46TL838 adapter WiFi WLM-20U2 - alternatywa?

lukpep

New member
Witam,

posiadam Toshibe 46TL838 i rozgladam sie za wspomnianym w tytule watka adapterem wifi - dostepnosc jak widze zerowa. Orientuje sie ktos gdzie go mozna dostac? Albo ewentualnie czy testowal ktos inne adaptery na USB, lub przejsciowki wifi na rj45 (wykorzystlabym wtedy port LAN w TV) - zalezy mi na DLNA a wiem ze czasami z tymi kombinowanymi zestawami (niestandardowy adapter) bywa tak ze internet dziala ale DLNA nie - stad tez moje pytania.

Obilo mi sie tez o uszy ze w maju / czerwcu dostepna ma byc aktualizacja dodajaca m.in. funkcje PWR - jest juz moze? albo jakies potwierdzenie tego newsa?

Pozdrawiam i witam wszystkich jako ze to moj pierwszy temat na forum.
 

lukpep

New member
dzieki za uswiadomienie :)
Ale taki AP z ktorego do TV dalbym normalnie skretke powinien dzialac bez problemowo? W sensie byc transparentny dla telewizora i traktowany jako normalny LAN przewodowy?
 

Mixmich

New member
dzieki za uswiadomienie :)
Ale taki AP z ktorego do TV dalbym normalnie skretke powinien dzialac bez problemowo? W sensie byc transparentny dla telewizora i traktowany jako normalny LAN przewodowy?

Oczywiście, że tak. Są urządzenia typy netgear smart tv, ale zasada działania jest taka sama. Tutaj mała próbka. A netgeara WNDA3100 miałem okazję podłączać i działało wszystko bez zająknięcia.
Jak bezprzewodowo wyświetlać filmy HD z komputera na ekranie telewizora? - YouTube
 

BossMan

New member
A czy ktoś z Was podpinał może oryginalny WLM-20U2 do komputera i sprawdzał co w nim siedzi? Może jednak da sie dobrać jakiś zamiennik?

A.
 

BossMan

New member
Chodzi mi o adapter Wifi na usb, nie o połączenie kablowe, żeby można było skorzystać z WiDi (pojawiło się w menu po ostatniej aktualizacji).

A.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Po podpięciu wyświetla się mi informacja że nie znaleziono sterownika na PC. Jako osobnego dysku go niestety nie wykrywa. Wi-Di działa podobnie tylko z menu "quick", ale nie testowałem, bo nie mam laptopa z Wi-Di :/
 

BossMan

New member
Po podpięciu wyświetla się mi informacja że nie znaleziono sterownika na PC. Jako osobnego dysku go niestety nie wykrywa. Wi-Di działa podobnie tylko z menu "quick", ale nie testowałem, bo nie mam laptopa z Wi-Di :/

A masz możliwość sprawdzic ten adapter pod linuxem (komenda "lsusb")?
U mnie WiDi jest dostepne normalnie, w glownym menu (ale po uruchomieniu wychodzi z bledem, z powodu braku wifi).

A.
 
Do góry