50PK950 - LG nie odpuszcza rynku plazmy

Adrian85

New member
Bez reklam
Z wnęką może być faktycznie problem ale jak to z każdym sprzętem elektronicznym najważniejsze żeby miał wystarczająco miejsca z tyłu(na pewno temat podlega szerszej dyskusji)jeśli chodzi o kablówkę to wystarczy wymienić dekoder na cyfrowy u operatora,jeśli tylko jest dostępny analog to i tak będzie o niebo lepiej odbierało niż na lcd-led,bo i tak wszystkie potrzebują sygnału cyfrowego i skalowanie jest od niego zależne.Wybór jak najbardziej trafny szczególnie jeśli chodzi o naturalny obraz.Największy więc problem to wnęka i brak dojścia do wejść typu usb i wentylacji dlatego radzę poradzić się w tej sprawie u kogoś kompetentnego żeby nie narobić sobie biedy(w/g mnie cyrkulacja powietrza jest,ale.... i wtedy pozostaje zakup 46'').
 
Ostatnia edycja:

Prezes59

New member
Witam posiadaczy LG PK... Telewizor "kupuję" już ... długo. Gdybym na forum trafił trochę szybciej, to zapewne byłbym posiadaczem Toshiby 46SV685, no ale przestali ją produkować. Waham się między Sharpem 46 le 810, a Toshibą, np 46 vl 733. Chcąc pokazać żonie, jak w sklepie grają te marki okazało się, że Sharp świeci zbyt żółto (quattron dla żony okazał się przedobrzeniem), a Toshiba z serii 433 to dla mojego miasta zbyt nowy model. Dopiero dziś udało się zobaczyć sl 733 - zrobiła pozytywne wrażenie w porównaniu z róznymi markami, które stały obok. Jednak już wcześniej najlepsze wrażenie zrobił na żonie "sklepowy" obraz LG, był to chyba jakiś led, nie zwróciłem uwagi na model. Czytając forum doszła konkluzja, że najprzyjemniejszy wrażenie przy oglądaniu filmów (główny cel zmiany tv) być może dostarczy, nie brana dotąd wogóle pod uwagę, plazma. Z opinii na forum padło na LG PK... W tym samym czasie udało się zobaczyć jak gra PK 950, no i wywarł rzeczywiście pozytywne wrażenie. Co prawda, był puszczony jakiś filmik w hd i tu prawie każdy telewizor wypadłby dobrze, jednak ten widocznie się wyróżnił, szczególnie naturalnością obrazu. A więc do dylematu Sharp - Toshiba doszedł LG PK (raczej 950). Mam tylko "głupi" problem. Telewizor musi stać we wnęce meblowej 120,5x 84 cm, natomiast 50PK950 ma 119x80,1 (z podstawą). Wg instrukcji powinno być 10 cm odstępu z każdej strony, o czym, w moim przypadku, nie ma mowy. Proszę więc o radę, czy mogę zaryzykować, czy jednak, jest to zbyt duże zagrożenie uszkodzeniem, zarówno dla telewizora, jak i mebli (z boków mogę mieć maks. po 1 cm luzu). Proszę też o opinie nt. skalowania (Toshiba, również Sharp, mają wg forum b. dobre, ale nieco kłopotliwe). Niestety ściany bloku zasłaniają mi niebo południowe i nie mogę zainstalować anteny satelitarnej (dach odpada). Pozostaje mi tylko sygnał sd z osiedlowej kablówki. Obawiam się, że filmy z BR i DVD będą ok., natomiast sygnał telewizyjny może przy 50 calach z odległości 3,2 m trochę drażnić. Możliwe, że zdecyduję się jednak jeszcze trochę poczekać na Toshibę Cell Regza, ale zapewne cena będzie zaporowa. Niemniej liczę na rady i opinie w temacie LG PK...Pozdrawiam.
Telewizor odprowadza ciepło z góry więc musi być wentylacja.Szczególnie w dzień gdyż wieczorem inteligentny czujnik zmniejsza moc prawie o 45%.Z kablami dasz radę bo oprócz wyjść z tyłu są wygodne z lewego boku ale wpuszczone więc nic nie przeszkadza i nie widac ani dongla wi-fi ani pendriva ani kabli hdmi.Ja ogladam z 2,5-3 m.i jest super więc nie bój się odległości.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Tak czy inaczej to najważniejsza jest cyrkulacja powietrza,na szczęście plazmy już się tak nie grzeją jak w poprzednich latach więc w/g mnie nie powinno być z tym większych problemów(nawet w dzień jeśli jest zachowana odpowiednia odległość od tylnej ścianki meblowej a najlepiej byłoby ją po prostu usunąć)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jak powietrze nie bedzie miało gdzie wlatywać i wylatywać to nie polecam ci tego rozwiązania. Problem wejsc można rozwiązać np przez przedłużacz do usb bo ty nawet nie masz miejsca zeby tv obrócić o kawałek. Chyba lepiej kup mniejszy.
 

