4k do 4000

janusz

New member
Bez reklam
Ten Sony powinien być najlepszy, choć różnica nie będzie duża. Będzie też nieznacznie droższy i na starszym procesorze więc android 8 to ostatni syst bez aktualizacji.
 

maciego

New member
Porównywałeś stefowe wygasznie na sony i samsung?, ja robiłem w sklepie puściłem ten sam materiał jedncześnie i w samsunga zdaża się że prawie wcale nie widać szczegółów w ciemnych scenach, bo tak agresywanie wygasza, za to w sony jest wiekszy cloudnig, jasne poświaty i słabszą czerń, qled pewnie chciał iśc w stronę Oleda i stąd pewnie tak agresywne wygaszanie...

Właśnie poszperałem trochę w necie i w życiu bym się nie spodziewał, że w tv w takiej cenie mogą być tego typu problemy. Dzięki za info
 

maciego

New member
Może małe podsumowanie po chwili użytkowania. Skończyło się na Sony 55XF9005, aczkolwiek nie dostałem raportu z kalibracji. Otrzymałem tylko parę dni po odebraniu przesyłki raport z 65 calowego modelu.
Plusy:
- 4k + HDR robi różnicę
- nie zauważyłem cloudingu i podobnych problemów
- ułożenie przycisków na pilocie jest w porządku
- android na razie działa płynnie
- mniej rzeczy widać odbijających się w ekranie w ciągu dnia.
Minusy:
- napisy w Netflixie w HDR - widać idealnie, które strefy świecą, niestety nie zdążyłem przetestować po zmianie koloru napisów zanim Netflix obniżył jakość
- poprzednia plazma była dość głęboka, ale tu tv odstaje dodatkowe 5cm od ściany (wisząc)
- pilot trzeba kierować w stronę tv (przyzwyczaiłem się już do pilota Horizona)
- nadal odbicia w dzień są na tyle widoczne w moim salonie, że lepszym wyborem byłby Q80 - ale nie w tej cenie
- HTPC wymaga upgradu ;)
 
Do góry