55''- 60'' ~ 5,5k

simothedj

New member
Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem i to mój pierwszy post. Dlatego za niedociągnięcia i brak obeznania w zwyczajach tego forum z góry przepraszam.

Zaznaczę na początku, że postanowiłem zakupić lepszy tv fullhd zamiast 4k bo odległość od ekranu to 2,5-3m i ponoć w takiej sytuacji nie dysponując nieograniczonym budżetem lepiej jest inwestować w cale niż w 4k. Czy to prawda?

Mój wybór padł na sony 55'' w955. Chodząc po marketach Sony świecił najładniej. Skupiając się na tym producencie odwiedziłem salon i ten telewizor również wydawał sie deklasować niższe serie jakością kolorów i obrazu. Jednak po przestudiowaniu tematu na tyle na ile zdołałem - wiele osób marudzi na czarny a w zasadzie jego brak. Jest to ponoć wina nowej matrycy isp która daje lepsze kolory ale cienki kontrast. W takim układzie zaczynam sie skłaniać ku serii w8, ale której? Co prawda w pamięci mam różnicę jaką dostrzegałem między w8 a w9 w salonie jednak dopuszczam myśl, że być może specjalnie mają odpalone takie tryby, żeby wyższe serie świeciły lepiej dla zwykłego szaraczka jakim jestem. Kolejnym krokiem jest zejscie do serii W7 bo w sumie 3d nie oglądam i nie zamierzam. Ale czy niższe serie nie wiążą się z dalszymi brakami w obróbce obrazu? Czy ten system Sony Triluminos to faktycznie taka kosa jak mi się wydaje czy moge samemu sobie tak wystroic na w8 i w7?

na koniec dodam że w gre wchodzi jeszcze cx700 Panasonica bo ma 4k w tej cenie i niegłupie opinie.

serie w8 widzialem w tej cenie na 60''

Co warto?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam czym więcej będziesz czytał,tym mniej będziesz wiedział co kupić.Skoro Tobie podoba się ten Sony W955 to go kup i oglądaj, to tylko TV.
 

miruś1

New member
Jak dla mnie CX700tki Panasonic to bardzo udana seria, jedna z lepszych tej firmy, dlatego jak najbardziej możesz je wziąć pod uwagę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic mimo, że ma fajne multimedia to ma w tym modelu bardzo słabe podświetlenie - omijałbym go z daleka.
thumbs_P1740654.JPG

Świeci strefowo ale w mega dziwny sposób.
 
Ostatnia edycja:

FireBird

New member
A to nie podobnie świeci LG 870v? Ma 6 stref pionowych i też tak świeci, że podświetla jedynie te części, gdzie jest jakiś jaśniejszy obiekt. Na szczęście można to wyłączyć. Jutro będę sprawdzać to dogłębniej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG nie testowałem więc nie wiem. Ale Panasonic pierwszy raz od lat fatalnie.
 
Do góry