48"-50" max 3000zł

kajojwielki

New member
Witajcie w Nowym Roku!

Życzę Wam: pięknych kolorów, dużych przekątnych, niskich input lagów oraz niewypalających się pikseli! :)

Najpierw ankieta:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju?z boku (TV w rogu pokoju + okna z roletami)
7. Jaki masz obecnie telewizor? 21" CRT Panasonica
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry obraz dostęp do internetu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? DVD, dekoder, komputer (nie do grania)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmowe, dokumentalne
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej oglądać YT, CDA, etc
15. Czy zamierzasz grać w gry? Bardzo rzadko (pożyczona konsola)
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 48-50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczór/dzień - 80-20
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 3000 zł (choć jak będzie taniej to ok)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? raz na kilka lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? może zacznę
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie.



Po przeszukaniu sieci wytypowałem wstępnie:
LG 50LF652V
Panasonic TX-50DS630E
TCL U50S7906
Samsung UE48J6200 (obawiam się powystawowych)

Jak wyglądałaby klasyfikacja z tych co wymieniłem?
Z tego co wyczytałem to DS630E jest bardzo dobrym wyborem jeśli chodzi o FHD, jednak zaniepokoiła mnie informacja o FirefoxOS i braku wsparcia dla telewizorów poniżej 4K (podobno nieprawdziwe). Telewizor ma posłużyć kilka lat a podobno w takim wypadku lepiej brać pod uwagę 4K, więc jeśli jest coś godnego polecenia to będę wdzięczny za info. :)


Pozdrawiam, Karol
 
Przy twoim sygnale wejsciowym tylko FHD.
DVD na 4K wygląda bardzo słabo :(

Moim zdaniem Panasonic TX-50DS630E (VA, 120hz) to najlepsza opcja, bo to jedyny model do kupienia bezproblemowo jako nówka.

Ze względu na oglądanie TV w 80% wieczorem szukaj TV tylko na matrycy VA. IPS w Twoim przypadku sie kompletnie nie sprawdzi.


TCL to 50hz - odpuść sobie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 50S7806 - ma 100Hz
TCL 50S7906 ma szkło 100Hz wspomaganie 50 Hz.
Ale masz 3,5 metra i jeśli wejdzie powinieneś brać 55" - Panasonic 55CS630 za 2999 zł , LG 55LF652 za 2999 zł
 

kajojwielki

New member
Cześć,
Wczoraj byłem na obchodzie i patrząc na telepudła powiem szczerze, że DS630 miał jakby przytłumiony obraz. Oczywiście biorę pod uwagę, że to pewnie kwestia ustawień ale wolę zapytać jak to jest.
A co do rozmiarów to gdyby to tylko ode mnie zależało to celowałbym w 55-60" ale moja kobietka ma obiekcje przed wstawieniem tak dużego TV.
Czy coś jeszcze jest wartego uwagi w tej klasie tylko za mniejszy pieniądz?
 

kajojwielki

New member
A co sądzicie o TCL U50S6906? Bo jakoś TCL 50S7806 i TCL 50S7906 nie mogę namierzyć....

Ps.: A czy gdybym zdecydował się na 4K to jest jakaś sensowna opcja w tym przedziale cenowym?
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
Z tego co wyczytałem to DS630E jest bardzo dobrym wyborem jeśli chodzi o FHD, jednak zaniepokoiła mnie informacja o FirefoxOS i braku wsparcia dla telewizorów poniżej 4K (podobno nieprawdziwe).

Ten telewizor nie jest oparty na Firefoxie. To system Panasonica. Odnośnie kolorów najlepiej poprosić o pilota i samemu sprawdzić na jakich ustawieniach wyświetlany jest obraz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie modeli TCL - napisz na PW , są dostępne w specjalnych cenach od ręki dla członków forum. Powinieneś brać zdecydowanie model 4K !.
 

kajojwielki

New member
Lekka zmiana... odwiedziłem pewien sklep (nie dla idiotów) w Galerii Łódzkiej i mogę uzyskać rabat 1000 zł, więc poprzeczka cenowa podniosła się do max 3700. Czy w tej sytuacji znajdzie się u nich coś godnego uwagi?
 
Ostatnia edycja:

Admor

New member
Samsung UE48JU7000 za 3000zł w euro - warto? Zawsze gardziłem tym sklepem, ale promocje walnęli ostrą.. no i sam nie wiem teraz.
 

kajojwielki

New member
Co do Samsunga to nie wiem... bo post trochę od czapy ;)

Moje typy z MM:
PHILIPS 49PUS6561/12
PHILIPS 49PUS7101/12
SONY KD-49XD8005
PANASONIC TX-50DXM710

Wydaje mi się, że w budżecie 3700zł można znaleźć jakieś dobrze grający 50" tv 4K i 100Mhz matrycą, czy się mylę?
 
Do góry