46W4500 podlaczenie komputera

lutek1234

New member
Witam,
Tak sie zastanawiam w jaki najlepszy sposob podlaczyc komputer do tego tv 46W4500? W komputerach nie mam hdmi :(
Czy lepiej przez DVI-HDMI , D-sub, s-video? Co jest najlepsze? Wg instrukcji widze D-sub, czy przy tym polaczeniu jest juz dzwiek?
 

ortax360

New member
Witam

1. HDMI max 1080p
2. D-SUB VGA max 768p

Dzwięk doprowadz z karty do wejscia mini j. w tv obok vga .

Reszta nie ma sęsu .

Pozdarwiam
 

ivf

New member
sygnał RGB puszczany przez D-Sub nie ma specyfikacyjnych ograniczeń w rodzielczości, takich jak HDMI..
nie sugeruj się takimi podpowiedziami bez "sęsu" (sic!)

powyższe jest jednak ogółem, natomiast wg instrukcji Twojego TV oba złącza obsługują podobną maksymalną rozdzielczość i daleka jest ona od FullHD. jeśli interesuje Cię więc FullHD to najlepiej pożycz od kogoś któryś z kabli i sprawdź czy zadziała rozdzielczość wyższa niż gwarantuje producent. ewentualnie, być może wypowie się ktoś, kto już ten odbiornik posiada..

jeśli chodzi o dźwięk, to instrukcja wyraźnie opisuje sposób połączenia dźwięku dla obu przypadków (są to osobne kable ze złączem minijack)
 

maciek49

New member
tez mam takie pytanie : posiadam KDL 46 W4500 i kupilem do niego ten kabel aukcja.onet.pl/show_item.php?item=597546928 lecz nie ma glosu i jeszcze obraz jest troche uciety, nie mam wejscia HDMI wiec kupilem taki kabel, poniewaz w tv i kompie sa takie wejscia. Co zrobic,aby byl glos , lepsza jakosc obrazu i by obraz nie byl uciety?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
o mistrzuniu, jakim cudem chcesz miec glos
dzwiek musisz podlaczyc osobnym kabelkiem,
a proporcje ustawic obrazu
szkoda ze nie czytasz tego forum wszystko ladnie opisane, ale lenistwo
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kabel VGA nie ma dzwieku, na logike to wez, musisz podlaczyc osobny kabel od karty dzwiekowej

ustawienia VGA w home guzik pilot i tam zobacz pelny ekran 1, jesli nie to w karcie graficznej cos masz zle, ustaw tez w niej 1920x1080.

mozesz poczytac troche na forum, czy czekasz na odpowiedz, przeciez wszystko jest opisane ja nie mam az tyle czasu
 

maciek49

New member
mam jeszcze pytanie- mam taki kabel - 4 kolorowe chinche zolty, czarny, czerwony i bialy - ktory odchodzi do 2 kabli euro. Chcialbym nimi podlaczyc amplituner, dvd i tv razem, da rade cos takiego zrobic? Nie wiem czy to jest component, czy taki kabelek jak od Play Station 1. img519.imageshack.us/img519/5201/sdc14410pb9.jpg taki kabel i sie laczy z 2 euro jest taki rozgaleziacz.
 

maciek49

New member
więc co to moze byc za kabel? wlasnie podlaczylem euro pod AV2 do TV, drugie euro do DVD i chcialem te 4 kabelki(zolty, czerwony, bialy i czarny ) podlaczyc do amplituner'a, ale zupelnie nie wiem jak to podlaczyc. Chyba bede musial zadzwonic po jakiegos speca i niech mi to wszystko podlaczy. Chcialbym w koncu miec glos z telewizora w amplitunerze.
 

yarok

New member
rozdzielczość PC IN oraz PC po HDMI

Witam,
tak sie zastanawiam jak można osiągnąć rozdzielczość 1920x1080 skoro w instrukcji 40W4000 (str 35) jak i 40W4500 maksymalne rozdzilczości wynoszą dla wejść PC IN oraz PC HDMI 1360x768 na 60Hz?
Próbowałem podłączać PC po VGA i nie mogę wyjść poza 1360. HDMI w kompie nie mam także nie próbowałem.
Coś trzeba zmienić w ustawieniach telewizora?
Pzdr,
JM
 

ivf

New member
w instrukcji gwarantują działanie do 1360, a niektórym udaje się uzyskać więcej. pewnie trzeba trochę szczęścia, dobrego kabla i karty wysyłającej silny sygnał..

coś jak podkręcanie procesora - kupujesz z instrukcją, wg której producent gwarantuje, że będzie chodził stabilnie do 2 GHz, a wyciągasz z niego np 2,8 GHz.. ktoś z zasilaczem noname uzyskuje zwiechy przy 2,2 GHz, a ktoś inny ze stabilniejszym sprzętem wyciąga nawet 3,2 GHz ;)
 

Joozek

New member
Witam

Jesli moge sie wtracic... mam 40W4500 podlaczony przez kabel HDMI do kompa. Sprawdzalem na zwyklym kablu 10M i obraz przy 1080P gasl. Kupilem kabel Alpharda tez 10M i 1080P idzie bez zadnego problemu. Komputer podlaczony do monitora 1680 x 1050 a do drugiego wejscia dvi kupilem przejsciowke dvi na hdmi (40w4500 ustawiony jest jako drugi monitor bo samo dualwiev nie wyswietlalo pelnej rozdzielczosci). We wszystkich nowych kartach graficznych jest wejscie (spdif-w nvidii ..ja mam gtx260 a w ati chyba dziala to softwarowo )gdzie mozna podlaczyc karte dzwiekowa i tym samym kablem przeslac dzwiek do TV LCD.

chyba nie namieszalem :)

Pozdrawiam Joozek
 
Do góry