47-50 cali; do PS3, mkv i 720p

atto

New member
Witam wsyztskich :)

Dzisiaj byłem w Saturnie i prawie kupiłem Panasonica tx-l47dt50 (jeśli dobrze pamiętam), ze względu na raty 50x0%. Jednak trochę za drogi. Szukam TV prawie idealnego, przy okazji w miarę rozsądnej cenie - misja nie możliwa?

1. Odległość od ekranu? 2,5 - 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? z prawej strony, ale są plisy
3. Jak duży jest pokój: 4x4 m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? brak ;)
6. Do czego ma służyć telewizor? 50% seriale 720p mkv, 20% PS3, 10% filmy mkv 1080; 20% reszta
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przeważnie przy małym oświetleniu
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? umiarkowany
10. Matryca błyszcząca czy matowa? raczej matowa (nie jest to warunek konieczny, dobry glare też przytulam ;))
11. Preferowana wielkość telewizora? 47 - 50 cali lub większy
12. Preferowana marka? nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach? opóźnień przy graniu na konsoli, wolnego menu, słabego kontrastu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? telewizja naziemna, PS3, laptop
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Raczej na wprost
16. Czy ważne jest wifi ? nie, może być RJ45
17. czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie
18. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? czasami
19. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
20. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? koniecznie
21. ma mieć 3D? może ale nie musi,
22. ma mieć slot na karty SD? obojętne
23. ma mieć tuner DVB-S? obojętnie
24. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - PS3 i laptop, usb - pendrive, w przyszłości NAS (być może też przez HDMI)
25. Jaki masz sygnał: cyfrowy
26. ile programów HD? - tak jak w naziemnej
27. ma stać czy wisieć? stać
28. Rozdzielczość: Full HD
29. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobra jakość obrazu, również przy skalowaniu z SD, a przynajmniej z 720p (mkv - jakiś nowy Sony kontra Panas tx-l47dt50 - porażająca równica na korzyść Panasonica). Oglądam wiele dynamicznych scen, bez opóźnienia w grach na PS3, i lubię dobre kolory i głęboką czerń ;)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 1-3 h dziennie
33. Sugerowana cena ? Do 3000PLN, ale im mniej tym lepiej. Startowałem od LG 50PN6500 za 1800 PLN, ale chyba plasma to nie dla mnie.
 

atto

New member
Dzięki za podrzucone oferty. Po pewnych poszukiwaniach postanowiłem sie zdecydować (jestem zmuszony wziąć telewizor w konkretnym sklepie - raty 0 %:p) na jeden z tych dwóch modeli. .Czy ktoś mógłby doradzić?

Panasonic TX-L47ET60 TV LED vs Sharp AQUOS 3D LED LE760

Panasonic wg. Waszego testy wypadł bardzo dobrze, jednak ludzie w komentarzach np. na Ceneo, skarżą się na bardzo nierównie mierne podświetlanie matrycy. (kwestia wysłania najlepiej dobranej sztuki na testy?)
Sharp, podobno jest już u Was na testach, jak się sprawuje ?
 
Ostatnia edycja:

atto

New member
Panasonic TX-L47ET60 kupiony!

Podświetlanie, rzeczywiście jaśniejsze w rogach, jeszcze nie wiem, czy to mnie drażni, niestety, nie udało się tego wyłapać w sklepie (widać na czarnym tle). Reszta jest ok.

Sharp odpadł po testowych próbkach, w moim odczuciu gorsze kolory, obraz dużo mniej płynny i gorsze skalowanie z 720p.

Zobaczymy co dalej, dziękuję za pomoc!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic w tej klasie jest naprawdę dobrym wyborem.
Na sklepie faktycznie ciężko wybrać model przy takim oświetleniu.
Ale Panasonic ma 15 innych zalet i świetnie skaluje obraz SD
 
Do góry