47lv5500 czy 50pv350

graby0

New member
Witam,
Chcę kupić do salonu telewizor do 3200zł. Problem polega na tym że jestem informatykiem i chciałbym ekran matowy ze względu na bardzo intensywne oświetlenie salonu. Zdjęcia salonu pod koniec tematu. Odległość od telewizora będzie wynosić około 3-4m i będzie on wisiał nad płytami osb które widnieją na zdjęciu (po prawej od kominka). Mam na oku model 47lv5500. Na drugim mieszkaniu mam taką samą wersję tylko że 32" i jestem bardzo z niego zadowolony. Plazma raczej nie wchodzi w grę ze względu na brak filtrów antyodblaskowych oraz mentalność niektórych użytkowników domu ("plazma się wypala", "powoli jest wycofywana").
Na piętrze chciałbym kupić 2 telewizory do pokoików za cenę do 2200zł. Pokoiki są bliźniacze. Odległość od telewizora będzie wynosić 5m. Do swojego pokoju wybrałem 37lv5500 albo 50pv350. Obrysowując ekran 37" i 50" na tekturze okazało się że różnica jest nieznaczna. Pokoiki są średnio oświetlone. Nie ma w nich żadnych okien ale są drzwi balkonowe. Światło będzie padać wprost na telewizory. Wszystkie tv będą wisiały na ścianie.
Za pomoc z góry dziękuję.

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych zdjęć niestety nie wiele wynika bo nie wiem nawet gdzie mają wisieć.
Jeśli 5 m to kupowałbym plazmę 50 Panasonica u30 i byłoby super gdyby nie światło padające na ekran.
A jeśli ekran matowy i mieszczący się w klasie cenowej to super wyborem będzie matowy Panasonic 42 E 30


016_P1240484.JPG

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html
 

graby0

New member
Dzięki za propozycję ale tak jak pisałem do salonu szukam czegoś z matrycą matową więc plazmy odpadają. Do pokoików zamontuję tego leda poniżej (fajny test) albo 50pv350 ze względu na wielkość i cenę. Szkoda że tego Panasonica 42 E 30 nie ma w wersji 47 calowej.
 

ewelina1809

New member
Witam , na forum czytałam ze telewizorek lg lw4500 zb i opcja 3d, na ktorej temat mam pytanie , w jakim poprawnym formacie powinny byc pliki i jak ustawic opcje 3d ? gdyz sciagniete filmy z internetu nie daja tego efektu . jeden byl taki ze dwa obrazu obok siebie a drugi lekko zamglone a to chyba nie taki efekt powinnam otrzymac, prosila bym o mała pomoc bede bardzo wdzieczna dodam jeszcze ze fil jest na pendrivie . pozdrawiam
 

Marian111a

New member
Co tanie to drogie

Witam , na forum czytałam ze telewizorek lg lw4500 zb i opcja 3d, na ktorej temat mam pytanie , w jakim poprawnym formacie powinny byc pliki i jak ustawic opcje 3d ? gdyz sciagniete filmy z internetu nie daja tego efektu . jeden byl taki ze dwa obrazu obok siebie a drugi lekko zamglone a to chyba nie taki efekt powinnam otrzymac, prosila bym o mała pomoc bede bardzo wdzieczna dodam jeszcze ze fil jest na pendrivie . pozdrawiam[/QUO

Nikomu bym nie doradził, aby kupił LG, obraz dużo gorszy od 3D aktyw, (okulary aktywne). Twój na najprawdopodniej jesli jest w 3D, to w Anaglyph+ paierowe okulary lub podobne, ale dwa filtry kolorowe. Prawdopodobnie takie masz za kilka zł.Wszystkie filmy sciagnięte w MP4 powinny być odtwarzalne i tak u Ciebie jest, pogrzeb w meni i w instrukcji, a napewno dojdziesz do celu.
 
Do góry