50 cali od Sony 3500-4200zł - 50W685A, 50W805B, 50W829B?

zanketsu

New member
Cześć narodzie!

Piszę do Was z prośbą o pomoc w doborze telewizora na prezent urodzinowy dla ojca na koniec kwietnia (na wymianę starego 36 calowego kineskopa i by wciągnąć go w świat HD ;-)).

Bardzo mnie kuszą testy i recenzje modelu 50W829B - ale 4200 zł dość mocno naciąga mój budżet :-| i zastanawiam się czy modele 50W685A (3500 zł) lub 50W805B (3700 zł) nie są rozsądniejszymi opcjami ale nie chcę na ojcu oszczędzać - więc jeśli jakość obrazu jest tego warta to najwyżej dłużej będę spłacał raty... pytanie do Was czy warto :)

Telewizor ma stać w dużym, jasnym pokoju. Ok. 2,5-3 metry od kanapy. Będzie podpięty do cyfrowego polsatu z kanałami HD (ojciec głównie ogląda wszelkie newsy i mieli nocami filmy, okazjonalnie mecz piłki nożnej). Ojciec nie lubi 3D (nosi okulary) ale wiem, że opcja 3D w telewizorach często oznacza lepszy hardware...

Ciężko mi porównać powyższe modele z moim 2 letnim samsungiem LE40C550 - bo teraz chyba wszystko jest nowsze i lepsze :???: ale według różnych postów na forum 50W805B to ten sam sprzęt co 50W829B, tylko z niższym softowym przyśpieszaczem...

Anyways, bardzo proszę o pomoc w wyborze i o ewentualne uwagi. Z góry dzięki!

pozdrawiam!

zanketsu
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
Z tego co mi wiadomo i co czytam i co wałkujemy tu na forum, nie ma żadnej różnicy poza częstotliwością odświeżania, oczywiście tą softwarową. Piszę o serii W8xxB
 

zanketsu

New member
Dzięki Panowie za szybką odpowiedź.

@Kiki, faktycznie teraz w Morele W829 chodzi za 4130 zł (z opłatą logistyczną). Czyli twierdzisz, że to softowe odświeżanie, wyższe w W829 warte jest dopłaty? W Sony Centre TV jest za 4300 zł z ratami 0% ale niestety już bez promocji z 5 letnią gwarancją...

Rozumiem, że w porównaniu z tegorocznymi modelami o KDL-50W685A mam zapomnieć?

dzięki!
 

kropkacompl

New member
Podepnę się pod temat i zapytam.
Po cholerę i co oznaczają te A, B na końcu nr modeli bo u jednych są na końcu a u innych nie?
Np. Jaka jest różnica między:
Sony KDL-50W805B a Sony Bravia KDL-47W805
po za rozmiarem oczywiście ?
 

baciarek

New member
Hej,

Tam gdzie nie ma na końcu literki to musisz się dowiedzieć, pewnie nie ma jej na ulotce sklepu, natomiast na bank jest na tylnej etykiecie.

Literka A oznacza rocznik 2013 i są to całkowicie inne TV niż z literką B.
Np. 42W805A to inny tv niż 42W805B. TV z literkami B mają jeszcze jeden haczyk: Większe rozmiary mają inne matryce (lepsze) i inne parametry względem mniejszych kolegów czyli podsumowując większy = lepsze parametry. Różnią się też wyglądem, bo jak już mówiłem to całkowicie inne tv.

Co do akuratnie 47W805 to na pewno jest literka A bo w literce B ten rozmiar nie występuje.
 

Dibua

New member
Czy ktoś się orientuje jak się montuje na ścianie modele KDL-50W8xx?
Jestem już zdecydowany na tą linię dzięki temu forum ale nigdzie na oficjalnych stronach SONY nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi o sposobie montażu. Czytam o adapterach, część numer B448584401 ale nie wiem czy to jest konieczne do wszystkich obecnie sprzedawanych Bravii W8xx.
 

zanketsu

New member
@Dibua - w kilku recenzjach wyczytałem, że nóżkę TV wykorzystuje się do wieszania tego TV na ścianie - na dwóch śrubach z góry (TV jest dość lekki). Sam tego nie widziałem.

Niektóry domorośli wynalazcy używali dystansów do śrub na górze by podpiąć TV pod mocowania Vesa (na dole TV też są dwa miejsca na śruby, tylko są na tym wybrzuszeniu).

