46F6500 + HDD z HDMI

WreX

New member
Witajcie, jak gdzieś tam wcześniej ktoś napisał, rzekomo obraz przy podłączeniu dekodera/bluraja/dysku multimedialnego przez kabel HDMI jest lepszy pod względem jakości niżeli przez powiedzmy USB pendrivy/hdd oczywiście mówimy o plikach Full HD..

Teraz mam pytanie, jakie urządzenie wybrać do takiego podłączenia ?
Przede wszystkim musi mieć dużo pamięci powiedzmy 1T, bajery mi nie potrzebne typu WI FI - blue ray też mi nie potrzebny, precyzując zależy mi na pamięci przenośnej podłączanej kablem HDMI.

Da się jakoś to zrobić za rozsądne pieniądze ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi!
 

WD40MAX

New member
Zarówno w przypadku dysku twardego z portem HDMi jak i telewizora pliki video są dekodowane i skalowane. Jakość dekodowania i skalowania w TV Samsung jest bardzo dobra. W przypadku kilku dysków (odtwarzaczy) multimedialnych (ASUS, Philips, WD) lepszą jakość uzyskiwałem przez port USB niż przez HDMI. Dodatkowym minusem takich odtwarzaczy jest kolejny dodatkowy pilot. Lepiej zwróć uwagę na jakość samego dysku USB (by był cichy, trwały, energooszczędny i estetyczny).
 

WreX

New member
Zarówno w przypadku dysku twardego z portem HDMi jak i telewizora pliki video są dekodowane i skalowane. Jakość dekodowania i skalowania w TV Samsung jest bardzo dobra. W przypadku kilku dysków (odtwarzaczy) multimedialnych (ASUS, Philips, WD) lepszą jakość uzyskiwałem przez port USB niż przez HDMI. Dodatkowym minusem takich odtwarzaczy jest kolejny dodatkowy pilot. Lepiej zwróć uwagę na jakość samego dysku USB (by był cichy, trwały, energooszczędny i estetyczny).

W sumie to dobrze, minimum 2x mniejszy koszt, powiedz mi tylko, lepiej mieć dysk z oddzielnym zasilaniem czy na 1 port USB?
 

WD40MAX

New member
Jeśli to mały dysk 2,5" to prądu powinno wystarczyć z USB w TV. Jednak mając własne zasilanie może mieć wyższą wydajność.
 
Do góry