50a756, 50a656 - piszczenie

koc

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam
Czy ktos z posiadaczy serii 756 lub 656 zaobserwowal raportowane przez wlascicieli 451/551 piszczenie/brzeczenie/brumienie/warczenie lub inne nienormalnie dzwieki? Jestem na tym punkcie nieco przeczulony, szukam plasmy z serii gdzie ten problem nie pojawia sie, tym bardziej biorac pod uwage stanowisko serwisu samsunga.
Dziekuje i pozdrawiam
Koc
 

znn

Member
To troszkę zależy od egzemplarza na jaki trafisz i właściwości słuchu, mój 50a656 jak jest zupełnie cicho w pokoju i przyłożę ucho z boku telewizora to słyszę delikatnie piszczenie przetwornicy na czuwaniu, z odległości 0,5 metra nie słyszę. Podczas pracy gdy jest wyłączony dźwięk i włączę biały stały obraz słychać przetwornicę takie syczenie z około 2 metrów, przy normalnym oglądaniu takie syki ale o mniejszej głośności pojawiją sie sporadycznie a po włączeniu dźwięku nie słychać nic co by przeszkadzało w oglądaniu. Na szczęście nie ma w niej wentlatorów i nic nie szumi.
 

djyankee

New member
potwierdzam przedmówcę,
posiadam a756, tylko jak przyłożę ucho to słyszę jakiś dźwięk..

a tak ogolnie to żadnych pisków, szumów, buczeń... (etc, włączyłem ostatnio swój stary wysłużony crt i tam pisk był OGROMNY!)
 

raat

New member
Witam.
Jakiś czas temu zakupiłem ps50a756 i faktycznie było słyszalne piszczenie/buczenie. Wyglądało to w ten sposób, że przy normalnym oglądaniu tv w momencie wyświetlania jasnych, jaskrawych kolorów było słyszalne piszczenie/buczenie i to z odległości 2, 3 m, a nawet większej w zależności od jasności wyświetlanego obrazu. Podczas nasłuchu z bliska, miałem wrażenie, że jedna strona tv pracuje głośniej od drugiej. Tv odesłałem, ponieważ miał także delikatne, poziome pasy, więc może cały był wadliwy.
Przed zakupem tego tv liczyłem się z faktem , iż może mnie spotkać coś takiego.
Generalnie uważam, że Samsung robi dobre tv, ale jego produkty często posiadaj dodatkowe "atrakcje" i trzeba się z tym liczyć:cool:.
Posiadam także 50PZ800 i pod pewnymi względami dla mnie PS50A756 jest lepszy. Po pojawieniu się nowych modeli Panasonica czekam, aż wejdą do sklepów internetowych, no chyba, że Samsung się szybko uwinie wtedy znowu będzie alternatywa:).
 
Ostatnia edycja:

Tosek

New member
Mój 50A656 owszem wydaje z siebie piski coś jak stare tv CRT kiedy nie miały sygnału. Od tv siedzę jakieś 4-4,5m, ten pisk czy może szum słychać wyraźnie kiedy np. z rana przyciszam go prawie na maxa, żeby nie obudzić żony lub przy przełączaniu kanałów kiedy w głośnikach nic słychać. Ogólnie przy normaqlnej eksploatacji, dzwięk jest nie słyszalny.
 
Do góry