Z innej beczki - byłem w Sony Centre, który zamykają na dniach. Ponieważ nie mają już praktycznie telewizorów to goście z obsługi byli dość szczerzy - nie polecają niższych modeli od 50W829 jak i odradzali droższe modele W9 - bo nie podobały im się kolory w technologii Triluminos. Cytując: „najlepszy obraz w tej cenie”.

Będę na dniach kupował 50W829 tylko staram się wytargować w Sony 5 letnią gwarancję... trzymajcie kciuki ;)
 
Ostatnia edycja:

zanketsu

New member
Szybki updejt - TV kupiony, w sumie z ubezpieczeniem kredytu 0% wyszło 4500 zł ale goście w SC dorzucili 5 lat gwarancji - więc jestem happy. Prezent wręczamy ojcu już za tydzień :)

Dzięki wszystkim za pomoc!
 

mars666

New member
Szybki updejt - TV kupiony, w sumie z ubezpieczeniem kredytu 0% wyszło 4500 zł ale goście w SC dorzucili 5 lat gwarancji - więc jestem happy. Prezent wręczamy ojcu już za tydzień :)

Dzięki wszystkim za pomoc!


A jaka była cena wyjściowa tv??
Wiesz, że możesz w ciągu bodajże 14 dni zrezygnować z ubezpieczenia?
 
Ostatnia edycja:

zanketsu

New member
@mars666, cena wyjściowa TV była 4199 + 1 zł za 5 lat gwarancji. Nie wiedziałem, że z ubezpieczenia można zrezygnować - ale prawdę mówiąc nie wiem czy chce mi się z bankiem żreć...

Sprawdziłem z bratem TV na materiale mkv 1080p z wypożyczalni i gra aż miło :) choć upłynniacz i tak wyłączyłem bo niezbyt lubię jak jest "teatralnie".

Mokrych jajek i kolorowego Dyngusa! :)
 

mars666

New member
Zgodnie z obowiązującym prawem bank nie może nikogo zmusić do płacenia za ubezpieczenie sprzętu. Wystarczy wysłać do banku pismo w sprawie rezygnacji z ubezpieczenia (gotowca znajdziesz w necie). Nie namawiam ale chyba warto.

pozdrawiam i wesołych świąt ;D
 

kropkacompl

New member
Cholera dlaczego Sony robi 50 z aktywnym 3D ? Jestem już zdecydowany,że Philipsa 6008 nie wezmę ( awaryjność mnie przestraszyła ) teraz na celowniku mam Sony KDL-47W809 ,ale fajnie było by podbić do 50 cali.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Hej,

Literka A oznacza rocznik 2013 i są to całkowicie inne TV niż z literką B.
Np. 42W805A to inny tv niż 42W805B. TV z literkami B mają jeszcze jeden haczyk: Większe rozmiary mają inne matryce (lepsze) i inne parametry względem mniejszych kolegów czyli podsumowując większy = lepsze parametry. Różnią się też wyglądem, bo jak już mówiłem to całkowicie inne tv.

Co do akuratnie 47W805 to na pewno jest literka A bo w literce B ten rozmiar nie występuje.

Zatanawiam się nad sony ale z 3D Pasywnym?

ten model 47W805 występuje tylko z roku 2013r
Jest jakiś 47" -50" z literką B oraz 3D Pasywne?


lub nad Panasonic TX-L47DT60E ale jest sporo droższy i nie wiem czy jest sens dopłacać?

żródło sygnału :nc+/lokalna cyfrowa kablówka
 
Ostatnia edycja:

baciarek

New member
Mogę stwierdzić jasno bo miałem 10 dni panasa FT60 że 3D w panasonicu jest sporo lepsze. Ale tam jest matryca IPS jak w sony W80xA

50W805B ma matrycę VA z lepszą dużo lepszą czernią i kontrastem oraz aktywny 3D (słabowitym) oraz słabszymi kątami widzenia.


Jedyne co zostało z 2014 pasywnego to 55W955. Tam też jest IPS z local dimming. Ale cena sporo wyższa
 

TV3D

New member
Bez reklam
Ale tam jest matryca IPS jak w sony W80xA

50W805B ma matrycę VA z lepszą dużo lepszą czernią i kontrastem oraz aktywny 3D (słabowitym) oraz słabszymi kątami widzenia.
W takim razie sugerujesz ,że lepszym wyborem jest sony 50W805B czy lepiej 50W829B niż ten panasonic 47DT60E?

w 47"ver. B nie występuje?
 
Ostatnia edycja:
Do góry