50PQ3000 Z Komputerem

bartekwwy

New member
Podłączam komputer do telewizora przez kabel w komuterze DVI i w telewizorze HDMI
Dzwięk podlaczam poprzez kabel chinch z boku telewizora
I mam dylemat związany z tym że moge albo słuchać muzyki na AV3 lub oglądać co robię na HDMI3
Czy da się jakoś połączyć ze sobą te tryby żeby muzyka i obraz był na jednym kanale ?
 

Lasica

New member
Kabalek HDMI podłaczasz pod port nazwany HDMI/DVI, a dzwięk zwykłym minijackiem z wyjścia na komputerze do wejścia PC Audio w TV.

Jeśli masz kartę nvidii w konputerze stacjonarnym możesz mieć problem, ponieważ wymusza ona dzwięk poprzez HDMI. Musisz wtedy odpowiednio zmodyfikować sterownik, lub prościej, kupić kabelek na giełdzie łączacy kartę grafinczą z płytą. :) Wtedy dzwięk i obraz idą po HDMI - wygodniej bo mniej kabli no i dzwięk idzie w jakości cyfrowej.
 

Lasica

New member
bartekwwy napisał:
mam karte graficzną nvidia asus 9800 gx2 i tam nie ma wiecej wyjść
szkoda mi wyrzucać kabel za który zapłaciłem tydzien temu 40 złotych

Jest wyjście - tylko wewnątrz obudowy na samej karcie.

Musisz je połączyć z wejściem na płycie, lub karcie muzucznej wewnątrz PC, specjalnym kabelkiem ktory kosztuje 5zł.

Tu masz opisane co i jak: http://www.hardwaresecrets.com/article/600/1.

Ja mam tak zrobione i działa wszystko pieknie, obraz i dzięk, przy przejściówce DVI->HDMI na geforce gtx260.

W razie pytań pisz, postaram Ci się pomóc.

Pozdrawiam
 

Lasica

New member
bartekwwy napisał:
czyli podlaczasz komputer z telewizorem tak jak ja ?
Dvi -> hdmi w tv?

Tak.

Dodatkowo wewnątrz blachy mam podłączongo Geforca z płytą z wejsciem SPDIF, w opcjach windowsa ustawione, że dzwięk idzie przez SPDIF.

W ten sposób kablem DVI z przejściówką HDMI mam przesyłany zarówno obraz jak i dzwięk.

Pozdrawiam
 
Do góry