[46]samsung, sharp, sony ?

model TV


  • Total voters
    0

Koko85

New member
Hej przymierzam sie do zakupu 46 calowego TV salon spory odległość od TV ok 3-4m wiec wielkość będzie dobra. I tutaj mam problem gdyż nie wiem na co się zdecydować i czy warto dopłacać.

-Samsung LE46B551 - 50Hz, wejscie USB ktore czyta divx itd, ladny design, tuner mpeg4, w sklepie wydawało mi się że kolory są dosyć wyblakłe w porównaniu do innych TV: seria 6; sharpy; sony cena ok 3450zł

-Sharp 46X2LE - 100Hz, obraz mi sie podobał bo korzystałem z tego TV, ma brzydką podstawke (a TV nie bedzie na haku), ładny pilot, brak USB na filmy i tunera mpeg4 cena: ok 4100zł

-Sony 46V5500 - 50Hz, brak odtwarzania divx z usb, 5 lat gwarancji, podobno ładny obraz, średni design, DLNA i tuner mpeg4 jest cena ok 4500zł

a może jakieś inne modele polecacie tak ok 4000 tyś wiadomo iż mniej tym lepiej

TV używany bedzie głównie do oglądania filmów (usb, lub z kompa divx ok 1,5GB i HD) oraz podłaczony pod N-ke a w przyszłości może sporadycznie być używany do grania na X360 lub PS3, byłem w sumie zdecydowany na samsunga ale te kolory mnie zanipokoiły jakoś chyba że to tylko mi się tak wydaje bo sprzedawca powiedział ze pomiędzy seria 6 i 5 nie powinno być takich róznic wiec pewnie można podregulować, a i też nie wiem czy te 100Hz jest potrzebne tak koniecznie (różnica pomiędzy 551 a XL2E to ok 600zł) a przecież chodzi o jak najlepszy stosunek cena/jakość


PS. a może wstrzymać sie z zakupem do świat aż będą promocje i ceny pospadaja?
PS2. bezpośrednio tych modeli ze sobą nie porównywałem niestety stąd moje pytania


EDIT: a może jeszcze sharp LC- 46DH65E bo ponoć niezły jest, ma tuner mpeg4 itd tylko troche chyba niezbyt piekny jest ale kosztuje ok 3100zł wiec masakrycznie tanio :) jak ma sie on w stosunku do pozostałym (głównie samsunga, do ktorego mnie cos ciagnie chyba ze wzgledu na design)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odległość duża więc zmien kierunek ,bo przecież mpeg 4 w ogóle
nie potrzebujesz .
I tu do Twoich potrzeb extra będzie
52d65- cena podobna
 

Koko85

New member
z tym że to jest TV do salonu dla rodziców także są pewne wymogi :) 46 cali to raczej max bedzie, bo kanapa może sie okazać ze będzie stała bliżej a tuner mpeg4 chcą mieć wbudowany już :popcorn: także ten sharp odpada tym bardziej ze wolą w granicy max 4k oscylować (wiadomoze że grosze można dorzucić jeżeli coś jest NAPRAWDE tego warte)

a ten sharp to nie badziewiasty model jest :> ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli masz takie obawy to Sharp 46DH 77 - choć dalej nie wiem po co CI
MPEG 4 - przecież już masz w N-ce
 

jedi22

New member
Hej, co do samsunga... sam mam model LE40b650 jedyną rzeczą, która mi przeszkadza w tym tv to głośniki... straszne popierdółki:? Jak nie masz kina domowego to się poważnie zastanów czy warto brać LE46B551, bo z tego co wiem głośniki ma podobne.:???:
 

Koko85

New member
Kiki ten sharp co podałeś fajny jest ale za drogi niestety ale mam pytanie do ciebie jak sie ma Sharp XL2E do Sony W4000 (oprocz tego ze ten jest 50Hz), chodzi mi o kolory i takie tam, oraz czym sie różnia tak naprawde Sony 46W4000 od 46V5500 bo myśle że może na tego W bym sie jednak zdecydował bo jest za niecałe 4k do wzięcia
 

Know

New member
Problem z wyborem TV

Zastanawiam się nad wyborem 46 calowego telewizora.
Byłem zdecydowany na zakup Sharpa DH77, lecz po wejściu na rynek modelu 700, mając na uwadze nabycie telewizora na dłuższy czas, wstrzymałem się z decyzją. Ponadto, wg ostatnio zasłyszanych opinii, należałoby raczej myśleć o Philipsie.
Oglądam przede wszystkim telewizję UPC i DVD.
:cool: Proszę o radę.
 
Do góry