46-50 salon (konsola, urz. mobilne, mkv, dvb)

snachmsm

New member
Witam po długiej nieobecności tutaj ;) Zacznę od wywiadu:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
26m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
2,5-3,5m, szeroki kąt
3.Ile osób zasiada przed telewizorem?
2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
również bokiem, dość sporym (nawet do 45 stopni może)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć?
stać na niskiej szafce lub wisieć na podobnej wysokości
6.Jak słońce świeci w pokoju?
okna zachodnie na wprost telewizora :/
7.Jaki masz obecnie telewizor?
Samsung 40 B650, zadowolony byłem
8.Co chcemy aby telewizor posiadał?
to chyba wyniknie z tekstu pod wywiadem ;)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
dvb, w nc itd. bardzo wątpię
10.Jakie urządzenia?
na pewno konsola, na pewno laptop, na pewno smartfon/tablet (bezprzewodowo, Miracast)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
średnio na dzień ~2h. To raczej będzie grupowane w "ciągi" weekendowe
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
wypadałoby mat, głownie przez zachód po drugiej stronie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
sport, seriale, z rzadka przyrodnicze/dokumentalne. filmy bardzo, bardzo rzadko, a samo oglądanie jakichkolwiek programów to ułamek wykorzystania tv, może 1/3 czasu...
14.Czy zamierzasz serfować po internecie?
sporo, ale prędzej przy pomocy tabletu i strumieniowania na TV. choć wbudowany youtube i skype by się przydał...
15.Czy zamierzasz grać w gry?
tak, druga 1/3 wykorzystania
16.Preferencje co do marki?
brak, ale preferencje co do jakości obudowy i schludności są wyśrubowane
17.Preferencje co do wielkości ?
przy takich odległościach widełki jak w tytule wydają się odpowiednie
18.Co Cię denerwuje w telewizorach?
chyba nic... no w moim Samsungu nieco interfejs i przełączanie pomiędzy kanałami muliło, ale to drobniak
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
90% wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
4k?
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?
nie musi, ale dobrze gdyby miał, raczej w ramach gadżetu i okazjonalnego wykorzystania, niż na seanse czy konsolowanie. jeżeli cena tv bez 3d będzie wyraźnie niższa to podziękuję za ten ficzer

na daną chwilę zdecydowanym faworytem jest Philips 47PFS7509 - jest schludny i ma dobre parametry pod moje wymogi. nie chcę dużego tv, bo jest zbyt przytłaczający, to ma być dodatek do pokoju, w żadnym wypadku centrum, stąd 47 wydaje mi się idealna, którą to optycznie powiększy ambilight (i pewnie HUE). sporymi zaletami są dla mnie również miracast, ten subwoofer w komplecie i BRAK wbudowanej kamery. niestety input lag (konsola) jest taki sobie chyba wg testów, a średnie oceny czerni i do tego błyszcząca matryca nie wróżą zbyt dobrze na postawienie w kierunku zachodu. podobno też są problemy z odtwarzaniem filmów nie-16:9 oraz napisami. zbędny jest mi też ten cały smartTV, który w tym modelu podobno nieco muli...

generalnie ww. Philips jest punktem odniesienia, niemal full wypasem. wypycha również przeznaczoną pulę, a wolałbym poświęcić nieco mniej, tak z 3-3,5k. albo może istnieje jakaś bardziej odpowiednia dla mnie alternatywa za tą cenę 4k?
 

snachmsm

New member
nie musi być lepsze, może być gorsze ;) a może jest coś godnego polecenia za dużo niższą stawkę rezygnując z kilku gadżetów Philipsa?

smart TV jest mi praktycznie niepotrzebny, i tak preferuję wyświetlanie z tabletu. przydałby się więc wbudowany miracast, ale są i na to dongle na HDMI za stówkę i mniej. 3d też nie robi zupełnie, bolałby tylko ambilight, ale jak jakieś stówki mają zostać w suchym to czemu nie :p widziałem w tematach, że są polecane Sharpy za poniżej 2k albo Toshiba za 3,5k (choć w jej wypadku już bym dopłacił do Philipsa jednak)

głównie to zależy mi na konsolach (input lag), wyświetlaniu kompa/tabletu (miracast, dlna, itp.) i filmach z pendrive'a (Philips podobno śrdnio sobie z tym radzi), przydałoby się też CI+, ale to w ramach zabezpieczenia na przyszłość, standardowo będzie DVB-T i tak rzadko wykorzystywane. no i muszę brać pod uwage, że tv będzie dość mocno oświetlony z racji ustawienia

a w klubie już jestem, ciekawym oferty na tego Philipsa i ew. tańszego zamiennika :)
 
Do góry