5.0/1 niezbyt duże głośniki, mało kasy

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czytaj ze zrozumieniem.
Ceny porównawcze podane to detaliczne na oba produkty.
Ku Twojej wiedzy mamy niższą cenę niż podałeś linka.
 

Mateusz.Figat

New member
Oczywiście że zagrają lepiej do kina w końcy kosztowały 4999 zł a QQ 5000 1500 zł .
Pytanie do jakiej klasy cenowej sięga autor ?

@Kiki - pytanie z 5 punktów: czy zawsze kasa przekłada się wprost proporcjonalnie na jakość? Zwłaszcza, że porównujemy konstrukcje kompletnie innego typu - tradycyjne "podłogowce" z dużym pudłem, gdzie efekt jest osiągany "łatwo" oraz miniaturki (KEF), które używają zaawansowanej technologii do uzyskania tego samego. Co za tym idzie, nie da się (IMHO) w podobnej cenie osiągnąć lepszego efektu używając sprzętu, który z założenia musi być droższy.
Niestety, budżet jest mały i chętnie skorzystam z twojej deklaracji extra cen;-)))
Mateusz
 

pkomp

New member
do samego kina brałbym 5 satelitek (4 koniecznie identyczne) i subwoofer - podłogówki psuja efekt
te QQ5000 to taki kompromis między sprzętem do stereo a kinem domowym - czyli duże pudła, marne satelitki i centralny....generalnie preferuję oddzielne zestawy - inny to kina inny do stereo bo jednak bez porzadnego wzmacniacza ciężko uzyskać dobre połączenie
 

pejotpe

New member
Bez reklam
czy zawsze kasa przekłada się wprost proporcjonalnie na jakość?

Nie. Do pewnego pułapu nie warto kupować kolumn, bo jakość jest tragiczna (zarówno dźwięku, jak i wykonania). Potem jakość dźwięku rośnie mniej więcej liniowo z ceną, dalej wzrost ceny jest spowodowany coraz lepszym wykonaniem (materiały naturalne na wykończeniu zamiast winylu, wypaśne terminale itd.), a w sprzęcie high-end płacisz krocie za niuansiki dźwiękowe. Drogo wypadają małe kolumny, które gonią duże jakością dźwięku (szczególnie widać to w subwoferach, gdzie do małej obudowy trzeba władować potężny wzmacniacz, by uzyskać podobny efekt co w większej obudowie z dużo słabszym wzmacniaczem - no, ale nie wszyscy klienci mają ochotę postawić w pokoju skrzynkę na 50-100 litrów). Liczy się też marka i sposób dystrybucji (ciekawą strategię ma niszowa firma BK Electronics, która suby robi tylko na zamówienie i sprzedaje je bezpośrednio bez salonów - dzięki czemu klient może zaoszczędzi ponad 50% jednocześnie ryzykując, że mu się brzmienie suba nie spodoba i czekając kilka tygodni na wykonanie).
 

Mateusz.Figat

New member
do samego kina brałbym 5 satelitek (4 koniecznie identyczne) i subwoofer - podłogówki psuja efekt
te QQ5000 to taki kompromis między sprzętem do stereo a kinem domowym - czyli duże pudła, marne satelitki i centralny....generalnie preferuję oddzielne zestawy - inny to kina inny do stereo bo jednak bez porzadnego wzmacniacza ciężko uzyskać dobre połączenie

Witam Kolegę,

to jest nowa propozycja - czy możesz sprecyzować jakie konkretnie kolumny użyć (w klasie cenowej zestawu QQ5000) aby uzyskać - twoim zdaniem - najlepszy efekt? Jeśli chodzi o ampla to prawdopodobnie wybór padnie na Onkyo TX508.

Pozdrawiam i czekam na szczegóły,
Mateusz.
 

Mateusz.Figat

New member
Nie. Do pewnego pułapu nie warto kupować kolumn, bo jakość jest tragiczna (zarówno dźwięku, jak i wykonania).

A możesz sprecyzować jakieś punkty odniesienia? Trochę niepokojąco brzmi że "nie warto kupować" jak to się ma do zestawu o którym myślę (QQ5000 i tx508)? Czego używasz na do KD?
Pozdrawiam,
Mateusz
 

redlum

New member
Bez reklam
do stereo - to można, a nawet trzeba walczyć o duże dobre fronty - ale do kina - to tak jak powiedział kolega wcześniej - 4 satelitki takie same + centrany i dobry sub - który wg mnie jest najważniejszy przy szukaniu konfiguracji tylko pod kino
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście cena z reguły określa wartość.
Dla mnie czekolada z chili za 5 zł jest lepsze od czekoladopodobnych produktów za 90 gr .

Wolałbym Aston Martina za 200.000 zł


niż Fiata Pandę.
fiat_panda_0.jpg


Wolę głośniki Kefa 3005 za dużo niższą cenę niż ta w necie :
Kef 3005
http://www.cinemabox***/_i/editor_images/KEF-KHT-3005-SE.jpg

Od Quadrala 5000.
product_quadral_quintas_5000.jpg


Ale to mój wybór.
 
