47-50" ~ 3500-3900

crossuuuuu

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
5,5x3,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
ok 3 m na wprost
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? okno z żaluzjami na południowej stronie , tv na ścianie zachodniej (2,5m od okna)
7.Jaki masz obecnie telewizor? - monitor komputerowy zaadaptowany jako TV :)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? - możliwie jak najlepszy obraz pod względem jakości, rozdzielczości i kolorów, funkcje smart (obsługa z kom), wi-fi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - kablówka UPC ewentualnie z komputera HDMI
10.Jakie urządzenia? - router fi-fi, w przyszlosci kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - jakies 4-6h dziennie
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - skłaniałbym się bardziej do błyszczącej
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - speedway, filmy, discavery, wiadomosci
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? - bardziej wykorzystywalbym aplikacje youtube
15.Czy zamierzasz grać w gry – nie
16.Preferencje co do marki? - samsung, sony
17.Preferencje co do wielkości? - skłaniałbym się do 50" ale ewentualnie może być 47"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? - w sony, który kiedyś miałem był problem żeby połączyć się z wi-fi, a plazma LG grzała niczym grzejnik i na czarnym tle było widać cienie wcześniej wyświtlanych kolorów
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pol na pol
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3800-3900
21.Czy telewizor ma mieć 3D – jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? mam rzutnik z funkcja 3d i w sumie w ogole z tego nie korzystam w zwiazku z tym ta opcja jest mi zbedna

w związku z powyższym moje propozycje byłyby następujące:

Panasonic TX-L50ET60E
Philips 50PFL5008
SAMSUNG UE50F6500
Sony KDL-50W805
LG 47LA690S
 

buldoggg

Member
Bez reklam
jeżeli chcesz do takiej ceny to sprawdź sobie sony kdl50w815b (media-markt) cena 3999 zł zdecydowanie lepszy niż samsung UE50F6500 poczytaj na forum o tych tv.
 

Alkor

New member
Bez reklam
@ crossuuuuu
Napomknąłeś o plazmie LG, więc pozwolę sobie napisać parę słów o tej umierającej, niestety, technologii, chociaż pewnie nie kupisz już plazmy.
Otóż tak się składa, że plazmy LG były i są słabsze od Panasoników i Samsungów. Nie wiem, jak stary model LG miałeś, ale jeszcze dostępny za około 3600 zł (nawet ~3000 zł za lekko używane) Panasonic 50ST60 dzieli z całą pewnością mała przepaść od plazmy LG przede wszystkim pod względem poziomu czerni - prawdopodobnie niższej jakieś... 10-15 razy - przy Panasoniku LG wyglądałby na zepsuty.
Także podatność na powidoki (pozostałości na ciemnym i jasnym obrazie) w przypadku LG była spora - obecne Panasoniki i Samsungi są lepsze pod tym względem.

Odpowiedź na pkt. 8 - pod względem jakości obrazu, zwłaszcza filmów w ciemnych i średnio jasnych pokojach w tej cenie wygrywa nadal Panasonic 50ST60. Zużywa średnio ok. 200 W, co da 15-17 zł więcej za prąd miesięcznie.

Jeżeli pozostaniesz przy LCD, naprawdę udanym modelem jest Samsung 55F6400 za ok. 3700 zł lub nieco droższy 55F6500 - dobry kontrast (~3000 :1), naturalne kolory po kalibracji, dobry upłynniacz ruchu, świetny Smart TV. Moim zdaniem nie warto zastanawiać się nad tańszymi i mniejszymi telewizorami.
55 cali to tylko 10% więcej niż 50 cali, a z odległości 3 m na pewno nie będzie za duży - po odpowiedniej kalibracji nawet SD da się oglądać, o dobrym HD nie wspominając.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
Ja celuje w taki rozmiar telewizora dla odległości 3,7 więc przy 3 na pewno będzie ok. To co powtarzam i będę powtarzał, jako amator i osoba która zwraca też uwagę na samo pomieszczenie - 46 to jest duży telewizor, a wszystko powyżej bardzo silnie ingeruje w pomieszczenie, szczególnie w bloku. Nie patrz na wystawę w sklepie, bo na tle innych telewizorów, twój zawsze będzie mały - wizualnie.

