46" do 3500zł - konkretne wymagania

kouczan

New member
Witam!
Odległość od ekranu: ok. 3m
Jak duży jest pokój: 3,5x4,5
Preferowana technologia: nie ma znaczenia
Jaki masz obecnie telewizor: CRT Sony 21"
Jakie programy najczęściej oglądasz: Discovery, BBC Knowlegde, ewentualnie wiadomości lub mecz
Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem
Preferowana wielkość telewizora: 46"
Preferowana marka: brak
Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, nienaturalnych kolorów i jak ktoś na forum wspomniał "teatralnego" obrazu
jakie urządzenia będą podłączone: na pewno dysk zewnętrzny, a w przyszłości może jakaś konsola
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 20% TV, reszta filmy HD i divx z dysku
Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych: również z niewielkiego kąta bocznego
Telewizor ma mieć wifi: niekoniecznie
Ma czytać przez USB filmy: tak, musi posiadać przynajmniej 2xUSB z możliwością podłączenia dysku z partycją NTFS, a także musi odtwarzać divxy i koniecznie mkv
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: ewentualnie konsole lub laptopa przez HDMI
Ile masz kanałów HD: brak, posiadam zwykłą analogową kablówkę
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 2h dziennie
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2
Ma stać czy wisieć: tego jeszcze nie wiem
Jaka klasa cenowa: do 3500zł

Szukam telewizora, który spełniałby powyższe warunki. Dodać mogę jeszcze, że preferowałbym coś z matową matrycą, a przynajmniej z matową obudową. Musi posiadać również dobre skalowanie obrazu, gdyż póki co nie planuję posiadania telewizji HD. Już byłem właściwie zdecydowany na Sony 46EX500, ale z tego co wyczytałem na tym forum to nie spełnia on podstawowego warunku, czyli nie odtwarza mkv i nie widzi NTFS. Polecano mi również Samsunga 46C650 (ale po pierwsze za drogi, a po drugie zraziła mnie błyszcząca i tandetna obudowa). Wystawami w sklepach się raczej nie sugeruje, jeśli chodzi o jakość obrazu, ale niestety w Częstochowie nikt nie oferuje prezentacji w domu. Czy możecie polecić jakieś modele, które pasowałyby do podanych warunków?
Pozdrawiam
 

kouczan

New member
Witam!
Ponawiam pytanie. Rozważam co prawda Samsunga LE46C630, ale czy moglibyście polecić jakiś TV, który spełnia powyższe wymagania. Najbardziej mi zależy na możliwości podpięcia dysku z NTFS, tak żeby nie było potrzeby dokupywania dodatkowego odtwarzacza. Może coś LG, Sharpa lub Panasonica?
Pozdrawiam
 

schwarz

New member
Zostań przy 46C650...jeśli chcesz mieć problemy z fatalnymi matrycami. Odrazu doświadczysz co to banding, clouding i słabe kąty:twisted:
 

kouczan

New member
Zostań przy 46C650...jeśli chcesz mieć problemy z fatalnymi matrycami. Odrazu doświadczysz co to banding, clouding i słabe kąty:twisted:
Czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź?
Tak, poza tym to chyba nie mam większego wyboru, ponieważ nie rzucił mi się w oczy w tym przedziale cenowym podobnie multimedialny TV.
 

kouczan

New member
do twoich wymagań jest ciężko coś znaleźć,ale propozycja odemnie co do błyszczących obudów,no matrycę też możesz przy okazji przelecieć

polecam papier wodny o gradacji 2000 jeden arkusz spokojnie starczy

mat gwarantowany!!!
To była tylko "zachcianka" podyktowana względami estetycznymi (nie każdy lubi mieć 46" lustro w pokoju). Teraz już dobrze wiem, że nie znajdę nic w macie co by mi pasowało i w sumie już mi na tym nie zależy.

Jeden niezadowolony klient na kilkudziesięciu usatysfakcjonowanych "wiosny nie czyni" :) Myślałem, ze jest to jakaś permanentna dolegliwość tych telewizorów.
 
Jeden niezadowolony klient na kilkudziesięciu usatysfakcjonowanych "wiosny nie czyni" :) Myślałem, ze jest to jakaś permanentna dolegliwość tych telewizorów.
Oj pokop na forum to się przekonasz czy tylko jeden.A trochę tego jest i nie tylko o matrycach.
Lubisz jak ci TV bzyczy?
Zależy ci na USB,poczytaj jak działa :grin:
 

kouczan

New member
Jestem świadomy wad tego TV (brzęczenie, które da się wyeliminować poprzez wymianę inwertera), ale niestety nie trafiłem na inny, który spełniałby moje wymagania (nie, nie mam na myśli matowej obudowy:)). No chyba, że może ktoś jeszcze poleci coś ciekawego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zostań przy Samsungu. Chyba że jeszcze coś dołożysz to wystarczy na nowy model Toshiby lub Sharpa full led.
 
Do góry