48-50", FHD do 2400

mrk.drx

New member
Witam
Z żoną przeprowadzamy się do większego mieszkania i uznaliśmy, że przyda się telewizor na to wszystko. Mimo, że w weekendy będzie leciało sporo sportu to nie mam wielkiego parcia na 100Hz (do tej pory sport oglądam tylko w 50Hz i żyję). Tak samo z 4K. Wolałbym 50" z dobrym FHD niż 4K średniej jakości. W grę też nie wchodzi dokładanie choćby kolejnej stówki powyżej 2500.
Myślałem o Samsungu UE50J6240 - spełnia chyba wszystkie moje potrzeby, ale może Wy coś więcej polecicie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5,5x3,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Bez różnicy
6. Jak słońce świeci w pokoju? Umiarkowane słońce z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor? Stare pudło
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry smart i bezproblemowa komunikacja przez wi-fi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Orange satelitarna (zdaje się, że to NC+ oryginalnie)
10 .Jakie urządzenia ? Laptop, telefon, jakiś drive po usb
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy/seriale sensacyjne
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Chyba nie, ale kto wie.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie.
16. Preferencje co do marki? Brak.
17. Preferencje co do wielkości? 48-50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Rozmycie a'la Moda na sukces i za dużo czerwonej barwy.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok. 2400 (2500 to absolutne maximum)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Póki co w ogóle, ale za jakieś 3 lata nie powinno być problemu.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie wiem (raczej nie)
 

d0m3l

New member
Ja kupiłem 50J6240 parę dni temu i jestem zadowolony, choć smart gorszy niż w tegorocznych modelach, to jednak matryca 120Hz, lecz tylko z jednym suwakiem motion, ale daje radę jeśli chodzi o płynność, obraz po dobrej konfiguracji bardzo przyjemny. I należy unikać modeli J6200 bo krążą opinie o wadliwych matrycach, w których pojawiają się plamy lub uszkodzone pixele, tutaj w J6240 podobno jest to poprawione
 

mrk.drx

New member
@kiki:
LG jest właściwie niedostępny.
Philips ma 50Hz. Jeśli mogę mieć 100 to po co 50? Tak wiem, 4K i Ambilight, ale ani jedno ani drugie mnie nie porywa, a szczególnie 4K, bo nie będę takich filmów odtwarzał.
TCLa oglądałem w sklepie i faktycznie, obraz jest spoko, ale smart jest robiony jakby za karę. Nie wiem ile będę z tego korzystał, ale nawet używając sporadycznie dostawałbym ciężkiej cholery z takim. Poza tym przekracza mój budżet.

Powiedz dlaczego nie Samsung J6240?
 
Ostatnia edycja:
Do góry