48as640 problem z hdmi

erkey

New member
witam,

Ostatnio nabyłem tv Panasonic 48as640. Obraz jest super dźwięk całkiem dobry. Natomiast mam problem z HDMI. Nie wiem jak to włączyć. Próbuje zarówno podłączyć tuner dvb-t ( wiwa hd90) jak i lapka. Mam już 3 kabel HDMi bo myslałem że to jego wina. Tym razem jest pełny nowy 1,4b.

Rzadne wyjście HDMI nie działa. Lapek nie widzi podłaczonego TV a jak podłącze tuner to na tv nic się nie pokazuje. Zarówno tuner jak i lapek działają bez problemu z monitorem Samsunga po HDMI.

proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Rafal
 

digitalus

Banned
Witam.
Nie ma zbyt duzego pola manewru.Mozna jedynie przywrocic ustawiena fabryczne w telewizorze. W telewizorze jest taka funkcja.Gdy uruchomi sie telewizor wybrac dom ale to raczej nie pomoze bo nawet na ustawieniu sklep wejscie hdmi powinno dzialac.Oczywiscie trzeba wybrac DOM.Napisz czy jest poprawa.
Zabrudzenie wejscia hdmi raczej odpada bo nie dzialaja az trzy wejscia.
Moze poprzedno w tunerze wiwa korzystales z wyjscia euro.W menu tego tunera trzeba przelaczyc na hdmi. Setup ,obraz,wyjscie hdmi.Aby to zrobic trzeba podlaczyc tuner przez euro do telewizora i zmienic na hdmi.
Komputer moze nie dzialac z innego powodu.
 
Ostatnia edycja:

otanek99

New member
Panasonic 48as640

Witam. Podłączę się pod temat. Jestem posiadaczem Panasonic 48as640 od kilku dni. Problem polega na tym, że podczas oglądania filmów na ciemnym tle pojawia się smużenie, kaszka coś jak przy oglądaniu filmów w formacie divx. Sygnał nc+ więc full hd. Wcześniej był sharp 37" hd ready i nic takiego nie było. Czy po kalibracji jest szansa na poprawę? Słyszałem, że powinien całkiem nieźle radzić sobie nawet na ustawieniach fabrycznych, w tej chwili mam tryb dynamiczny. Telewizor bardzo mi się podoba i nie chciałbym go zwracać (mam jeszcze taką możliwość przez kilka dni).
Dziękuję za szybką odpowiedź.
 

luro

New member
witam,

Ostatnio nabyłem tv Panasonic 48as640. Obraz jest super dźwięk całkiem dobry. Natomiast mam problem z HDMI. Nie wiem jak to włączyć. Próbuje zarówno podłączyć tuner dvb-t ( wiwa hd90) jak i lapka. Mam już 3 kabel HDMi bo myslałem że to jego wina. Tym razem jest pełny nowy 1,4b.

Rzadne wyjście HDMI nie działa. Lapek nie widzi podłaczonego TV a jak podłącze tuner to na tv nic się nie pokazuje. Zarówno tuner jak i lapek działają bez problemu z monitorem Samsunga po HDMI.

proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Rafal[/QUOTE

Witam w moim tv co prawda innym lg 42le8500 miałem podobny problem z hdmi oddałem do serwisu stwierdzili ze to wina uszkodzonej płyty main, naprawili ja i chodzi.
 

digitalus

Banned
Witam
W przypadku smuzenia mozna ustawic funkcje Intelligent Frame Creation na maksimum ale efekt "teatru" bedzie duzy.Nie kazdy dostrzega "efekt teatru".Smuzenie powinno byc mniej widoczne.
Do wyboru sa cztery mozliwosci, ustawic np posrednie i sprawdzic czy jest lepiej.
Jesli to mozliwe napisz czy jest poprawa.
 
Ostatnia edycja:

otanek99

New member
Intelligent Frame Creation było na max ale redukcja szumów była wyłączona, ustawiłem na max i korekcja mpeg też na max. Wydaje mi się, że jest lepiej ale zobaczymy.
 

otanek99

New member
Ustawiłem jasność na -10, wcześniej było na max czyli 50 i jest znacznie lepiej. Wciąż jednak walczę z ustawieniami bo podczas wieczornych seansów przy słabym oświetleniu obraz lekko się rozmazuje na ciemnym tle.
 
Do góry