47' 50' TV do salonu

pedeef

New member
Witam,

Poszukuje tv do salonu w rozmiarze 47' lub 50' w cenie do 3 600 zł. Rozmiar tv zależny jest przygotowanej w ścianie gablotki o wym (s/w/g): 1137x705x135 mm. Sprzęt z gniazdem CI+ (telewizja z UPC), 3D, otwarzwnie i nagrywanie filmów po USB, smart.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,7m i 2,7m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost i pod kątem 30'
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? uchwyt przyścienny
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - okna od zachodu z prawej strony tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? crt 28'
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? obraz i dźwięk jest najwazniejszy, smart tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka UPC
10.Jakie urządzenia ? może jakaś gra, laptop, smartfon
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - dowolna
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - sport,film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, youtube.
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak
16.Preferencje co do marki ? dowolna
17.Preferencje co do wielkości 47-50
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - smużenie, słaba płynność, opóźnienie tv przy sterowaniu pilotem, blade kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?do 3 600
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Pasywne, dostosuje się
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Proponuję poniższe modele

1. SONY 50W685 - wadą są jednynie 2 porty HDMI. Jesli to Ci nie
przeszkadza to polecam.

2. SONY 47W809 - nieco gorsza czerń niż w w/w ale bogatsze wyposażenie
3. LG 50LA620

Pozdrawiam
 

pedeef

New member
podbijam temat
Prosiłbym o propozycje sprzętu na dziś wg podanych na początku tematu wymagań. Dodam że odległość max to 3,5m i chodzi mi o TV 50" w cenie ok 3,5k.
 

pedeef

New member
panasonic poza budżetem :/
-czy w tych modelach matryce mają odświeżanie 100Hz?
-który z nich ma w miarę dobry dźwięk? (pytam ze względu na nie małe pomieszczenie doszła mi jeszcze otwarta kuchnia na salon)
-który z niższych modeli panasonica byłby w budżecie i jakie byłyby na tym modelu straty do podanych modeli sharpa czy samsunga i samego 50as650

przyznam ze często chciałbym coś obejrzeć na ipli czy youtubie który z nich sprawiłby mi przy tym najmniej kłopotów?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Samsung i panasonic mają matrycę 100hz. Żaden nie ma porządnego dźwięku.
47AS650 powinien być w budżecie.
Ale z 47" przy tym budżecie wolałbym wybrać Toshibę 47L7453 - zarówno dźwięk jak i obraz z zupełnie innej klasy niż w/w tv.
 

pedeef

New member
47" odpada bo pozostaną mi zbyt duże szczeliny w ścianie, a chce maksymalnie dopasować do otworu o wym 1137x677 mm. Dłuższy czas myślałem o Toshibie 50L7333DG którą na początku roku faworyzowałem czytając forum. Najchętniej wydałbym mniej niż założyłem bo widzę że 50" można mieć od 2300zł lecz zakup na parę lat więc chciałbym żeby mając dobry obraz i dźwięk dostarczył czasem rozrywki i nie raził skomplikowaną obsługą smarta.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale ten model ma problemy z równym podświetleniem , chyba że dobrze sprawdzisz przy zakupie.
 

firekage

New member
Bez reklam
Ale ten model ma problemy z równym podświetleniem , chyba że dobrze sprawdzisz przy zakupie.

Jak i spora część innych telewizorów. Toshiba, ta 7335 będzie mieć clouding, a miałem okazję oglądać nowe telewizory z direct-led (Toshiba ma edge led), to jest Samsungi H6400, H6200 oraz LG LB 65x i 67x i co ciekawe, w tych telewizorach mimo direct-led...rogi są zaciemnione, czyli też mają ten problem.


Jeśli chodzi o 7335DG to nie wspiera polskich znaków, nawet w .srt, menu jest dość wolne (updejt firmware po części rozwiązuje problem, ale demonem wydajności to ta Toshiba nigdy nie będzie). Plusem na pewno będzie natywna matryca 100Hz i VA. Kolory są imho bardzo dobre, czerń po prostu czarna.

Przy okazji - filmy z usb działają również bez polskich znaków...nawet we wspominanym srt. Dodatkowo, co dla mnie jest dziwne, w trybie usb nie da się dopasować proporcji obrazu, oglądałem non stop w panoramie...aż podłaczyłem go to pc'ta i tutaj po hdmi można regulować współczynnikiem proporcji.

Niestety...clouding może dać się we znaki, a Smart w Toshibie to raczej...żart.

PS - mam 40L7335DG, sam również mam na oku coś 50 calowego, a 7335DG jest w dość dobrych cenach, jednak obecne nowe modele mają jednak pełne podświetlanie, a nie krawędziowe...
 
Ostatnia edycja:

pedeef

New member
jakie modele z 50" jeszcze bierzesz pod uwagę?
Nie myślałem nigdy o zakupie Samsunga ale do polecanego 50h6200 z matrycą 100Hz mógłbym się przekonać pewnie ze smartem nie ma problemów szkoda tylko ze 3D aktywne i bez okularów w zestawie.
 

pedeef

New member
Znalazłem mieszcząc się w budżecie niedrogo Samsunga UE50H6400 za 3315 zł który ma 2szt okularów w zestawie i jakiś dodatkowy pilot. Samsung UE50H6200 który był polecany kosztuje 3100 zł bez wymienionych dodatków. Który z nich byłby lepszym wyborem pod kątem obrazu i dźwięku?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do smarta mam smartfona i żaden telewizor mi nie podskoczy.Wystarczy Miracast i mam wszystko o czym możesz jedynie sobie pomarzyć w telewizorze.
Chyba ze będzie to telewizor z Androidem Philipsa.
 

pedeef

New member
a jak z obrazem? jakie mają matryce? warto dopłacić te 200 zł? Pytam bo polecałeś wcześniej 50H6200.
 
Ostatnia edycja:
Do góry