46" z opcją nagrywania przez USB oraz modułem CI do Cyfry +

bartek158

New member
Witam
Nie orientuję się dobrze w telewizorach , szukam TV najchętniej LED ale może też być LCD o przekątnej 46" ( chętnie z matową matrycą jeśli w ogóle takie robią). Potrzebuję mieć możliwość nagrywania przez USB na dysk zewnętrzy. Chciałbym też podłączyć moduł CI obsługujacy Cyfrę + ( aby nie korzystać z oddzielnych pilotów).
Najchętniej jak bym się zmieścił w budżecie 2500zł.
Mam kilka wątpliwości co do tych oczekiwań:
1. Czy nagrywać można też kanały z Modułu Ci czy tylko sygnał z anteny naziemnej ?
2. Czy filmy nagrane na pamięć / dysk zewnętrzny są szyfrowane ?
3. Czy używając modułu CI mam taką samą funkcjonalność jak w zwykłym dekoderze ? Tzn np po przełączeniu na jakiś kanał wyświetlane są dodatkwoe informacje jak tytuł i godzina emisji programu ?
4. Czy 46" nie jest zbyt duże przy założeniu oglądania z 4metrów. ( aktualnie mam 29" 4:3 kineskopowy i wydaje się być w miare ok)
Będe wdzieczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
1. tak
2. tak
3. niemal, ale zazwyczaj wolniej działa niż osobny dekoder.
4. Tutaj można by myśleć powoli nawet o 55/60".

PS : Budżet mnie blokuje, bo nic Ci sensownego nie wykluję przy takiej kwocie.
 

bartek158

New member
Dowiedziałem się ,że na stronie cyfry + jest lista telewizorów ,które mają certyfikat na to ,że będą dobrze współpracować tą tv ( zresztą z n-ką również).

.cyfraplus.pl/technologie/modul_cam_ci.html

Po kliknięciu na markę wyświetla sie lista modeli.
Dzięki za odpowiedzi. Teraz też się zastanawiam nad większym ale niestety mam inne pilne wydatki.
Prawdopodobnie kupię Samsunga UE46 ES 5700S - współpracuje z cyfrą , nagrywa obsługuje DLNA
Aktualnie jest w cenie ok 2650zł. Niestety większe modele są dużo droższe , 55 cali to wydatek ok 5000.
Za pare lat pewnie taki kupię.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 

Marian111a

New member
Oglądanie na Led zwłaszcza 3D to trzy wysokości ekranu, Przy starego typu (bańka)należał brać pod uwagę szkodliwe promieniowanie pola wysokiego napięcia na kineskop i bezpieczna odległość to ok 3mb.
 
Do góry