46X20E + notebook i 1080p

piastun

New member
Witam.

Od wczoraj wisi u mnie na scianie 46X20E :) Mam w zwiazku z tym kilka pytan do innych bardziej doswiadczonych uzytkownikow.

1. Podlaczylem do niego botebooka kablem HDMI-HDMI. Przy rozdzialce 1920x1080 60Hz obraz na TV nie jest stabilny - jakby skakal raz na jakis czas. Musze przestawiac na 30Hz z przeplotem zeby bylo OK. Czy to normalne? W notebooku mam chipset 965 z karte graficzna (chyba) GMA3100.

2. Jakie najlepiej poustawiac obraz (podsw., kolory, kontrast itd) tzn. czy ktos ma jakiegos gotowca najlepszego wg niego - wiem ze najlepiej to kalibracja przez firme ale to musze sobie na razie podarowac.

3. Dlaczego ten TV nie ma znaczka Full HD? Czym rozni sie "HD Ready 1080p" od "Full HD"?

Dzieki za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz gwarancje Polską?
podaj na priv gdzie kupiłeś - dostaniesz kontakt do serwisu centralnego.
 

bulek

New member
ad. 3. Full HD nie było do końca określone i różnie producenci tego loga używali. HD Ready 1080p to od niedawna oficjalne logo przyznawane TV spełniające konkretne wymagania (odbierany, przetwarzany i wyświetlany sygnał 1080p, obsługa 24, 50 i 60 Hz, itd.). Jeśli się przejmujesz, że masz TV HD Ready w dawnym znaczeniu, to nie masz czym :).
 
Do góry