50PK950 - LG nie odpuszcza rynku plazmy

jgx

New member
Bez reklam
60'' to już przesada przy takim metrażu,ja mam pokój 12m(ale jestem telemaniakiem i oglądam z 2.5-3m),więc i tobie wystarczy.Na otarcie łez brakiem IFC pociesz się że kilka testów wykazało przy odpowiednich ustawieniach i wł.''eco'' zużycie prądu średnio na poziomie 140Wat!!!!
chyba żle mnie zrozumiałeś - nie mam pokoju 3,5/4 tylko oglądam z odległości 3,5-4 a nawet 4,5m. i nie wiem czy 60" to nie zadużo - optymalnie byłoby 55-56 ale takich nie ma :(
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Sam podejmij decyzję bo zakup 60'' trochę kosztuje,a uważam że 50'' zupełnie wystarczy,to raptem 1-1.5m dalej niż ja oglądam i mi w zupełności wystarczy,jeśli masz 52'' i jest dobrze to braku 2 cali nie zauważysz,jeśli za mało a 60pk950 za drogi to pomyśl o pk550-760,też bym miał trudny wybór gdybym miał większy metraż i więcej gotówki.Na pewno co byś nie wybrał to i tak będziesz zadowolony bo te trzy modele są chyba najlepszą opcją poza 50v20(też kwestia gustu).
 

plast

New member
w kazdym nowoczesnym telewizorze jest system 100 lub 200Hz który powoduje upłynnienie ruchu, w panasach to się nazywa w skrócie IFC (jakoś tam dokładnie nie pamietam), w sony motionflow itd. W lg pewnie też coś takiego jest tylko w specyfikacji nic nie znalazłem - dlatego pytam czy w menu jest jakaś opcja wł/wył jakiegoś takiego systemu?

W moim PK760 nie zauwazylem takiej opcji, niemniej zadnego problemu z uplynnianiem ruchu po prostu nie ma lub go do tej pory nie stwierdzilem, niezaleznie od zrodla. A jestem _bardzo_ wyczulony na te sprawy.

Co do wielkosci to gdyby nie bylo mi szkoda kasy to bym wzial 60", bo 50" oglada sie super, ale przy odleglosci >3m to juz nie to samo :).
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
No właśnie-KASA,cena 60pk950 nie jest zbyt zachęcająca,ale ''bogatemu wszystko wolno'' i na pewno warto.

bogaty nie jestem :) ale mam hopla na punkcie tv - ktoś inny powie że jest tv-maniakiem :) i naprawde moge na innych rzeczach zaoszczędzić a na tv mi nie żal i moge dać większą sume pod warunkiem że tv naprawde jest super
 

jgx

New member
Bez reklam
Panowie znalazłem rozwiązanie problemu który mnie nurtuje - czy w tym tv jest w menu opcja która dotyczy wł/wył lub max/medium/min dotycząca FUNKCJI TRUMOTION???
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Niestety nie ma nic w tym stylu,tylko jak ci pisałem tryb FILM(wł/wył) i nic więcej,jeśli chodzi o to czy warto to musisz być pewny że nie będą ci przeszkadzały odbicia przy nie sprzyjających warunkach i nie kupujesz pod konsolę.Jakość obrazu ''powala'' i to jak widzisz każdy przyznaje(pk550,pk760,pk950),w całym necie wśród użytkowników i ''testerów'' są same dobre oceny i nie ma w tym żadnej przesady.
 

jgx

New member
Bez reklam
Niestety nie ma nic w tym stylu,tylko jak ci pisałem tryb FILM(wł/wył) i nic więcej,jeśli chodzi o to czy warto to musisz być pewny że nie będą ci przeszkadzały odbicia przy nie sprzyjających warunkach i nie kupujesz pod konsolę.Jakość obrazu ''powala'' i to jak widzisz każdy przyznaje(pk550,pk760,pk950),w całym necie wśród użytkowników i ''testerów'' są same dobre oceny i nie ma w tym żadnej przesady.

Jeśli chodzi o konsole i kompa to wogóle mnie to nie interesuje - obecnie mam 52" sonke i ani razu nie podłączałem, dla mnie priorytetem jest jakość obrazu, niepokoją mnie odbicia o których mówisz, bo tv stoi naprzeciw południowego okna i dlatego za pierwszym razem wziołem lcd bo jestem wrażliwy na tym punkcie, ale dlatego się skupiam na 950 a nie 760 bo podobno 950 radzi sobie z tym dobrze?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Żebyś dobrze zrozumiał:''lustrzane odbicia'' są we wszystkich typach tv(plazma,lcd-led) które posiadają przednią szybę i żadne filtry w mocno nasłonecznionym pokoju ci nie pomogą,powłoka antyrefleksyjna tylko trochę to niweluje.Dlatego jeśli ktoś pisze że nie ma ''odbić'' to tylko dlatego że ma dobre warunki lub tak jak ja, ma to głęboko w ...,bo skupiam się na obrazie.Zresztą w dzień się pracuje a po południu ogląda.Na pewno z tym problemem lepiej sobie radzi v20 i jeżeli masz wybierać to tylko między tymi modelami
 

