46"-47" i co dalej

frez

Member
Poszukiwania TV czas zacząć. Rozmiar znany ale co dalej? Proszę o fachową poradę.

Warunki w mieszkaniu:
1. odległość od ekranu? - 2-4m,
2. jak słońce świeci w pokoju? - słoneczko świeci prościutko lub prawie prościutko w TV
3. Jak duży jest pokój? - 5x7, telewizor na dłuższej ścianie
4. Preferowana technologia - LED
5. jaki masz obecnie telewizor? - LG 32" LCD
6. jakie programy najczęściej oglądasz? : filmy, sport, wszystko po trochu
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: pół na pół
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? - raczej łagodniejszy, ale czasem ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? - obecnie jest matowa, raczej nie ma znaczenia, w laptopach preferuje matowe ale to co innego
11. preferowana wielkość telewizora? 46-47"
12. preferowana marka? brak
13. czego nie lubisz w telewizorach? -----
14. jakie urządzenia będą podłączone? kablówka, DR-DVD, laptop - filmy HD, docelowo X-box
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50/50
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost 70%, jak najdzie ludzi to też po boku
17. czy ważne jest wifi ? wifi-ready wystarczy, obecnie Blue-Ray podpięty przez kabel, RJ-45 wymóg konieczny
18. czy będziesz korzystać z widgetów? chyba tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? raczej nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? mogą być
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? może ale nie musi
23. ma mieć slot na karty SD ? nie
24. ma mieć tuner DVB-S? nie koniecznie, DVB-C i T wymóg 100% z racji tego że sygnał z kablówki
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi BR-DVD i pozostałe, kino domowe kabel audio
26. Jaki masz sygnał: kablówka + w niej jakieś kanały cyfrowe
27. ile programów HD? od czerwca podstawowy MUX1 i MUX2
28. ma stać czy wisieć? się okaże
29.Rozdzielczość: full hd
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: cena/jakość
32.Ile osób ogląda: jednocześnie 2-3.
33.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5, w weekendy dłużej
34.Jaka klasa cenowa: max 3500

Pozdrawiam,
frez
 

micmus

Member
Bez reklam
Przy Toshibie budżet przekroczony tylko o około 200 zł (przykładowo sklep Redcoon, a za chwilę pewnie cena jeszcze spadnie bo to nowość), a kiki dobrze radzi - zastanów się czy nie warto dołożyć aby być zadowolonym.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
W takim razie ja bym poczekał kilka tyg. aż cena spadnie o te 200 zł lub napisał do sklepu o dodatkowy rabat (spytać nigdy nie zaszkodzi), a jeśli telewizor potrzebny na teraz to kupić poprzedni model TL838 już od 2900 zł za 46cali i rewelacja w tej cenie. Cena dobra ze względu, że jest to model zastępowany obecnie przez nowy model.

W budżecie łapie się również dość świeży model LG 47LW5400 (3100 zł), ale kompletnie nie wiem jak z jakością, w markecie obraz był OK, ale opinie na markecie nie ma co budować. Plusem jak dla mnie tego modelu jest o 1 cal więcej oraz przede wszystkim pasywne 3d, które osobiście preferuje. Ten model jest jednak tani jak na swoja wielkość także jest tanio wyposażony - bez internetu itp. Jednak wydając "mało" nie można oczekiwać wszystkiego.

Najbardziej zadowolony chyba jednak z Toshiby TL838 bo:

- mieści się w budżecie, a nawet sporo tańszy
- jest wyposażona we wszystko co chciałeś
- obraz z pewnością będzie lepszy od TV obecnie posiadanego
 
Ostatnia edycja:

frez

Member
Fajnie, prawie się na ten model zdecydowałem. Tylko jedna rzecz mnie niepokoi a mianowicie CZAS REAKCJI - 8ms. Patrząc na inne TV ten parametr wygląda wręcz słabo.
Jak ten parametr wpływa na oglądanie np. transmisji sportowych?
 

KolejowyGłos

New member
Swoją drogą czy wiadomo dlaczego Toshiba kolejny rok jest do tyłu z czasem reakcji? Ja wiem, że procesory to jedno, ale jeśli przez tyle lat wmawiano ludziom zwracanie uwagi na czas reakcji(a wcześniej choćby na kontrast) to obecnie firma ta podając takie dane strzela sobie sama w stopę psując wyniki sprzedaży i nawet ciekawe oferty gwarancyjne na niektóre rzeczy nie zatuszują tego.
 

frez

Member
Powiem tak - jestem już urobiony :) Nie zależało mi na 3D ale jak się trafiło to nie będę narzekać. Możecie jeszcze tak na szybko powiedzieć w czym tkwi przewaga nowego modelu 46TL 933 nad 838?
 

frez

Member
W jednym temacie było kilka - sprawdzę, która najbardziej mi odpowiada. Chyba, że jakieś sugestie - w takim razie poproszę o kontakt na PW.
 

frez

Member
Opisał bym już mój piękny TV ale niestety sklep wali w "c...a".
Jeśli do jutra nie będę miał jasnej odpowiedzi co do wysyłki "POLECĘ" wszystkim ten sklep na forum
 

frez

Member
Właśnie uruchomiłem 46TL838. Na razie tylko na kablówce z dostępem do kanałów cyfrowych. Obraz na nich więcej niż zadowalający ale z nóg nie zwala.
Analog - ujdzie ale na to już nie mam wpływu.
Kolorki ładnie dopasowałem do swojego lokum.
Ale po podpięciu laptopa przez kabel HDMI kolory są całkiem inne - bardzo agresywne i jaśniejsze przez co aż mało wyraźne, ogólnie nie da się na to patrzeć - pomocy! Wygląda jak by ustawienia się nie przenosiły dla innych źródeł sygnału.


Dodam, że do tej pory takie podłączenie do TV LG32" spisywało się świetnie.

Dodatkowo powstał jeszcze jeden mały problem - brak wyjścia AUDIO [dwa cincze] - do tej pory tak miałem podpiętą swoją starą wieżę i grała bardzo ładnie. Jakieś sugestie co do kabla jaki mam zastosować?

POMOCYYYYYY!!!!!!!!


 

frez

Member
To znowu ja, problem z audio rozwiązany - rozgałęźnik SCART.
Jeśli chodzi o podpinanie czegokolwiek do TV przez kabel to zauważyłem, że ustawienia są inne dla każdego źródła obrazu.
Podsumowując inne ustawienia dla:
- sygnału cyfrowego,
- analogowego
- hdmi1
- hdmi2 itd.
Chyba, że jest jakiś magiczny przycisk przenoszący ustawienia ?
Pozdrawiam
 
Do góry