5.0/1 niezbyt duże głośniki, mało kasy

Mateusz.Figat

New member
Witam ponownie,

niestety mój entuzjazm (miał być Klipsch F2 set) został ugaszony kubłem zimnej wody... Ani F1 a tym bardziej większe nie wchodzą w grę bo będą... wystawać. Tak powiedziała Małżonka i pozamiatane. Budżet też ugaszony. 2k pln na wszystko.
Teraz jest tak (specyfikacja w/g drugiej połowy): fronty mogą mieć max 25 cm głębokości i nie więcej niż 90cm wysokości. Na surroundy jest sporo miejsca -30x50x30 (SWG), ale center max 21cm wys. Kolor najlepiej ciemny brąz.

W gre wchodzi więc z "dużych":
Jamo S 406 HCS 1
Quadral Quintas 5000

Warunki: pokój 3,5x4m
fronty będą musiały być blisko TV - odstęp ok. 1,5m na krótszej ścianie
zastosowanie: kino 99%

wzmak - odpowiedni do kolumn, niestety mocno budget:
Pioneer VSX-519
Yamaha RX-V367

A może coś zupełnie z innej beczki?

Co poradzicie na takie dictum? Żeby jeszcze posłuchać się dało...
M.
 

killpit

New member
Zdecydowanie QQ5000 ale oprócz Pionka 519 powalczyłbym jednak o Onkyo 308 lub 538 miałbyś bardziej przyszłościowy 3D,1.4HDMI,Dekodery HD itd...
 

killpit

New member
Jeśli odpowiada ci spokojne brzmienie typowo pod muzykę w stylu klasycznym to będą idealne w innej muzyce się nie sprawdzają.W kinie nie odczujesz potężnej różnicy osobiście wolałbym QQ5000+sub.
ale to tylko moja opinia :)
 

Mateusz.Figat

New member
Jeśli odpowiada ci spokojne brzmienie typowo pod muzykę w stylu klasycznym to będą idealne w innej muzyce się nie sprawdzają.W kinie nie odczujesz potężnej różnicy osobiście wolałbym QQ5000+sub.
ale to tylko moja opinia :)

OK. więc Dali to overkill. A jaki sub?:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

spokojny

New member
Jeśli odpowiada ci spokojne brzmienie typowo pod muzykę w stylu klasycznym to będą idealne w innej muzyce się nie sprawdzają.W kinie nie odczujesz potężnej różnicy osobiście wolałbym QQ5000+sub.
ale to tylko moja opinia :)
Panie KILLPIT!Od kiedy to Dali CONCEPT 6 nie sprawdzają się np. w muzyce rockowej?Chyba nie słchałeś ich nigdy!Dali CONCEPT 6 sprawdzą się w każdym rodzaju muzyki za wyjątkiem disco,techno trenc itp.Są to kolumny które w swoim przedziale cenowym grają NATURALNIE i słychać szczególnie to w takiej muzyce jak rock,jazz:lol:
 

pkomp

New member
zapomnieliście o najważniejszym - tak mało miejsca na fronty więc czy idą wregał?jak daleko od ściany będą stać?Pamiętaj że jeśli blisko albo w regał TO ŻADNEGO BASSREFLEKSU Z TYŁU !!!!
 

Mateusz.Figat

New member
Jeśli gabaryty odpowiadają Tobie to kup sobie głośniki Dali CONCEPT 6 przy założeniu,że słuchasz między innmi takiej muzyki ja rock,jazz i każdej innej muzyki gdzie jak najwięcej jest naturalnych instrumentów:smile:

Kolego,

to ma być wyłącznie do kina... muzyka tylko jeśli w filmie;-) A dali słuchałem w MM i grały o niebo lepiej od QQ5000 ale niestety tam nie ma warunków żeby odpalić całe kino z sourroundem, więc nie idzie oceniać... W oni mają wszystko podłączone w taki sposób, że ręce opadają - np. DVD do wzmaka po analogu kablem za 3,99 pln.

Czy może ktoś się orientuje, gdzie w Wawie można posłuchać sprzętu w realistycznych warunkach?

Pozdr,
 

Mateusz.Figat

New member
zapomnieliście o najważniejszym - tak mało miejsca na fronty więc czy idą wregał?jak daleko od ściany będą stać?Pamiętaj że jeśli blisko albo w regał TO ŻADNEGO BASSREFLEKSU Z TYŁU !!!!

Fronty będą stały blisko ściany, nie w regale tylko luzem. Poza tym QQ5000 mają bassreflex do przodu więc gra gitara;-)

Pozdr,
M
 

killpit

New member
Zgadza się jest duży problem szczególnie że takie kable powodują potężne zniekształcenia i pogorszenie odsłuchiwanej muzyki.
QQ5000 dzięki 3-drożnej konstrukcji grają jak na tą klasę b.szczegółowo i wymiary ich są rewelacyjne co stawia ich na
1.miejscu pod względem niewielkich gabarytów w stosunku do jakości dzwięku.
Zgadza się bass-refleks z przodu zdecydowanie ułatwia ustawianie głośników szczególnie w twoim wypadku-obowiązkowo :)
 

redlum

New member
Bez reklam
ja za to zaproponuje coś co do kina domowego będzie chyba tutaj najlepsze - ale też cenowo jest droższe. Mowa tutaj o KEF 3005SE z subem K2. Teraz jest cena promo na nie. Ja takie kupiłem parę tygodni temu i nie żałuje żadnej wydanej złotówki na nie. Są one małe, bardzo ładne - przez to spodobają się żonie i pewnie da się też zwiększyć budżet na nie. Mojej drugiej połowie bardzo się podobają i kupno ich było kompromisem który zadowolił wszystkich.
O dobrą cenę pytaj steeze - ja u niego brałem i jestem zadowolony.
 

killpit

New member
Zgadza się są to niezłe głośniczki ale nadal nie zagrają jak podłogówki więc jeżeli kolega ma możliwość wstawienia podłogówek to niech lepiej tak zrobi.
Sam mam w tej chwili Canton CD202Movie grają świetnie ale daleko im do możliwości głośników stojących i w obudowie drewnianej potocznie mówiąc.
Dlatego jednak polecam stojące głośniki czyli podłogówki :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
KEF to światowa marka klasy wyższej. Nawet w małych głośnikach gra extra. KEF poszedł do głowy i obniżył ostro ceny . Ciekawe czy na stałe ? Faktem jest że teraz to jest cacuszko jak na obecne ceny.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Fronty będą stały blisko ściany, nie w regale tylko luzem. Poza tym QQ5000 mają bassreflex do przodu więc gra gitara;-)
BR z przodu NICZEGO nie gwarantuje. Mam Dali Ikon 6 z przednim BR i grają najlepiej po odstawieniu METR od ściany (żona zgadza się na kompromis - jakieś 50 cm od ściany, ale do słuchania w stereo sobie przestawiam).
 

redlum

New member
Bez reklam
nie zapominajcie że kolega szuka czegoś TYLKO do kina domowego - jak to ujął - "muzyka to tylko w filmach" - więc KEF 3005SE z K2 zagrają mu lepiej niż QQ5500
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że zagrają lepiej do kina w końcy kosztowały 4999 zł a QQ 5000 1500 zł .
Pytanie do jakiej klasy cenowej sięga autor ?
 
Do góry