Ostatnia edycja:

Mateusz.Figat

New member
Kiki,

rozumiem, że KEF to inna klasa zabawek i z założenia będzie grać lepiej. Do tego pojawiła się sugestia od kolegi redlum, żeby kupić 4 identyczne głośniki surround, centralny, suba i już? Może więc wziąć 4xKef IQ3 + Kef C6 LCR a później dodać suba i ew. fronty - wyjdzie 7.1 jak się patrzy!
 

redlum

New member
Bez reklam
W zestawach zawsze wyjdzie Ci taniej niżbyś miał kupować oddzielnie. Normalnie KEF 3005SE kosztują trochę ponad 6tyś - teraz jest promocja na trochę słabszy zestaw - bo jest z subem Kube-2 od słabszego model KEF2005. A promocja cenowa jest taka, że nawet sugerowana cena polskiego dystrybutora jest niższa, niż normalna cena na słabszy model (czyli KEF2005 z K2). (trochę namieszałem ale chyba rozumiesz głowy sens tego wywodu)
Co do 7.1 - to poczytaj trochę o rozstawie kolumn - ja w salonie 5,5x3,5 zrezygnowałem z 7.1
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Przeczytałem jeszcze raz twoje założenia - czy 2tyś to ma być na same kolumny (bo wtedy to jeszcze można rozmawiać o czymś droższym) czy razem z amplitunerem? Bo jak to drugie to sprawdz JBL SCS 178.
 

Mateusz.Figat

New member
A promocja cenowa jest taka, że nawet sugerowana cena polskiego dystrybutora jest niższa, niż normalna cena na słabszy model (czyli KEF2005 z K2).

ale nadal 2005 to grubo ponad 2400 pln za zestaw, czyli poza budżetem i nierozwojowe.

Co do 7.1 - to poczytaj trochę o rozstawie kolumn - ja w salonie 5,5x3,5 zrezygnowałem z 7.1

Myslę o jakiejś przyszłości - głośników nie zmienia się zbyt często a ja nie planuję na zawsze już pozostać w obecnym metrażu!
M.
 

Mateusz.Figat

New member
Przeczytałem jeszcze raz twoje założenia - czy 2tyś to ma być na same kolumny (bo wtedy to jeszcze można rozmawiać o czymś droższym) czy razem z amplitunerem? Bo jak to drugie to sprawdz JBL SCS 178.

miało być 2000 na wszystko, ale widzę, że i tak trzeba będzie trochę (się) oszukać... Onkyo SR-TX508 jako minimum rozsądku na ampla, do tego QQ5000 dale już ok. 2500pln. Nie chciałbym się dużo bardziej napinać, ale głos rozsądku zawsze wezmę pod uwagę.
Co myślisz o rozwiązaniu z 4xKef IQ3 + Kef C6LCR?
M.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
A możesz sprecyzować jakieś punkty odniesienia? Trochę niepokojąco brzmi że "nie warto kupować" jak to się ma do zestawu o którym myślę (QQ5000 i tx508)? Czego używasz na do KD?
Pozdrawiam,
Mateusz

QQ5000 to przyzwoite kolumny w przyzwoitej cenie. To, czego nie warto kupować, to produkty MAudio i podobne (z wyglądu na pierwszy rzut oka OK, ale dalej jest już coraz gorzej), bo poniżej pewnej kwoty nie da się już zrobić dobrych produktów (te "kolumny" rozpadają się fizycznie po roku lub dwóch(!), gdzie dobre kolumny powinny bez problemu pograć te 20-30 lat). Zestaw 5.0 z frontami podłogowymi musi kosztować te 1kPLN+.

Osobiście do stereo mam Dali Ikon 6 i sub BK XXLS400 (wpięte do NADa C325BEE + C525BEE w roli źródła), do kina uzupełniłem kolumnami Dali Concept Center + Dali Concept 1 i ampli Yamahą 661 (jako DVD/BD robi PS3).
 

pejotpe

New member
Bez reklam
oczywiście cena z reguły określa wartość.
Tylko przy artykułach luksusowych (typu diamenty, gdzie droższy rzeczywiście oznacza "lepszy", bo jedyną wartością jest cena.

Dla większości towarów użytkowych jest odwrotnie - to postrzegana przez klientów wartość dyktuje cenę.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
miało być 2000 na wszystko, ale widzę, że i tak trzeba będzie trochę (się) oszukać... Onkyo SR-TX508 jako minimum rozsądku na ampla, do tego QQ5000 dale już ok. 2500pln. Nie chciałbym się dużo bardziej napinać, ale głos rozsądku zawsze wezmę pod uwagę.
Co myślisz o rozwiązaniu z 4xKef IQ3 + Kef C6LCR?
M.

jak ma być do kina - to subwoofer musi być - ostatecznie mogłyby być jamo 606 5.0 - bo one mają głębszy bas
 

Mateusz.Figat

New member
jak ma być do kina - to subwoofer musi być - ostatecznie mogłyby być jamo 606 5.0 - bo one mają głębszy bas

ugh.. Jamo 606 odpadają, bo są za duże. Sub może dojść później, jak rodzina się przyzwyczai i połknie bakcyla...

Czy ktoś może skomentować konfigurację 4xKef IQ3 + Kef C6LCR jako "starter vs. QQ5000?

Pozdrawiam,
Mateusz
 
Do góry