50VT60 czy 55VT60?

GOLUMN

Member
Witam.
Przepraszam za zawracanie głowy i zakładanie nowego tematu ale kupno takiego telewizora to spory wydatek i muszę zebrać jak najwięcej pomocnych opinii a im bliżej początku maja(bo wtedy będzie zakup)tym coraz więcej wątpliwości co do wielkości.
Mam zamiar kupić 50VT lub 55VT60.
Odległość od tv to 2,1-2,6.
Moje pytanie,który lepiej?
Sygnał to w tej chwili i przez jakiś czas pewnie jeszcze SD z kablówki,dvd,odtwarzacz blu-ray,ps3.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
 

Gramofon

New member
Witam,

Jestem w posiadaniu 55" od 3 miesięcy. podobnie jak Ty, zastanawiałem się jaki rozmiar wybrać, ale u mnie odległość oglądania tv to 3,5m. Wybrałem zatem większy. W momencie kiedy zobaczyłem jego wymiar "na żywo" to trochę zdrętwiałem, bo to kawał pięknej duużej szyby. Uwierz, że z 3-4 dni przyzwyczajałem się do jego rozmiarów i dla mnie był za duży, a dla mojej kobietki "w sam raz" ;)

Inni, którzy nas odwiedzali mówili, że kupiliśmy telewizor "przyszłościowy, na lata..., bo jak wzrok nam wysiądzie to mimo wszystko damy radę coś w nim zobaczyć :)"

Podsumowując - mając ok. 2,5m brał bym 50" bo i tak wygląda on pięknie, a z tej odległości będzie bardziej zgrabniejszy ( chociaż i tak ogromny:) )

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z zakupu.
 

sturek

New member
Też wahałem się między 50 a 55. Mam 55" ST60 i oglądam z 3 m. Jest tak, że dla:
1. SD jest za blisko.
2. DVD i HD z nc+ (np.HBO) - jest ok
3. BR można oglądać z 2 m.
4. Nie gram na PS3
Moim zdaniem zależy co będzie przeważało. Jeśli 1 i 2 to spokojnie wystarczy Ci 50", jeśli 3 i 4 to warto zainwestować w 55".
2,1 a 2,6 to też duża różnica w odległości ;)
 

ALIENS2012

New member
Witam.
Przepraszam za zawracanie głowy i zakładanie nowego tematu ale kupno takiego telewizora to spory wydatek i muszę zebrać jak najwięcej pomocnych opinii a im bliżej początku maja(bo wtedy będzie zakup)tym coraz więcej wątpliwości co do wielkości.
Mam zamiar kupić 50VT lub 55VT60.
Odległość od tv to 2,1-2,6.
Moje pytanie,który lepiej?
Sygnał to w tej chwili i przez jakiś czas pewnie jeszcze SD z kablówki,dvd,odtwarzacz blu-ray,ps3.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Dołączam się do pytania.
Mam identyczne warunki co ty i mam totalną wirówkę w głowie.:-?Nie mam pewności czy 55VT60 nie będzie dla nas za duży.
 

prezy

New member
Bez reklam
Przy tych odległościach na 100% wystarczy 50 cali.
Bierz pod uwagę to, że nie będziesz cały czas oglądał materiału super jakości, zatem przy większym rozmiarze i odległości będziesz widział więcej defektów (mam tutaj na myśli koneserów obrazu).
 

GOLUMN

Member
Do zakupu już blisko a ja nadal się zastanawiam między 50VT60 a 55VT60.
Może mi coś więcej doradzicie po dodaniu zdjęcia pokoju i zaznaczeniu odległości,z których oglądam.
 

Attachments

  • VT60.jpg
    VT60.jpg
    39,7 KB · Wyś: 161

kaziu106

Member
Jeśli głównie materiał SD to wg. mnie brałbym 50. U siebie mam z odległości ok. 3,4 m. 47 cali i jak dla mnie z tej odległości kupiłbym teraz 55 cali gdybym miał na to miejsce ( poza tym u mnie więcej treści oglądam w hd ). Gdy będę kiedyś zmieniał to albo na 50 albo na 55 ( zastanawiam sie nad 50 ponieważ tv wisi blisko drzwi wejściowych i 55 cali może zostać szybko uszkodzone przy wchodzeniu. Ponadto jeśli chodzi o mnie to wiem, że materiał sd na 55 będzie już rozczarowywał w moim przypadku więc wydaje mi się, że w Twoim też, no chyba, że w bliskiej przyszłości zmiana na większe ilości treści w hd. Poza tym pamiętaj, że niektóre osoby widzą migotanie plazmy co z tej odległości co masz u Ciebie może być bardziej denerwujące na większym tv szczególnie jak nie ogarnie się wzrokiem większości ekranu. To tylko moje subiektywne zdanie ale najlepiej będzie jak pójdziesz do sklepu poprosisz o puszczenie materiału w sd i gdy poogladasz zarówno 50 i 55 cali tak przez ok. 20-30 min każdy to już będziesz miał jakiś pogląd.
 
