467 cPomieszczenie 13mkw Yamaha zy Onkyo

dontomasz1

New member
Witam :arrow:

Chciałbym zakupić zestaw amplituner + kolumny w systemie 5.0 na początek moze w przyszłości sub. Zestaw 5.0 ze względu na małą powierzchnię 13m2 (mieszkanie w bloku). Budżet na wszystko 2000 z małym poślizgiem można coś ewentualnie dołożyć.
Pytanie w pierwszej kolejności o amplituner. Wykorzystanie będzie raczej tak 50/50 kino/muzyka moze nawet 60/40. Zależy mi na możliwości połączenia laptop hdmi amplituner hdmi tv. Zeby nie bylo za duzo kabli oraz aby posiadal wszystkie nowe dekodery i dobrzeby bylo gdyby hdmi bylo juz 1.4 pod 3d przyszlosciowo.No i oczywiście aby dobrzr zagrał w muzyce jak i w kinie .Cenowo liczylem ze na sam ampli mozna przeznac kwote 1000-1200 lub wiecej kosztem głosnikow. Modele które wstępnie wytypowałem to :

- Yamaha RX-V467
- Onkyo TX-SR308
- PIONEER VSX-819/820

Druga sprawa odnośnie wyboru tyczy się kolumn przy ww założeniu i ograniczonym budżecie. Wielkość tutaj również będzie miała znaczenie dlatego np. taga tav606 czy jamo s606 niestety odpadają. Fronty mogą być wystawione maksymalnie około 10-15cm od ściany i tu znaczenie zapewne będzie miał kierunek bass reflexu(najlepiej gdyby był z przodu) nie dam rady wystawić ich na 30 cm od sciany :( Wytypowane kolumny do 5.0 do wkoty 1000 zł to :

- jamo s426 (tanie nie wiem czy dobre )
- mission mv6 mv2 (tu chyba ten br z tyłu :(.. )
- QUADRAL QUINTAS 500 ( troche ponad kwote kosztem ampli..)

Dziękuje za poświęcona uwagę i z góry dziękuje za wszelkie rady i informacje ciekaw jestem również nowych propozycji przy wymienionych założeniach.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Z Yamahy lub Onkyo będziesz podobnie zadowolony, Pioneer to katastrofa.
Z tych kolumn to WYŁĄCZNIE QQ500, te Jamo i Missiony to żart ze strony tych producentów.
 
Do góry