50-55' - pomoc w wyborze

Rododenron

New member
Witajcie,
To nie mój pierwszy post na tym forum, ale wcięło mi skrzynkę do poprzedniego konta. Niemniej jednak, cześć wszystkim na nowo :)

Planuję zakup telewizora, ale na kilka lat odpadłem z tematu i kompletnie nie wiem jakie modele są teraz warte uwagi. Dlatego proszę o pomoc na podstawie tego co wypisałem :)
W skrócie: 50-55', wiszący na ścianie, głównie do internetu i kompa, za jakiś czas może do konsoli.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? – pokój ~20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ~3,3-3,7m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? – od do 4, max 5
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? – będzie wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? – nieduże nasłonecznienie, słońce wpada bokiem z lewej, brak wschodów i zachodów
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - panasonic w innym mieszkaniu
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - telewizor głównie do internetu i komputera więc bogate funkcje smart, wifi, pilot ze wskaźnikiem w zestawie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? youtube, streemingi, video z komputera, w przyszłości może konsola, raczej brak TV
10.Jakie urządzenia ? komputer stacjonarny, może konsola
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - około 2-3 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? – seriale, filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? – tak, często
15.Czy zamierzasz grać w gry - w przyszłości pewnie tak
16.Preferencje co do marki ? – brak
17.Preferencje co do wielkości ? - 50-55'?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? – jestem spokojnym człowiekiem :)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór 60%, dzień 40%
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? – ~2600zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? – niekoniecznie

Dziękuję za wszystkie ewentualne propozycję :)
 

Rododenron

New member
@kiki: Dziękuję Ci za te propozycję. Przyznam, że nad LG 50LF652 zastanawiałem się wcześniej i to chyba na niego padnie mój wybór. Jak uważasz, czy lepiej wziąć wersję 50' czy dopłacić do wersji 55'? Pokój tak jak pisałem w temacie - ok. 20m2, odległość od TV ok. 3,2-3,8m. Większy kosztuje 2765 zł, więc już ponad budżet, ale mogę ewentualnie pomyśleć nad jego powiększeniem gdyby było warto.
 
Do góry