Jak masz kasę to kupuj 55".
Ja swoją 50 oglądam z odległości poniżej 2 m. i momentami wydaje mi się, że przydałby się większa.
Patrz przyszłościowo.
Co prawda, wszystkie programy TV staram się oglądać w HD ale w SD też nie ma tragedii. Ważne, żeby być świadomym co się ogląda.
Jak kupisz 50" to za jakiś czas pomyślisz jak ja "a mogłem kupić 55".

PS. Plazmy z sygnałem SD i tak sobie lepiej radzą niż LCD.
 
Ostatnia edycja:

GOLUMN

Member
W oczekiwaniu na ostateczną decyzję dotyczącą rozmiaru jeszcze kilka moich informacji:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? (16,5)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? (2,2-2,7)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? (2)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? (Na wprost)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? (Stać)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? (Patrząc na wprost telewizora okno z lewej strony)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? (Plazma Panasonic 42PY85)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? (Piękny obraz zarówno w HD jak i w SD :D)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? (Kablówka SD)
10.Jakie urządzenia ? (BLU-RAY,DVD,PS3)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? (Jakieś 6-8 h)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? (Nie ma znaczenia)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? (Film,Dokumentalne i Sport)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? (Mało,więcej w komputerze)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? (Mam PS3 ale prawie nie gram)
16.Preferencje co do marki ? (PANASONIC)
17.Preferencje co do wielkości ? (50" - 55")
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? (Słaby obraz SD)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? (Pół na Pół)
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? (7000 zł)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? (Aktywne 3D)
 

prezy

New member
Bez reklam
W zupełności 50 cali wystarczy, przy tych odległościach będziesz na maksa zadowolony.
Wiadomo duże wydaje się lepsze:
bo sąsiad
bo rodzina jest czym się pochwalić.
Ale zwróć uwagę na to że nie wszystkie materiały emitowane są najwyższej jakości nawet gdy program jest HD dlatego uważam, że 50 cali będzie ok.
 

prezy

New member
Bez reklam
Rece opadaja :)
Golumn, bierz 55" i sie nie zastanawiaj.

Jesteś taki mądry.
I co kolega kupi 55 cali i 2 metrów w zadowoleniu obejrzy może jedną audycję w dobrej jakości.
Niestety ludzkie oko jest tak skonstruowane że posiada zdolność do całkowania. Przy takich odległościach kolega będzie widział wszelkie niedoskonałości i defekty obrazu (zwłaszcza pierwsze miesiące).
Niestety taką mamy infrastrukturę i na dobrą jakość programów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.
Fajnie, że zamieścił fotkę z której jasno wynika, że czasem ktoś może usiąść przy stole (z boku) i wtedy klops murowany :-(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi ręce już też opadają;)
Nie mogę już doczekać się tego maja i trochę fiksuję:)


Mi rece opadaja, jak czytam zenujace wypowiedzi o chwaleniu sie telewizorem sasiadom czy rodzinie ;)
Nie bede nawet komentowal, bo i po co. Powstrzymam tez sie od obrazania.

Tobie sie nie dziwie, chcesz dobrze wybrac i to zrozumiale. Tv tez swoje kosztuje, ale zareczam Ci ze z tych dodatkowych 5" bedziesz zadowolony, a jezeli bedzie cos zle wygladac, to na tv o 5" mniejszej tez bedzie podobnie, ale plus bedziesz mial taki, ze przy ogladaniu filmow w dobrej jakosci, te 5" wiecej docenisz. W mysl zasady, kazdy cal na wage zlota ;)
Dodam ze mam 60" z 3m i jest super.
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
...I co kolega kupi 55 cali i 2 metrów w zadowoleniu obejrzy może jedną audycję w dobrej jakości.
Niestety ludzkie oko jest tak skonstruowane że posiada zdolność do całkowania. Przy takich odległościach kolega będzie widział wszelkie niedoskonałości i defekty obrazu (zwłaszcza pierwsze miesiące).
Niestety taką mamy infrastrukturę i na dobrą jakość programów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.
Fajnie, że zamieścił fotkę z której jasno wynika, że czasem ktoś może usiąść przy stole (z boku) i wtedy klops murowany :-(
Troczę przesadzasz.
Wiesz to z własnego doświadczenia czy co?
Wg mnie 50" będzie w sam raz (sam oglądam w odległości ok. 2m), ale jeśli kolega golumn ma do wydania 7kzł to z 55" będzie bardziej zadowolony.
 

prezy

New member
Bez reklam
Troczę przesadzasz.
Wiesz to z własnego doświadczenia czy co?
Wg mnie 50" będzie w sam raz (sam oglądam w odległości ok. 2m), ale jeśli kolega golumn ma do wydania 7kzł to z 55" będzie bardziej zadowolony.

Spójrz na zdjęcie pokoju.
Może kupić nawet 65 cali i też będzie ok.
Owszem Tv jest dla niego a nie dla użytkowników.
Kolega poprosił o opinię więc ją przekazałem.
Konkrety wybór to już nie nasza sprawa :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie 55VT60- armanig ma 100% racji.
Plazma dodatkowo ma najwyższą płynność nawet przy sygnałach SD.
 

GOLUMN

Member
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i jeszcze raz przepraszam,że ciągle piłuję ten temat(co do niektórych wysłałem też zapytanie na PW;))
Dziękuję wszystkim za cierpliwość i wyrozumiałość.:)
 
Do góry