47WT60 vs AS800

Hirosh

New member
@M@riusz, sygnał z mediaboxa też bardzo zadowalający więc narzekać nie moge. Masz rację co do podświetlenia matrycy- jest bardzo,bardzo dobre i równomierne. Nie widać żadnego bandingu, ani plam światła czy cienia. Mi chodzi tylko o same samiutkie rogi. To bardzo ciężko dostrzec, widać delikatnie z bardzo bliska. To nie taka patologia jak ktoś tu wrzucał linki z AS640. Wydaje mi się jednak że to nie wada matrycy ale po prostu urok LCD nawet z bezpośrednim podświetleniem. Może M@riusz u ciebie nie widać bo zdaje się że masz mniejszy egzemplarz. To głównie problem 55 cali i większych. Choć nazwanie tego problemem to duże nadużycie.

Na razie nie kalibrowałem, mam nadzieję że kiKi po teście wrzuci jakieś dobre ustawienia kalibracyjne. Jeśli nie, to zawsze pozostają te które na angielskim forum wrzucili kolesie z AVforum. Na razie oglądał głównie- w dzień kanały na zmodyfikowanym ustawieniu "Normal"- zmniejszyłem IFC na minimum. A filmy na THX Cinema, z tą różnicą że zamiast minimalnego zwiększyłem Local Dimming (Adaptacyjne sterowanie podświetleniem) na "Pośrednie". Goście z AVforum pisali, że LD na pośrednim daje bliskie plaźmie czernie a równocześnie nie psuje gradacji szarości. Trzeba przyznać że jak się to włączy to czernie są rewelacyjne a i odbiór filmu bardzo klasa.

Generalnie, polecam serdecznie ten TV. Nie sądzę żeby w dywizji LCD LED FullHD było coś lepszego niż AS800. Panasonic stosuje w opisie słowa "luksusowy panel" i w pełni się z tym zgadzam.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dzięki Panowie za trochę informacji na temat tego Panasa . Czekam z niecierpliwością na wiadomość od @Kiki dotyczącą AS800 , u mnie będzie miał sygnał z dwóch modułów Cam CI Nc+Mix i CI Polsatu. Myślę że Panasonic stanął i w tym segmencie na najwyższym szczeblu , a dekodery wyświetlą dobry obraz. Próbowaliście naziemną tv , jaki efekt?
@M@riusz możesz podać punkt Nc+ w którym jest tak miła obsługa , ponieważ nie długo kończy mi się umowa , a czasem w punkcie można równie dobrze ( jak nie lepiej) co na infolinii przedłużyć umowę.
 

M@riusz

Member
@Hirosh - LD naprawde robi wrażenie, jednak u siebie, jak pisałem, miałem wrażenie że czerń tworzy czarne place, trochę brakowało gradacji czerni, jednak po zabawie w ustawieniach zaawansowanych
wg. mojej oceny czerń ożyła.
Naprawdę Panasonic wykonał w dziedzinie czerni LCD dużo - ale te kąty boczne, nie wiem czy zwracałeś uwagę, ja np. jak przesunę się po osi ekranu poza ekran w rogach wchodzi lekka szarość, cały urok umyka - ale da się żyć.
Ja też nie widzę konkurenta w LCD HD, a szukałem TV kilka miesięcy.

@jędrzejj 1957 - do mnie doszły słuchy że obraz z CAM może być gorszy niż dobrego dekodera, ile w tym prawdy - nie wiem, chciałbym coś w tym temacie się dowiedzieć.
TV naziemnej nie ruszałem, jakoś NC+ mi odpowiada. Jeżeli chodzi o centrum NC - to w Gdańsku na Kartuskiej - jak możesz złóż wypowiedzenie, więcej ugrasz - ja doszedłem do 53,3zł/mc za pełen pakiet ( Comfort +; HBO i C+ całe "paczki";))

Pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dzięki , a co do modułu to powiem że na Philu obraz jest naprawdę bardzo dobry i wydaje się mi że właśnie dużo zależy od wbudowanego dekodera w TV.
 

Hirosh

New member
Ja osobiscie problemu z plackami czerni w Local Dimmingu nie dostrzegam. Ustawione mam na pośrednie wg zaleceń AVFORUM. Te minimalnie widoczne cienkie paski o ktorych wspomniales sa. Ale to podejrzewam ze wynika z umiejscowienia podswietlenia. Katy widzenia sa bardzo dobre. Cudowne jest to ze nie ma utraty kolorów itp.

Ja trafilem na inny orzech do zgryzienia. Otoz Miracast czy tez Screen Mirroring. Działa jak najbardziej ale...Jesli np wlacze stream video z takiego twitch.tv na komorce i potem zapodam ScreenMirroring to sa przycinki i to spore. Teraz pytanie czy to TV ma problem z przetworzeniem steumienia z komorki czy tez to komorka ma problemy z jednoczesnym strumieniowaniem z internetu i do TV?
 

M@riusz

Member
Witam,
Jeszcze jednak uwaga kalibracji
Z ciekawości wrzuciłem kalibrację ze stronki UK do swojego AS800,
przyznam że różnica jakaś tam się rzuciła a może mi się wydawało :) ( chodzi o kalibrację kolorów ), pomyślałem że skoro mają niesamowite narzędzia kalibracyjne musi być OK,

ale zauważyłem że w programach gdzie policjanci/straż posiadający odblaskowe zielone kamizelki to
wyglądali nienaturalnie, dziwnie, tak jakby kolor kamizelki nie trzymał się kupy reszty obrazu :?::?:,
taki doczepiany na siłę do reszty ??????????

przypadkiem zresetowałem ustawienie i teraz jest OK, ww defekt nie rzuca się w oczy, jest jak powinno być w rzeczywistości !!!!
no to się pytam - co to za kalibracja i czym zrobiona ??? - bardzo mnie to zadziwiło - o co chodzi...

Ciekawy jestem co KIKI-iemu wyjdzie w teście.

@Kiki - kiedy ten test - przynajmiej podaj jakikolwiek przybliżony termin.
Zastanawiam się jakie asy w rękawie ma jeszcze ten TV

Pozdrawiam wszystkich
Mariusz
 
Do góry