46 cali do komputera

verul

New member
Witam, jest kilka podobnych tematow ale nie chce tworzyc tam zametu wiec zakladam swoj.

Jaki LCD bedzie najlepszy do podlaczenia do komputera? Nie chodzi o to ze na kompie bede caly czas pracowal na tym LCD, tylko o to ze wiekszosc zycia TV spedzi podlaczony do kompa. Mam tu na mysli:

- filmy (divx i pokrewne)
- filmy (DVD)
- gry w 1680x1050

Karta graficzna ma tylko zlacza DVI

Dzwiek jakim dysponuje telewizor mnie zupelnie nie interesuje bo podlacze kolumny badz 5.1 pod komputer.

Niekoniecznie zalezy mi na LED i najnowszych bajerach. Chce zeby obraz byl ladny i nie interesuje mnie czy TV ma mozliwosc internetu czy nie ma. Do gry bede siedzial od niego pewnie troche ok 2 metry, a do filmow 2,5 do 3m. Max rozmiar 46 cali i w sumie taki by mnie interesowal. Max cena ok 4000 przy czym nie upieram sie przy tej kwocie. Moze byc mniej jesli roznica nie bedzie duza, zwlaszcza ze bajery mnie nie interesuja. Tylko obraz. Na oknach roletki wiec nie mam problemu ze swiatlem.

Pozdrawiam :)
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Na pewno Toshiba 46XV733 ze wzlględu na:
Świetne skalowanie z satelity, kablówki i DVd.
Miliard kolorów i niski czas rekacji-przydatne przy grach.
Bardzo dobra ostrośc-system 120Hz z tworzeniem nowych klatek.
Świetny kontrast 5000:1 i 50000:1
Ogromna możlwiść kalibrCJikolorów
Ewentualnie Sharp 46LE705.
 

verul

New member
A jak wyglada sprawa z podlaczeniem go do kompa? Bo slyszalem ze znajomy podlaczal samsunga C650 to wszystko ladnie bylo ale np filmu juz nie odtworzyl bo choc widzial pulpit, ikony, myszke itd to zamiast filmu mial czarne okno odtwarzacza. Tzn film na kompie lecial ale w tv go nie bylo.
Podlaczac przejsciowka DVI -> HDMI?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Na 95% jestem pewny że czegos takiego nie będzie.
Po pierwsze 4 xHDMI w wersji 1.4, więc nie może byc problemów z niekompatybilnościa wstecz.
Po drugie jesty tryb gracza i P:C specjalnie dostosowany o pracy z kompem.
Ale z tego co się orientuje na Samsungach takich problemów nie ma(nie sprawdzałem c650), Samsung też dobrze śmigają w połączeniu z kompem.
 
Do góry