4ohm czy 8ohm?

wasylhh

New member
Bez reklam
Witam. Mam do was specjalisci jedno pytanie. Otoz posiadam amplituner Onkyo 507 i on przyjmuje glosniki 4, 6 i 8 ohm. Moje glosniki sa z zestawu kina LG i maja 140w i 4Ohm. Teraz pytanie. Czy warto wymienic te glosniki na jakies innne 8 ohm? Bedzie slychac roznice? Interesuje mnie model JBL SCS 178 lub kenwood KS 3200HT. Dajcie jakas podpowiedz czy mam sprzedac te co mam i kupic inne.
 

killpit

New member
Głośniki LG??
Ta firma nigdy nie robiła głośników.
Oczywiście że bedziesz słyszał różnice ale tak jak kolega wspomniał nie przez impedancje.
Spokojnie możesz brać JBL ewentualnie Tannoy SFX lub Klipsch HD-500
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Lg zrobilo kino HT503TH i to wlasnie z tego kina mam glosniki. Klipsch HD-500
to nie moj budzet. Chodzi mi tylko oto czy warto kupic te JBL SCS 178 bo na innych forach pisza ze graja slabo i sa wykonane tandetnie jak na JBL. I teraz nie wiem czy wymienic czy zostac przy LG.
 

killpit

New member
Domyśliłem się że od zestawu :)
Jakiekolwiek nie kupisz gł. markowe będzie 100% lepiej.
JBL faktycznie nie wszystko ma doskonałe ale na pewno lepsze niż LG.
Poleciłem tobie głośniki godne zainteresowania czy są drogie? zależy?ale są warte tej kasy.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
No chcialem sprzedac to kino LG i za to kupic glosniki. Nie watpie, ze glosniki ktore mi poleciles sa godne kupna, ale za te pieniadze moge miec ktorys z modeli teufel.
 

edm76

New member
jakie monitorki

witam,
sorry ze sie podlaczam, ale nie chce zakladac nowego tematu ..

ja rowniez z nieco amatorskim i banalnym pytaniem :)

kupilem nowe kino, a stare kilkuletnie Sony dav SB-300 chce wstawic dziecku do pokoju.

Problem w tym, ze pokoik ma raptem 13 m2 i nie ma absolutnie miejsca na tallboye czy sub-a.

Dlatego szukam jakichs malych, zgrabnych ale dobrych monitorkow. Tak do 500 zl max. Kino bedzie sluzyc w 70% do sluchania muzyki, 30% jakies filmy czy programy edukacyjne dla dzieciakow.

Wiem, wiem .. DVD nigdy nie zagra tak jak CD, ale zapewniam Was ze dla 12 latki, ktora do tej pory sluchala muzyki na bombox'ie to i tak bedzie duza zmiana :)

Pytanie zasadnicze, czy to DVD w ogole pociagnie jakies fajne male glosniczki?
Nie znam sie na tym za bardzo, ale na allegro wypatrzylem kilka opcji .. Nie wiem czy mozna wstawiac linki, wiec podaje tylko modele i ceny

HECO VICTA 200 SELECTION, 439 zł

MAGNAT MONITOR SUPREME 200, 449 zł

KODA AV702S v2 surround, 333 zł


Pytanie czy to w ogole da rade z tym sprzetem?

z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
 

edm76

New member
witam,
sorry ze sie podlaczam, ale nie chce zakladac nowego tematu ..

ja rowniez z nieco amatorskim i banalnym pytaniem :)

kupilem nowe kino, a stare kilkuletnie Sony dav SB-300 chce wstawic dziecku do pokoju.

Problem w tym, ze pokoik ma raptem 13 m2 i nie ma absolutnie miejsca na tallboye czy sub-a.

Dlatego szukam jakichs malych, zgrabnych ale dobrych monitorkow. Tak do 500 zl max. Kino bedzie sluzyc w 70% do sluchania muzyki, 30% jakies filmy czy programy edukacyjne dla dzieciakow.

Wiem, wiem .. DVD nigdy nie zagra tak jak CD, ale zapewniam Was ze dla 12 latki, ktora do tej pory sluchala muzyki na bombox'ie to i tak bedzie duza zmiana :)

Pytanie zasadnicze, czy to DVD w ogole pociagnie jakies fajne male glosniczki?
Nie znam sie na tym za bardzo, ale na allegro wypatrzylem kilka opcji .. Nie wiem czy mozna wstawiac linki, wiec podaje tylko modele i ceny

HECO VICTA 200 SELECTION, 439 zł

MAGNAT MONITOR SUPREME 200, 449 zł

KODA AV702S v2 surround, 333 zł


Pytanie czy to w ogole da rade z tym sprzetem?

z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam


ooo ..widze ze troche dni minelo, a temat ani drgnal :)

wiec podbijam i licze chocby na jedna mala podpowiedz ;)

z gory dziekuje
pzdr
 

edm76

New member
no tak jak pisalem, sprzet bedzie u dziecka w pokoju i chcialem wykorzystac tego Sony dav SB-300 ..
dlatego szukam takich monitorkow, ktore to kino zdola pociagnac .. We wzmaki nie bede sie bawil..

Jak rozumiem, moze byc problem, zeby to zagralo?

podbijam :) i zapytam moze inaczej

jesli ten soniak nie zagra z tymi monitorkami, to moze do tego dokupic jakiegos uzywanego wzmaka? Pytanie czy jest sens. Bo jak mam wydac 600 zl na glosniki i powiedzmy 300 zl na wzmaka, to wychodzi 9 paczek - za tyle moglbym malej kupic juz jakas zgrabna Mini..

Przypominam, ze moja cora do tej pory sluchala muzyki na boombox'ie, wiec to i tak bedzie dla niej mega przeskok .. Dlatego zapytam jeszcze raz :) Moze jednak znajda sie jakies monitorki, ktore zagraja z tym sb-300

dziekuje za jakies info
 

edm76

New member
jest extra wyprzedaż na głośniki Panasonica 5,1 za 650 zł.
Zestaw głośników Panasonic SB-TP10 E - coś takiego.

dzieki kiki, ale tak jak pisalem wczesniej, preferuje 2.1
Raz, ze pokoik nie jest za duzy, dwa - mloda w 80% potrzebuje tego do muzyki i w 20% do filmow.

Generalnie przespalem sie z problemem i doszedlem do wniosku ze kupie wzmaka i monitorki :)

Glosniki chce na pewno nowe - mysle ze tak do 600 zl max .. Natomiast caly czas sie zastanawiam nad wzmakiem - czy poszukac czegos uzywanego na allegro, gdzie za 400-500 zl znalazlbym cos w dosyc dobrym stanie .. Czy jednak dolozyc i kupic nowy sprzet? Jesli nowy to raczej niskobudzetowo bo gora 1000-1200 zl, wiec nie wiem czy jest sens. Co myslicie o tym? Moze Sonate AR30 i cos do tego? W jednym sklepie internetowym znalazlem ja juz za 1099 zl .. Do tego jakies zgrabne monitorki i byloby mysle okej ..hm
 
Do góry