50PK950 - LG nie odpuszcza rynku plazmy

Adrian85

New member
Bez reklam
Czy może mnie ktoś oświecić i napisać jak można kopiować własne pliki przez NeroHome4 na płyty dvd i czy właśnie do tego służy(jak nero7), bo trochę mnie zmyla tekst o udostępnianiu plików innym użytkownikom czego nie zamierzam robić tylko sprawdzić jak kopiuje?(nie śmiać się,bo komputera używam od niedawna!!!)
 

Belet

New member
Czy może mnie ktoś oświecić i napisać jak można kopiować własne pliki przez NeroHome4 na płyty dvd i czy właśnie do tego służy(jak nero7), bo trochę mnie zmyla tekst o udostępnianiu plików innym użytkownikom czego nie zamierzam robić tylko sprawdzić jak kopiuje?(nie śmiać się,bo komputera używam od niedawna!!!)

Gdzie masz tekst o udostępnianiu folderów innym użytkownikom?

NeroHome4 zdecydownie nie służy do kopiowania CD/DVD/ itd.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Za jedyne 30zł można kupić PC WORLD z płytą do kalibracji więc nie ma się co zastanawiać,bo naprawdę warto tylko musicie wiedzieć że inny efekt daje hdmi,a inny component(zalecane!) sprawdzałem na kilku i obraz się różni dość widocznie ale tak czy inaczej warto się pobawić bo efekt końcowy jest fantastyczny!!!
 

Adrian85

New member
Bez reklam
30zł nie majątek a warto się pobawić, bo przynajmniej wiadomo że warto zastanowić się nad zamówieniem tego typu usługi i ja byłbym zainteresowany gdyby ktoś mógłby podać nr.tel. na terenie Warszawy do kogoś sprawdzonego,bo dużo o tym czytam i każdy ma inne ceny i przyrządy,więc trochę bezpieczniej byłoby wziąć kogoś z polecenia.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Moge ci dać namiar do goscia ktory za 50zł wypożycza kolorymetr z oprogramowaniem na trzy dni robocze. Musisz mu tylko wysłać zastaw (chyba 300zł). Przez te 3 dni masz czas skalibrować sobie tyle tv ile zdażysz. Podobno tylko pierwszy telewizor zajmuje dłuzszy czas potem to juz rutyna.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Sam to mogłem się pobawić z płytą , a kolorymetry i inne cuda to już wyższa szkoła jazdy więc wole żeby zrobił to ktoś kto ma o tym pojęcie i nie zażyczy sobie jakiejś kosmicznej kwoty.Pytanie czy można jeszcze coś z tej plazmy wycisnąć biorąc pod uwagę że nie trzeba grzebać w menu serwisowym i nawet przy pomocy tej płyty można uzyskać naprawdę dobry obraz.
 

don111

Banned
jeśli myślimy o tej samej osobie to on wypożycza SpyderTV, którego bazowym oprogramowaniem nie jesteśmy w stanie nic zrobić
trzeba ściągnąć program HCFR (na szczęście obsługuje Spydera) + plansze testowe np z avsforum i można sobie samemu skalibrować tv, to proste tylko trzeba chwilę poświęcić na przeczytanie podstaw po angielsku
GREYSCALE & COLOUR CALIBRATION FOR DUMMIES
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tam nie ma żadnej filozofii, krok po kroku ustawiasz wszystko według instrukcji. Nikt nie jest skazany na oryginalne oprogramowanie na necie jest sporo softu, niektory chyba nawet darmowy. Warto przed wypożyczeniem troche wczesniej poczytać żeby nie marnować czasu. Każdy tv kalibruje sie w podobny sposób, najwyzej dostep do poszczegolnych ustawien jest w innym miejscu w menu.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Ponieważ znalazłem gościa który przeprowadzi kalibrację kolorymetrem za jedyne 170zł ostatni raz proszę o opinie czy warto płacić czy jeszcze samemu bawić się płytą i jakiej różnicy mogę się spodziewać?
 