rajmar

New member
Panowie znalazłem rozwiązanie problemu który mnie nurtuje - czy w tym tv jest w menu opcja która dotyczy wł/wył lub max/medium/min dotycząca FUNKCJI TRUMOTION???
tez pytalem kolegow o mozliwosc wylaczenia teatrzyku (w panasie ifc) ale trudno sie cos dowiedziec , bo kazdy pewnie obraz widzi inaczej , mam tego swiadomosc bo wlasnie ogladam czest o filmy u kogos na panasie g20 i wiem , ze ja to widze ,a ktos inny nie, ale ja mam jeszcze inny pomysl jak sie cos dowiedziec :

- czy jest mozliwosc wylaczenia lub zmniejszania, max. - min., funkcji " 24p Real Cinema" , wydaje mi sie , ze to moze byc ta funkcja w lg ,

odnosnie wyboru np: lg czy panas , powiem wam , ze jezeli chodzi o sam obraz to dla mnie panas z lg przegrywa, ogolnie panasy maja taka przypadlosc ktora ja nazywam ziarnistoscia obrazu , ogladam jak pisalem i g20 i slabszy x10 , jak rowniez przygladalem sie roznym modelom w sklepach w tym v20 i on rowniez ma ta ziarnistosc , nawet przy programach hd z cyfry i to nie tylko moje zdanie ( rodzina) , natomiast blu-ray w g20 po prostu bajka , ale tylko taki sygnal ;

odnosnie lg obraz jest swietny , czysty jak lza i ma lepsza dla mnie barwe kolorow , jezeli ktos chce miec bardziej "cukierkowe" kolory jak w lcd , to lg zrobi to o wiele lepiej , w panasie sa o wiele bledsze;
dlugo sie zastanawialem nad g20 , bo wszyscy chwala , ale telewizor to glownie obraz ,a tu wygrywa lg , teraz tylko dalej kombinuje czy pk950 czy 760 , chodzi mi tylko w zasadzie o ten kontrast , nie wiem czy jest sens dokladac okolo 1000 zl za kontrast , bo inne roznice sa dla mnie malo istotne, a nie moge nigdzie zobaczyc w sklepie pk 950 , sa tylko slabsze modele .
tu mam pytanie moze ktos wie gdzie w krakowie lub okolicy mozna zobaczyc w sklepie model pk 950 lub 760 ???
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Już pisałem jest tryb FILM (wł/wył) i działa na filmach blu-ray na dvd już nie,obraz się zgadza jest w/g mnie lepszy niż na panasonicu,a co do filtra i kontrastu to raczej nie warto dopłacać mając dobre warunki,pk950 może być po prostu bardziej dopracowany jako ''model flagowy''.Panasoniki jak pisałem mają ostrzejszy obraz na hd ale sd wygląda lepiej na lg.
 

pedros300

New member
jarmar ,zamów sobie w sieci Euro Agd przez internet z dostawą do sklepu i np. z wzięciem na raty 30x0%( na marginesie mają teraz dobrą cenę 50pk950 za 4999zł przez internet) poproś o rozpakowanie ,podłączenie, zdecydujesz się lub rozmyślisz.
Ja praktycznie jestem już zdecydowany , tylko najbardziej boję się powidoków,tylko do tego mam zastrzeżenia.
Pytanie , czy chcąc używać czasami PS3 mam jednak odpuścić sobie tą plazmę?
Pozdrawiam.
 

plast

New member
telewizor to glownie obraz ,a tu wygrywa lg , teraz tylko dalej kombinuje czy pk950 czy 760 , chodzi mi tylko w zasadzie o ten kontrast , nie wiem czy jest sens dokladac okolo 1000 zl za kontrast

Z tego co sie naczytalem na roznych anglojezycznych forach (bo tez nie udalo mi sie zobaczyc nigdzie PK950 na zywo) to kontrast w nim jest wyzszy z powodu filtru antyrefleksyjnego, a obraz jest niemal indentyczny (czyt. nikt poza urzedzeniami pomiarowymi i cyborgami roznicy nie wychwyci) jak w modelach 760/550.

Ja nie dokladalem, bo 1500 piechota nie chodzi, wole sobie za to poskladac jakiegos fajnego HTPC :).

A tak ogolnie to co do obrazu w LG to sie nie mylisz, on ma "to cos" co sprawia, ze od 3 tygodni ciagle mnie ciagnie przed ekran i spedzilem juz przed nim ~110 godzin (wychodzi 4-5 dziennie :eek:), ogladajac glownie swoja wlasna stara kolekcje filmow BD/DVD i majac frajde z duzego ekranu i swietnej jakosci obrazu. Ot taka jesienna radocha coby nie popasc w depresje ;).
 

rajmar

New member
Z tego co sie naczytalem na roznych anglojezycznych forach (bo tez nie udalo mi sie zobaczyc nigdzie PK950 na zywo) to kontrast w nim jest wyzszy z powodu filtru antyrefleksyjnego, a obraz jest niemal indentyczny (czyt. nikt poza urzedzeniami pomiarowymi i cyborgami roznicy nie wychwyci) jak w modelach 760/550.

