniego TV do salonu oraz sypialni. Wprowadzam się do mieszkania koło listopada i wtedy bede chciał zakupić telewizory. Poniżej specyfikacja na salon. Jeśli zbytnio nie będę widział różnicy między 4K UHD a fullHD to raczej wcale mi nie zależy na rozdzielczości bo filmy tylko fullHD, youtube tez głownie fullhd no i kablówka HD...musi być podłączenie LAN/Wifi ale raczej będzie kabel doprowadzony + aplikacje tvn player itp wiec chyba obojetnie czy smartTV czy android...? chcę mieć super jakość obrazu, niezłą czerń, dobry kąt widzenia i niezłe odświeżanie, input lag niekoniecznie bo mam PC do gier. Bardziej zależy mi na calach niż na barejach typu 3D... widziałem tegi wynalazek w moim budżecie: UE60J6200. Jeśli nie znajdzie się nic większego co by spełniało kryteria to pewnie będę musiał znaleźć jakiś 55 calowy.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i z boku z kuchni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? od lewego boku
7. Jaki masz obecnie telewizor? -
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? LAN, USB na dysk z filmami, TVN Player itd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka TOYA
10 .Jakie urządzenia? PS4, JBL Authentics L16
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? -
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Głównie filmy w wysokiej jakości wieczorami w dzień normalna telewizja
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? głównie smart TVN Player ( żona i seriale ), może aplikacje android bo chyba też się znajdzie na andka ta aplikacja
15. Czy zamierzasz grać w gry - PS4 - sporadycznie
16. Preferencje co do marki? obojętne
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolno działające menu, problem z odtwarzaniem filmów z dysku i napisów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? od 16:00 do 1:00
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4500 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? bez 3D

Do sypialni z kolei chce kupić tylko do filmów wieczornych, cale ~50, będzie tam soundbar jbl sb250. Fullhd koniecznie i to chyba tyle. budżet na tv do sypialni to max 2000 zł

dziękuję za pomoc!! :)

pozdrawiam
marcin
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
A czy nie lepszy od hitachi nie byłby lg 50lf652v ?

Soniak W808C/W809C zdecydowanie lepszy od LG LF652. W poziomie czerni jest przepaść między tym modelami. Jakość obrazu wyraźnie po stronie Sony.
Z resztą jak sprawdzisz na sklepie na własnym materiale te modele, to LG na IPS-ie będziesz omijał szerokim łukiem :)
 

zofx

New member
Oki no to może ten hitachi, mogę prosić o ofertę cenową na oba tv ? Philips pus i hitachi ? Zakup planowany kolo listopada
 

zofx

New member
do sypialnia zdecydowana na 55PUS6561 - nawet w ten weekend była promocja w saturnie na 3699 za niego lecz chyba się skończyła :)

jeśli chodzi o salon to może uda się znaleźć jakieś 100Hz + matryca VA + mniejsze cale ( bo sypialka malutka ) - lecz firmy innej niż Hitachi? Może Sony? KDL-43W755C ? Nie jestem przekonany jakoś do Hitachi... Jak z gwarancją tak w ogóle na każdy z tych telewizorów?
 
Do góry