50PUS7334 problem z napisami w Disney+

Guerin

New member
Witam!

Czy ktoś z szacownych forumowiczów spotkał się z problem wyświetlania napisów w aplikacji Disney+?
Mianowicie po włączeniu napisów są one praktycznie niewidoczne na ekranie (ciemnoszare).
Telewizor to model z 2019 roku 50PUS7334 działający na systemie Android TV 9 w wersji oprogramowania TPM191E_R.101.002.178.000 (najnowsza dostępna przez OTA).
Aplikacja Disney+ to wersja2.10.0-rc1 (najnowsza która jest dostępna w sklepie Google Play).
W samej aplikacji nie ma możliwości modyfikacji napisów tak jak to jest np. w HBO Max.
Napisy można jedynie ustawić przez np. przeglądarkę lecz nie wpływa to na ich wyświetlanie w aplikacji na TV.
Załączam przykładowe fotografie jak to wygląda (kiedy w filmie są ciemne sceny to już kompletnie ich nie widać).

zapodaj.net/3a140f8bc3d5a.jpg.html

zapodaj.net/d0a8a3f13e43e.jpg.html

Przepraszam ale niestety w innej formie nie jestem w stanie wstawić załącznika ani linku.

Pozdrawiam!
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam!

Czy ktoś z szacownych forumowiczów spotkał się z problem wyświetlania napisów w aplikacji Disney+?
Mianowicie po włączeniu napisów są one praktycznie niewidoczne na ekranie (ciemnoszare).
Telewizor to model z 2019 roku 50PUS7334 działający na systemie Android TV 9 w wersji oprogramowania TPM191E_R.101.002.178.000 (najnowsza dostępna przez OTA).
Aplikacja Disney+ to wersja2.10.0-rc1 (najnowsza która jest dostępna w sklepie Google Play).
W samej aplikacji nie ma możliwości modyfikacji napisów tak jak to jest np. w HBO Max.
Napisy można jedynie ustawić przez np. przeglądarkę lecz nie wpływa to na ich wyświetlanie w aplikacji na TV.
Załączam przykładowe fotografie jak to wygląda (kiedy w filmie są ciemne sceny to już kompletnie ich nie widać).

zapodaj.net/3a140f8bc3d5a.jpg.html

zapodaj.net/d0a8a3f13e43e.jpg.html

Przepraszam ale niestety w innej formie nie jestem w stanie wstawić załącznika ani linku.

Pozdrawiam!

Cześć,
Napisy w Disney+ korzystaja z ustawień Androida.W związku z tym sprubuj je dostosować przez menu telewizora. Podczas korzystania z Disney+ naciśśnij przycisk koła zębatego na pilocie (MENU) wybierz często używane ustawienia > wszystkie ustawienia > Ustawienia systemu Android > Ustawienia urzadzenia>Ułatwienia dostępu>Napisy. Dostosuj tam i sprawdź czy działa. W razie potzeby zrestartuj aplikację.
 

Guerin

New member
Cześć,
Napisy w Disney+ korzystaja z ustawień Androida.W związku z tym sprubuj je dostosować przez menu telewizora. Podczas korzystania z Disney+ naciśśnij przycisk koła zębatego na pilocie (MENU) wybierz często używane ustawienia > wszystkie ustawienia > Ustawienia systemu Android > Ustawienia urzadzenia>Ułatwienia dostępu>Napisy. Dostosuj tam i sprawdź czy działa. W razie potzeby zrestartuj aplikację.

Dziękuję za poradę.
Pomogło... niestety tylko w 50%.
Formatowanie napisów poprzez ustawienia androida nie zmieniło ich wyglądu.
Jednakże wyłączenie wyświetlania takowych napisów spowodowało, że w apce wyglądają one lepiej (białe na szarym tle).
Teraz da się jako tako oglądać.

Mam jeszcze jedno pytanie bo widzę, żeś posiadacz "filipsów".
Czy jest możliwość edytowania napisów w domyślnym systemowym playerze?

Czy w ostatniej aktualizacji TV problem napisów w Disney+ nie został już czasem naprawiony?
Niestety mam najnowszą wersję i jak napisałem powyżej działa to tak jak działa.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Dziękuję za poradę.
Pomogło... niestety tylko w 50%.
Formatowanie napisów poprzez ustawienia androida nie zmieniło ich wyglądu.
Jednakże wyłączenie wyświetlania takowych napisów spowodowało, że w apce wyglądają one lepiej (białe na szarym tle).
Teraz da się jako tako oglądać.

Mam jeszcze jedno pytanie bo widzę, żeś posiadacz "filipsów".
Czy jest możliwość edytowania napisów w domyślnym systemowym playerze?


Niestety mam najnowszą wersję i jak napisałem powyżej działa to tak jak działa.

Cześć,
Jeżeli chodzi o domyślny odtwarzacz to podczas oglądania filmu naciśnij przycisk "+" na pilocie i tam masz ustawienia napisów.
 
Do góry