Ja nie dokladalem, bo 1500 piechota nie chodzi, wole sobie za to poskladac jakiegos fajnego HTPC :).

A tak ogolnie to co do obrazu w LG to sie nie mylisz, on ma "to cos" co sprawia, ze od 3 tygodni ciagle mnie ciagnie przed ekran i spedzilem juz przed nim ~110 godzin (wychodzi 4-5 dziennie :eek:), ogladajac glownie swoja wlasna stara kolekcje filmow BD/DVD i majac frajde z duzego ekranu i swietnej jakosci obrazu. Ot taka jesienna radocha coby nie popasc w depresje ;).
plast , a powiedz jak jest z dopasowywaniem ekranu do rozdzielczosci programu , czy wlasciwie sobie skaluje , zmniejsza i zwieksza i robi to automatycznie , np z 16:9 przechodzi na automat lub 4:3 ,czy trzeba samemu ? pytam po panas sobie akurat z tym radzi fajnie .
 

plast

New member
Na moim bardzo starym dekoderze Polsatu Cyfrowego radzi sobie roznie. Np. na TVP czy TVN7 dziala dobrze, a na takim TVN zwyklym to nigdy. Nie wiem czy to wina dekodera czy TV, bo nie mam innego do porownania. Praktycznie nie ogladam telewizji jako takiej.
 

Prezes59

New member
plast , a powiedz jak jest z dopasowywaniem ekranu do rozdzielczosci programu , czy wlasciwie sobie skaluje , zmniejsza i zwieksza i robi to automatycznie , np z 16:9 przechodzi na automat lub 4:3 ,czy trzeba samemu ? pytam po panas sobie akurat z tym radzi fajnie .
rajmar ja mam ustawione proporcje na"oryginalny" i nigdy nie było problemu.Obraz wspanialy i moja średnia to 10 godzin dziennie.
 

zaki95

New member
Witam posiadaczy LG PK... Telewizor "kupuję" już ... długo. Gdybym na forum trafił trochę szybciej, to zapewne byłbym posiadaczem Toshiby 46SV685, no ale przestali ją produkować. Waham się między Sharpem 46 le 810, a Toshibą, np 46 vl 733. Chcąc pokazać żonie, jak w sklepie grają te marki okazało się, że Sharp świeci zbyt żółto (quattron dla żony okazał się przedobrzeniem), a Toshiba z serii 433 to dla mojego miasta zbyt nowy model. Dopiero dziś udało się zobaczyć sl 733 - zrobiła pozytywne wrażenie w porównaniu z róznymi markami, które stały obok. Jednak już wcześniej najlepsze wrażenie zrobił na żonie "sklepowy" obraz LG, był to chyba jakiś led, nie zwróciłem uwagi na model. Czytając forum doszła konkluzja, że najprzyjemniejszy wrażenie przy oglądaniu filmów (główny cel zmiany tv) być może dostarczy, nie brana dotąd wogóle pod uwagę, plazma. Z opinii na forum padło na LG PK... W tym samym czasie udało się zobaczyć jak gra PK 950, no i wywarł rzeczywiście pozytywne wrażenie. Co prawda, był puszczony jakiś filmik w hd i tu prawie każdy telewizor wypadłby dobrze, jednak ten widocznie się wyróżnił, szczególnie naturalnością obrazu. A więc do dylematu Sharp - Toshiba doszedł LG PK (raczej 950). Mam tylko "głupi" problem. Telewizor musi stać we wnęce meblowej 120,5x 84 cm, natomiast 50PK950 ma 119x80,1 (z podstawą). Wg instrukcji powinno być 10 cm odstępu z każdej strony, o czym, w moim przypadku, nie ma mowy. Proszę więc o radę, czy mogę zaryzykować, czy jednak, jest to zbyt duże zagrożenie uszkodzeniem, zarówno dla telewizora, jak i mebli (z boków mogę mieć maks. po 1 cm luzu). Proszę też o opinie nt. skalowania (Toshiba, również Sharp, mają wg forum b. dobre, ale nieco kłopotliwe). Niestety ściany bloku zasłaniają mi niebo południowe i nie mogę zainstalować anteny satelitarnej (dach odpada). Pozostaje mi tylko sygnał sd z osiedlowej kablówki. Obawiam się, że filmy z BR i DVD będą ok., natomiast sygnał telewizyjny może przy 50 calach z odległości 3,2 m trochę drażnić. Możliwe, że zdecyduję się jednak jeszcze trochę poczekać na Toshibę Cell Regza, ale zapewne cena będzie zaporowa. Niemniej liczę na rady i opinie w temacie LG PK...Pozdrawiam.
 
Do góry