55-65 cali 6000zł fullHd czy 4K ?

mariuszgawel

New member
Cześć , po 10 latach przyszedł czas na zmianę TV. Przeczytałem sporo postów na forum i w internecie o fullHD vs 4K i sam nie wiem co wybrać. Tv ma służyć raczej więcej niż 5 lat więc skłaniałbym się lekko ku 4K. Z drugiej strony nie dostane 4K w OLED w tym budżecie a Full HD już tak. Mam sporawy pokój więc im większy tym lepszy, docelowo ma wisieć na dużej ścanie 4m szerokości.

Po małym researchu który zrobiłem mam dwóch zdecydowanych faworytów:

-Panasonic 58DX750
-LG 55EG910V



Czy mój wybór będzie ograniczał się do dwóch wyżej wymienionych modeli, czy jest jeszcze jakaś alternatywa wpisująca się w moje wymagania ?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 - 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku ale są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 32le2r
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? nic specjalnego, najlepszy stosunek cena/jakość
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+ po HDMI
10 .Jakie urządzenia ? czasami xbox
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-5h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? TAK
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? róznie, dużo sportu, publicystyki
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie, sporadycznie youtube i inne treści
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie fifa na xbox
16. Preferencje co do marki? nie mam liczy się stosunek cena/jakość
17. Preferencje co do wielkości? 55-65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba responsywność (android tv)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 6000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? 10lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? sporadycznie
 

mariuszgawel

New member
doedukowałem się jeszcze trochę od tamtego czasu i stwierdziłem, ze 55" na moje pomieszczenie będzie zdecydowanie za mało. myślę, że 60" w tym momencie to minimum a skłaniałbym się nawet ku 65-70". wiem, że w moim budżecie nie znajdę najlepszej matrycy na rynku w tym rozmiarze ale może jest coś wartego zainteresowania 65" do 6 000zł ?

Przeglądając ofertę popularnych marketów trafiłem na kilka modeli 65, nawet 70 (np. Samsung UE65KU6000W, albo SONY KDL-65W855C) do 6k ale nie mam pojęcia ile one są warte i czy lepiej zmniejszyć rozmiar i wziąć coś sprawdzonego typu PANASONIC TX-58DX750E

może teraz ktoś pomoże ?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
3m a 5m to bardzo duża różnica. Chcesz powiedzieć, że zdarza się, że oglądasz obraz na ekranie 32"? Jeżeli tak to gratuluje wzroku i wytrwałości.

Jeżeli masz zamiar wymienić kolejny raz tv za 10 lat to nikt tutaj nie poda dobrego rozwiązania, bo takiego nie ma, w założonym budżecie.

Jeżeli częściej oglądasz z 3m to Panasonic 58DX750 mógłby być jakąś opcją, chociaż lepiej byłoby dołożyć do wersji 65". LG 910v to model Full HD tylko i bez obsługi HDR generalnie, więc za 2 lata będzie tego brakowało trochę.
 

mariuszgawel

New member
jakby to powiedzieć wypoczynek często przesuwa się w przód i tył dlatego tak palnąłem to 3 do 5m. przyjmijmy jednak te 4m. tak, obecnie mam 32 ze starego jeszcze, sporo mniejszego mieszkania ale niestety nie było środków na wymianę. telewizor raczej na dłużej, wątpię żeby doszło do wymiany wcześniej niż za 5 lat więc przyjmijmy ta granice.

wracając do tv. Co powiesz o modelach 60-65 które podałem jako przykład. Znając życie to niska cena odbije się na jakości owych tv ? Czy jest coś jeszcze w przedziale 60-65" do 6k zł wartego zainteresowania ?

LG 910v już raczej odrzuciłem ze względu na 55" chociaż OLED pewnie jakościowo najlepszy z rozważanych propozycji.

na obecną chwilę zostaje Panasonic 58DX750 chociaż woląłbym coś troszkę większego.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
58 cali to kawał klocka. W markecie tego sie nie odczówa. W domu dopiero widać wielkość. Idź w panasonica. Ja jestem zadowlonony z 58 dxu701
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Musisz wejśc w jakąś porównywarke czym sie różnią. Napewno ulepszaczami w herzach ;) no i ten wyższy model jest to wiesz.
Popatrz na stronach euro itp. lub na str. Panasonica
 
Panasonic 58DX750 jest bardzo dobry.
Chyba nie ma sensu ładowac sie w 65 cali ale gorsza matryce (np 60 hz).

Choc ogladalem ostatnio w sklepie 58 calowy LG na matrycy Innoluxa (czyli ta sama co w Panasach).
LG 58UH635V matryca VA, calkiem fajna obudowa, web os 3.0.
Naprawde dobry TV za 3,5 tys pln. Z tym ze najprawdopodobniej matryca 60 hz (czyli tak jak w tanszych Panasach serii 700).
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Roberto, w moim jest 60Hz i nie widze różnicy w obrazie ani na meczach ani na filmach ani w grze... Dlatego nie rozumiem tego całego marudzenia że trzeba koniecznie 100Hz
 
Roberto, w moim jest 60Hz i nie widze różnicy w obrazie ani na meczach ani na filmach ani w grze... Dlatego nie rozumiem tego całego marudzenia że trzeba koniecznie 100Hz

No sam sie ostatnio zastanawiałem czy przy sygnale NC+/Polsat/Kablowka (a tak oglada sie mecze/sport) jest szansa aby zobaczyc roznice 60 vs 120hz.
Dekoder w sumie puszcza sygnal chyba 50 hz tak czy tak ;)
 

mariuszgawel

New member
skoro mówicie, że nie widać tej różnicy 60 a 100 to może jednak coś 65" w moim budżecie się znajdzie bo pokój mam naprawdę spory więc 65 byłoby idealne. przeglądając oferty popularnych marketów trafiam na sporo ofert 65" w 4K do 6000zł ? uzywam właśnie NC+
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja ci mówie to co ja widze i moim zdaniem i myśląc logicznie skoro w 2015r producenci robili 100Hz a teraz 60Hz tzn że cofaja sie w czasie i rozwoju? Sam.zdecyduj, sam pooglądaj. Tylko w marketach te kolorowe cukierkowe obrazki z.demami nic ci nie powiedzą
w salonie mam60 cali sharpa gdzie jest 100Hz i patrząc na 58 nie widze różnicy ;)
 
Ostatnia edycja:

kerad77

New member
W mediaexpert niby teraz jest wyprzedaż ale różnica cenowa między TX-58dxe720 za 3996pln, a TX-58dxu701 za 4999pln, tak znaczna różnica jest między tymi modelami?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

mariuszgawel

New member
ok, byłem dzisiaj w markecie i tv zamówiony. jutro do odbioru. wybór padł na Panasonic 58dx720 za 3999zł więc sporo poniżej budżetu z czego się cieszę a sam tv chyba jest wystarczający na moje potrzeby. dziękuję za pomoc.
 
Do góry