zaki95

New member
Dziękuję wszystkim za opinie. Dla utwierdzenia za i przeciw jeszcze kilka szczegółow. Tylnej ścianki meblowej nie ma (ściana pokoju). Wolne przestrzenie po bokach, jak pisałem, po ok. 1 cm. Z góry od krawędzi telewizora 4 cm, z dołu ok. 6 cm (wyliczenia). Tylna obudowa od ściany byłaby w odległości 15 do 20 cm. Co do obrócenia telewizora, to jakoś nie mogę znaleźć informacji, czy podstawa jest obrotowa. Jeśli tak, to z lekkim kłopotem, ale myślę, że by sie dało. Jeśli nie, to trzeba by było wyjeżdżać stolikiem telewizyjnym (na kółkach) z wnęki i wtedy podpinać się do złączy. Też kłopotliwe, ale chyba do przeskoczenia. Jeszcze jedno pytanie - jak "na oko" ocenić to wydzielanie ciepła? Chodzi też o to, by się meble nie porozklejały. Co do 46", to są węższe (np. Toshiba) tylko o ok. 5 cm (zostałoby luzu po 3 cm na stronę). Tyle, że ledy raczej mniej się grzeją. Jeśli moglibyście zweryfikować/potwierdzić swoje opinie, byłbym wdzięczny.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Ten model kompletnie się nie nagrzewa,a włączony jest u mnie nieraz 17godz.dziennie więc z tym nie ma problemu,natomiast w sprawie cyrkulacji powietrza najlepiej z powtórnym opisem zwróć się o radę do Kikiego,bo ja niestety nie jestem pewien w 100%.a nie chcę ci mieszać w głowie mimo że tv do twoich potrzeb jest idealnym wyborem.
 

irokez85

New member
Panowie mam pytanie jak sprawa wygląda z powidokami w tym modelu? Na flatpanelshd wypadło to mizernie, a mam zamiar katować tą plazmę grami z pc i ps3...

Zastanawiam się nad pk950, samsung c7000 lub c550 (wiem ze przepasc cenowa) ale kupuje na 30x0% ;), więc mam dylemat co wziąć bo nie kryje obaw z tworzeniem się powidoków w plazmie LG.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Pisane było wielokrotnie:na własne ryzyko,są programy czyszczące ale katowanie konsoli może być ryzykowne(MOJE ZDANIE I MOGĘ SIĘ MYLIĆ BO NIE GRAM)
 

rajmar

New member
zobaczcie ceny lg za granica :

- 50 pk760 - 726 € czyli okolo 2900 zł
- 50 pk950 - 1029 € czyli okolo 4110 zł

tym bardziej poki co czekam , nie dam odpowiednio 5000 i 4000 tysiace w polsce , poczekam jeszcze a jak nie to bede musial przez znajomych kupic po za granicami naszego bogatego kraju , w ktorym sie duzo zarabia...:fool:

Lg pk - Buy at the best price lg pk
 

rajmar

New member
nie odróżniasz Euro od Funtów

o kurcze faktycznie :x , czyli ceny podobne , tak czy inaczej na nasze kieszenie ,proporcjonalnie drogo
icon9.gif
 
Ostatnia edycja:

darekn12

Member
hejka mam pyt bo szukam tego tv w jaknajnizszej cenie i znalazlem na redcon .de ze wychodzi 4100zl czy ktos z was kupowal moze tv za granica?i czy jest sens?wiadomo gwarancja itp i td.?
ma ktos moze takie doswiadczenia?
prosze o odp i pozdr
darek
 

Pikus

New member
Witam,

Kupilem plazme 50PK950 i mam maly problem. Moj wzmacniacz zawsze podlaczalem przez dwa czincze z tylu telewizora, tak aby miec dzwiek w kolumnach. Zauwazylem, ze ten telewizor nie posiada takich wejsc? Jestem dosc zdziwiony. Czy istnieje inna mozliwosc podlaczenia jezeli wzmacniacz nie ma cyfrowego wyjscia?

Pozdrawiam
 

plast

New member
Pewnie ci chodzi o wyjscie audio z TV i wejscie we wzmacniaczu, a nie tak jak napisales?
Jesli mam racje to niestety masz problem - ten TV ma tylko SPDIF out, nie ma nawet wyjscia sluchawkowego. Tzn. mozesz podlaczyc dzwiek kablem euro-chinch, ale bedziesz go mial tylko przy ogladaniu TV, przy puszczaniu filmow z USB juz nie.

Konwertery SPDIF -> analog chinch kosztuja ~300 zl.
 

Pikus

New member
Dokladnie chodzilo mi o to co napisal plast.

Czyli musze kupic konwerter. Jeszcze zapytam jaki kabel potrzebuje od telewizora do tego konwertera? Nigdy nie korzystalem z tego wyjscia. Czy taka konwersja nie odbiaj sie negatywnie na jakosci dzwieku?

Pozdrawiam
 
Do góry