46-47` do 3800zł - 3 modele

apeswu

New member
Cześć.

Przeprowadziłem się nie dawno i mój Sony 32ex710 okazuje się trochę przymały do nowego mieszkanka. Od 2 tygodni siedzę w internecie czytam szukam oglądam nowe większe TV. Dzisiaj z Żoną zrobiliśmy objazd po sklepach i jeszcze mniej wiem.....

Interesuje nas coś z zakresu 46-47 cali.
Przymierzaliśmy się do 3 modeli
- Samsung 46es6570
- Panasonic L47et60e
- Philips 47PFL 6007

Po objeździe chyba odpadł samsung zdecydowanie miał najgorszy obraz z całej trójki (chociaż w sklepach trudno powiedzieć).
Czy mógłbym Was prosić o poradę w zakupie? Może inny model z poza wymienionej przeze mnie trójcy?

Nasze preferencje:
1.Jak duże jest pomieszczenie - 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - 3,2 od kanapy i 3,7 od stołu
3.Ile osób zasiada przed telewizorem - 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - w 90% na wprost, 10% lekko z boku.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju - z zachodniej strony, TV jest na północ
7.Jaki masz obecnie telewizor - Sony 32EX710 (zawiedziony jestem, cały czas jakieś problemy)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał - fajnie jakby był TVN Player oraz PVR - jednak nie jest to warunek konieczny.
9. Jaki sygnał będzie podłączony - jest to kablówka nadawana w systemie cyfrowym również ż kanałami w HD
10.Jakie urządzenia - podłączony jest PS3, komputer z XBMC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor - 3-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - seriale, wiadomości, programy popularno naukowe, wieczorem w weekend film.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie - nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak to ile 20% dziennie
16.Preferencje co do marki - byle nie Sony
17.Preferencje co do wielkości - Żona skłania się do 42 ja obstawiam 46-47
18.Co Cię denerwuje w telewizorach - wolne działanie menu oraz wolne przełączanie między programami.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - dni powszednie wieczór, w weekendy TV chodzi przez cały dzień.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 3800zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - może mieć, nie musi nie wiem czy z tego będę korzystał :)

Z góry dziękuję za pomoc.
 

apeswu

New member
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na Philipsa. Zacząłem porównywać modele
- Philips 46PFL5507K - wiem, że to niższy model, ale czy warto dopłacać? Czy zwykły użytkownik zauważy różnice?
- Philips 47PFL6007K - w porównaniu do 6067 droższy a ma lepsze odświeżanie.... (można taniej w necie znaleźć)
- Philips 47PFL6067K

No i oczywiście polecany Philips 47PFL 6877 przez kiki.
Który model będzie najlepszym wyborem, biorąc pod uwagę również koszty?
 

apeswu

New member
Niestety w moim mieście dostępna jest tylko jedna sztuka 6007 więc nawet nie mam jak porównać.
Przekopałem stronę Philipsa i praktycznie różnią się Ambilight, jednym złączem hdmi oraz pilotem.

A czy w obudowie jest jakaś różnica?
 

maddox

New member
ja bym jednak sprawdził i porównał face to face z Panasonic L47et60e.
za duzo informacji jeszcze nie ma na jego temat ale zapowiada sie ciekawie - a na temat plusów i minusów philipsa mozna tu na formu poczytac
 

apeswu

New member
Oglądałem tego Panasonica. Miał bardzo obraz i fajnie płynnie menu chodziło. Niestety nie miałem jak go porównać z Philipsem. No i w Panasonicu umiejscowienie złącz hdmi mi strasznie nie pasuje....
Philips zdaje mi się ma również więcej funkcji multimedialnych.
 
Ostatnia edycja:

apeswu

New member
Wybór padł na Panasońica 47et60e.
W sklepie obok siebie stal Philips i Panasonic. Jakosc obrazu była porównywalna jednak Panasonic był ładniejszy :)

Jakby ktoś miał pytania proszę pisać w miarę możliwości i wiedzy postaram sie odpisywać.
 

miller

New member
witam
mam pytanie jak sprawdza sie panasonic czy jest pan zadowolony ja nosze sie zamiarem kupna tego modelu 47 cali
pozdrawiam
 

apeswu

New member
Nie jestem jakimś kinomanem ale jako zwykły użytkownik jestem bardzo zadowolony. Nie żałuję zakupu. Jedyne co zauważyłem w porównaniu do sony jakiego mam to trochę gorszy dźwięk. Ale tutaj planuję kupić soundbara.
W każdym bądź razie kupił bym go jeszcze raz. No może teraz wersję 55 cali.
Jak interesuje coś konkretnego proszę pytać.
 
Do góry