don111

Banned
Ponieważ znalazłem gościa który przeprowadzi kalibrację kolorymetrem za jedyne 170zł ostatni raz proszę o opinie czy warto płacić czy jeszcze samemu bawić się płytą i jakiej różnicy mogę się spodziewać?
a dokładnie na czym polega ta jego kalibracja ? zapytaj jaki ma kolorymetr i jakiego programu używa do kalibracji
bo za fachową kalibrację trzeba raczej zapłacić więcej, standardowa tania pseudo kalibracja "fachowców" (takim to może być każdy bez absolutnie żadnej znajomości tematu) których pytałem, to to tylko użycie spyder3tv i oryginalnej płytki do tego - co oznacza tylko ustawienie odpowiedniego poziomu kontrastu, jasności, koloru, odcienia... zwykłe wyciąganie pieniędzy
jeśli jednak wyrównują RGB, korygują gammę to warto zapłacić te 170zł, bo samemu zabawy trochę jest
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Więc jakiego konkretnie powinien użyć jeśli nie ''Spyder3tv''?Nie jestem za bardzo w temacie,a jeśli chodzi o cenę to twierdzi że jest obecnie promocja i dlatego tak tanio(xxxxxxxxxxxx)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
może być spyder3tv byle by to była prawdziwa kalibracja
zapłaciłbyś żeby gość podjechał i trochę poprzesuwał suwaki od kontrastu, jasności, koloru ? chyba nie, a tylko to może zrobić jeśli użyje oryginalnego oprogramowania
prawdziwa kalibracja to przede wszystkim ustawienie właściwej temperatury kolorów, wyrównanie poziomu każdego z kolorów RGB, ustawienie kontrastu i jasności każdego koloru (szczegóły w jasnych i ciemnych scenach), ewentualnie poprawienie gammy (luminancji)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Więc wciąż pozostaje pytanie:czy biorąc pod uwagę że lg ma wszystko dostępne jest sens komuś płacić za zwykłą kalibrację ''spyderem'' i dlaczego nikt się tym nie zajmuje w Warszawie i okolicach oprócz tego jednego gościa?Przeglądam kilka razy dziennie wszystkie informacje na ten temat i nie odpuszczę przez zwykłą ciekawość jak będzie odbierał po kalibracji.
 

don111

Banned
każdy tv ma te opcje regulacji, tylko nie wiesz jakie powinny być optymalne po pomiarach, co nie znaczy że tak będziesz oglądał jak ustawi Ci kolorymetr, bo jak Ci przykładowo pokaże, że optymalny kontrast to jakieś 80% (aby przykładowo biel wg kolorymetru była wzorowa na plaźmie) to zwątpisz :lol:

wysłałem zapytanie, gość robi tylko te podstawowe ustawienia
w Warszawie możesz sobie wypożyczyć Spyder3tv (tak ja zrobiłem) za 50zł, jeśli umiesz takie trudne rzeczy jak klikanie myszką i zwiększanie/zmniejszanie jasności, kontrastu itd w tv to sobie poradzisz z tą "kalibracją" w 20 minut ;)
będziesz tylko potrzebował kompa blisko tv aby podłaczyć Spydera do niego (tu przyda się przedłużacz usb)
jak będziesz miał czas i ochotę się pobawić to może uda Ci się skalibrować tv tak jak trzeba, ściągasz tylko program HCFR (obsługuje Spyder3tv), do tego plansze testowe AVS HD 709 - Blu-ray, HD DVD, & MP4 Calibration - AVS Forum (ja korzystałem z tych zapisanych w mp4http://www.sendspace.com/file/kaotq5), musisz je odtworzyć w jakimś playerze, nie na komputerze, następnie czytasz http://www.curtpalme.com/forum/viewtopic.php?t=10457 i robisz wg instukcji krok po kroku
w tym LG powinieneś mieć wszystkie opcje w menu - poziomy RGB, RGB cut/drv (lub offset/bias), all cuts/drv i chyba raczej nie będzie trzeba wchodzić do menu serwisowego (tak mi się wydaje)
jak byś miał jakieś trudności z nie zrozumiem czegoś albo obsługą programu to pisz
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Komputer mam połączony hdmi i nie wiem czemu,ale nie działa system zarządzania kolorami(może wiesz dlaczego?) tylko kontrast-jasność nieb.,czer.,ziel. więc pełna kalibracja odpada,a po drugie nie znam angielskiego i dlatego szukam kogoś mądrzejszego.Byłbym wdzięczny gdybyś wyraził się konkretnie czy warto mimo wszystko zamówić tego gościa ze ''spyderem'' czy kupić płytę HD Basisc na blu-ray?
 

don111

Banned
nie wiem dlaczego nie działa, ale do kalibracji nie potrzebujesz mieć tv podłączonego do kompa, tylko tam kolorymetr musi być podłączony, a plansze testowe muszą być odtwarzane albo z dvd albo z playera hd
zakup tej czy innej płyty raczej nie ma sensu, bez kolorymetru i tak wszystko ustawiasz na oko

co do tego gościa to już tłumaczyłem, tą kalibrację którą on robi możesz sam przeprowadzić bez żadnej znajomości tematu, wypożyczenie kolorymetru w Warszawie wyjdzie 50zł
 
Do góry