4K HDR do około 10000zł (2000 funtów)

onyx84

New member
Witam.
Szukam TV do około 10000zł. aktualnie posiadam osiemnastomiesięczny tv marki lg który planuje sprzedać. jest to model 65ug870v.
najlepiej było by gdyby to był tv z dystrybucji UK.
np ze strony currys.co.uk

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 32 mkw
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ponad 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2, czasami więcej.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać. ewentualnie wisieć (jaka to różnica?)
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce wpada do pokoju pod kątem 90 stopni do telewizora. ale gdy go oglądam jest zasłonięta ciemna roleta
7. Jaki masz obecnie telewizor? lg 65ug870v
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Żadnych bajerów. smart tv, obsługa nas z srt, usb 3.0, 3D
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Tylko cyfrowa telewizja naziemna.
10 .Jakie urządzenia? nc+, ps4, bluray.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? około 10 dziennie.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? 4k, 1080p, usb mkv
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie. mniej niż godzina na tydzień,
16. Preferencje co do marki? Brak.
17. Preferencje co do wielkości? Minimum 70 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? mój lg który był kupiony półtora roku nie obsluguje hdr, więc denerwuje mnie to że chociaż jest nowy to i tak nie obejrzę wszystkich materiałów 4k.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 10000zł (2000 funtów)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? co około kilka lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? nie

z góry dzięki
 

xalen86

New member
Musiałbyś sporo dołożyć. Ja za 65 cali płaciłem 12 tys za model Panasonica TX65DX900. Sporo oczekujesz, więc sporo musisz wyłożyć.
 

onyx84

New member
tylko też nie możecie patrzeć na ceny w polsce. mieszkam w uk. a 10000zł dałem w zaokrągleniu.
jak kupowałem lg 65ug870v to kosztował w uk 2000 funtów.
przlecznik funta do złotówki był około jeden do pięciu. więc mniej więcej na złotówki kosztował około 10000zł, gdzie jego cena w polce w tym samym czasie była około 2500zł wyższa. do tego dostałem z pracy kupon obniżający cenę o 10%, więc sumie kupiłem go za 1800 funtów. czyli za około 9000zł, 28% taniej niż w PL.
więc to 10000zł to jest czysto teoretycznie napisane.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie wiem jak ceny w UK, ale jeśli chcesz powyżej 70" (tj. celujesz w 75", bo 70" matryc już nikt sensowny nie robi) i chcesz porządnego HDR, to zobacz
Samsung 75KS8000
Sony 75XD8505

Pamiętaj jednak że im większy ekran, tym więcej niedoskonałości panelu led widać. Jeśli rozmiar aż tak ważny nie jest, to możesz też pomyśleć o 65" OLED UHD od LG.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie nie kupisz żadnego dobrego model w klasie cenowej 75".
Musisz dużo dozbierać.
Kasy wystarcza na dobre modele 65":
- Philips 65PUS7601
- Sony 65XE9005
- Samsung 65KS7000
-
 
Do góry