W takim budżecie osobiście patrzyłem Samsung 46F6500 - 2600, 46F67xx - 3000 zł (lepsze odświeżanie i MicroDimming, o ile w ogóle dostrzegalny)

A aktualnie celuję w 48H6400 - 3500, Sony 50W805B - 3700 no i jeszcze ten pośredni W815B 4000 ale o nim w ogóle nie myślę, bo obserwując testy, niewiele zyskujesz między 805B a np. 829B poza odświeżaniem, który jak większość twierdzi jest bełkotem marketingowym.

Samsung ze względu na SMARTA, klawiaturę i zaufanie do marki, Sony ze względu na jakość obrazu, która jest mocno chwalona. Smart mniej rozbudowany, brak opcji podłączenia zew. klawiatury. Kwestia potrzeb. Co do innych firm... jeszcze tak daleko nie zaszedłem, bo jestem na forum od niedawna.

Pośrednio widzę firmę LG która ma 47 calowe ekrany - moim zdaniem super rozmiar. Pasywne 3D, o ile w ogóle będziesz z niego korzystał, ale nadal dobry stosunek cena/jakość i niezłego SMARTA. Tak ja to postrzegam.

Kwestia czy chcesz wydać górną granicę czy przyoszczędzić i dokupić sobie jakieś urządzenie ekstra lub odłożyć.

Z nowości
 

crossuuuuu

New member
Odnośnie tych 47 cali to wstępnie tak planowałem, ale mam obawę, że mogę żałować i jednak może okazać, że będzie za mały...
 

Damaranus

New member
https://allegro.waszkiewicz.org/tv_1.jpg
https://allegro.waszkiewicz.org/tv_2.jpg
https://allegro.waszkiewicz.org/tv_3.jpg

32 na dole i od najmniejszej ramki: ekran 32, 46, 50(krawędzie), 55 cała szerokość płyty

https://allegro.waszkiewicz.org/tv_4.jpg
https://allegro.waszkiewicz.org/tv_5.jpg
https://allegro.waszkiewicz.org/tv_6.jpg

Samsung - 32, 40, 55, 46, 60

Oglądam 32 z 3,7 metra, 46 to już 100 cm a nie 70, a 50 to 110 cm. Wbrew pozorom to ogromne telewizory.

Duży na tak: 3D, widok kinowy, duży ekran, szczegóły
Duży na nie: ingerencja w mieszkanie, gdzie telewizor staje się znaczącym gabarytem
 

psiaja

Member
Całkiem sporo czasu spędzacie przed TV (do 6h/dz) więc osobiście traktowałbym ten sprzęt jako umilacz czasu który ma sprawiać frajdę z oglądania.. Dlatego też, brałbym jak największy na możliwości mieszkaniowe, tym bardziej, że TV ma wisieć, więc tym bardziej "zginie" w pokoju, niż gdyby stał..
Gdy kupiłem 46 calowego TiVika (odl 3-3,5m, TV stoi na szafce RTV), żona powiedziała bym od razu wymieniał na mniejszy model, ale po kilku dniach narzekania ustały a i ja, mimo wątpliwości względem rozmiaru, ostatecznie jestem zadowolony z wybranych cali.. Więc jak u Cb ma TV wisieć, spokojnie bierz i 50, jak nie 55 ;)
Pamiętaj, że tak duże TV wymagają dobrej jakości sygnału, więc jeżeli UPC taki do Ciebie dostarcza, to tym bardziej nie masz się co zastanawiać nad tak dużymi calami
 

crossuuuuu

New member
Dzięki za wszystkie sugestie i porady. Zdecydowałem się na Sony KDL-50W829. Jutro mają mi go przywieźć więc pochwale się jak coś wrażeniami
 

Damaranus

New member
Ja bardzo chętnie w końcu przeczytam nt. Smarta - dostępu do aplikacji, oraz odczytu z USB filmów z napisami w różnych, dostępnych formatach. Czy jest ok czy pojawiają się problemy. Dlatego dodaje temat do obserwowanych i czekam na Twoje info jeśli będziesz mógł.
 
Do góry