46-47 cali do 2500 zł bez 3d

cyryl3000

New member
Witam, Szukam telewizora do mojego dużego pokoju. Podłączona do niego będzie telewizja cyfrowa kablowa za pomocą karty lub ewentualnie dekodera.

TV przede wszystkim do oglądania, nie będę podłączał konsol, dvd itp. Jedynie czasami laptopa aby coś puścić z niego.

3D mnie nie jara, więc zbędny gadżet.

SmartTV nie musi być rozbudowany, gdyż planuję w przyszłości zakup Android Dongle.

Główny punkt to jakość obrazu, szczególnie, że nie będę miał zbyt wielu kanałów HD

Cena myślę, że max 2500 zł Nie potrzebuję kombajnu multimedialnego, to mi da Dongle, gdyż myślę, że to lepsza opcja.

1. Odległość od ekranu: około 3,5m
2. Na jaką stroną wychodzi pokój: zachód, ale nie świeci przez okna na telewizor.
3. Jak duży jest pokój: 5x4,5
4. Preferowana technologia: LED LCD
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport, informacyjne
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: cały czas
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Raczej delikatne światło. Mam halogenki nad TV i po przeciwległej stronie nad kanapą.
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Najważniejsze, aby był płynny i wyrazisty
9. Preferowana wielkość telewizora? 46-47
10. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder kablówki + laptop + android dongle
11. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych ? Na wprost
12. Czy ważne jest wifi? tak
13. czy ma być smart ? Tak, ale nie musi być mega rozbudowany
14. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie. Do tego mam lapka, + później Android Dongle
15. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak, fajnie by było
16. ma mieć 3D?Nie ma potrzeby
17. ma mieć slot na karty SD? nie potrzebne
18. ma mieć tuner DVB-S? nie potrzebny
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI + USB przynajmniej po 2 sztuki
20. Jaki masz sygnał: kablówka
21. ile programów HD? póki co kilka około 10 później może więcej
22. ma stać czy wisieć? wisieć
23. Rozdzielczość: Full HD
24. Na czym najbardziej Ci zależy: jakości obrazu
25. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Dość dużo w dzień dzieci oglądają bajki, wieczorami dorośli informacje, sport + filmy
 

cyryl3000

New member
Co sądzicie o Sharp 50LE650
Jest teraz w niezłej cenie w Euro RTV AGD za 2290!

Rozpatruje również:
LG 47LN575S
Samsung UE46F5300
Sony KDL-46R470A
Toshiba 50L4333DG
 
Ostatnia edycja:

Cob

New member
Też bardzo poważnie myślę nad tym Sharpem. Potencjalną wadą jest brak wbudowanego wifi, ale w moim przypadku do przeskoczenia, bo PC, który będzie do niego cały czas podpięty może mu internet zaserwować po kablu. Czy są jakieś informacje na temat jego input lag?
 

cyryl3000

New member
Panowie to co kupować, bo muszę się zdecydować, aby na weekend mieć telewizor (te są dostępne w moim sklepie). Ogólnie na polu bitwy zostały:

LG 47LA641S
SAMSUNG UE46F6400
SAMSUNG UE46F5300

Chodzi głównie o jakość obrazu i skalowanie SD 3D jest zbędny, więc jeśli obraz między 1-2 a 3 telewizorem będzie taki sam, to biorę numer 3.

Pomożecie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale masz dużą odległość więc wielkość ma znaczenie największe. Masz DOngla z Androidem to po co Ci jeszcze te same aplikacje...?
 

cyryl3000

New member
Kiki czy to będzie 46 czy 50 nie ma już takiego znaczenia, bo przesiadam się z małego gówna.

Dongla planuje dokupić, ale wiem, że samsungi mająfajny smart tv wiec może nie bedzie potrzeby. No właśnie tylko co kupić ,bo już mam mętlik w głowie.

PRzy dobrym smarcie, bez potrzeby 3d jestem w stanie wyłożyć te 2800 do 3000 zł max absolutny.
 

cyryl3000

New member
No właśnie wolę smarta w donglu, nie chcę płacić za smarta i 3D, chcę solidne skalowanie, bo za dużo kanałów HD mieć nie będę na początku. Co do 50 to absolutny max, żona już kiwa głową, że za wielka krowa, więc upatrywałem coś w 46-47.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żony to do siebie mają , ale obejrzy seriale w HD swoje ulubione- to zaręczam że zmieni zdanie. Informacja z tysięcy prezentacji w różnych domach w Polsce.
 
Do góry