43 cale do sypialni

xoxer

New member
Witam,

Przejrzałem forum w poszukiwaniu porady ale oferty wciąż się zmieniają więc wolę poprosić o bezpośrednią poradę. Jakiś czas temu pozbyłem się poczciwego 12letniego JVC 27" LCD. Skuszony sentymentem do marki zakupiłem nowy JVC 32" z Androidem za okolo 1000zl. Po tygodniu go oddałem bo denerwowała mnie degradacja kolorów pod kątem. Stary JVC miał o wiele lepszy obraz ale niestety tylko HD Ready i analogowy tuner. Po tym doświadczeniu zacząłem szukać coś większego i z lepszym odwzorowaniem barw pod lekkim kątem.
Przez COVID ceny poszły do góry i nawet nie ma jak dokładnie obejrzeć danego modelu bo są braki.
Interesujące mnie modele, które mają pełne recenzje są na stanie marktów, które są teraz pozamykane. Zakup przez internet z możliwością oddania nie jest możliwy dla takich sztuk.
Także potrzebuję porady co do TV który by spełniał następujące warunki:
- dobre kąty (mała degradacja kolorów pod kątem, szczególnie w pionie)
- max 43 cale
- max 1800zł

Rozważałem zakup Philipsa 43pus6554 lub 43pus7334 ale brak go na rynku. Zwiększyłem swój budżet do 1800zł bo w tej cenie są takie modele jak:
SAMSUNG LED UE43TU8502
LG LED 43UN81003LB
PHILIPS LED 43PUS7855/12

Są na rynku jeszcze telewizory TLC, Toshiba i Hitachi ale nie widziałem ich na własne oczy.

Dziękuję z góry za porady.

xoxer
 

omnia

New member
Swoją drogą jak bardzo drogi jest Philips 43PUS8535 - cena chyba w porównaniu do 2020 podskoczyła do góry. Ogólnie ten 7855 wydaje się optymalnym wyborem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej zawsze sprawdzić samemu na własne oczy !
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo z pakietem.
 

xoxer

New member
W koncu pojawil sie u mnie PHILIPS LED 43PUS7855/12.

Pierwsze wrażenia:

Jestem przekonany że ma matrycę VA, co prawda kąty widzenia są dużo lepsze niż poprzednio testowany JVC ale da się odczuć degradację kolorów już przy 30 stopniach. Poza tym po przejechaniu palcem zostaja slady smużenia (zdaje sobie sprawę, że taki test nie jest do końca wiarygodny). Poza tym przy jednolitym obrazie widać niejednorodność, tak jakby clouding a ja bym to opisał jako kurz bo ma się wrażenie jakby ekran był zakurzony. Kolory są jaskrawe a jasność matrycy spora, by osiągnąć bardziej naturalne kolory trzeba zejść z podświetleniem matrycy sporo w dół. Fabryczna kalibracja kolorów jest całkiem udana, za wcześnie by pisać o moich ustawieniach bo wciąż sprawdzam różne opcje. I tu trochę irytująca sprawa bo zmiana parametrów jest osobna dla każdego źródła, ba, jak system wykryje DolbyVision albo HDR to dodatkowo są osobne parametry. Pewnie to dobre dla purystów ale bardzo irytujące gdy trzeba się sporo naklikać by dojść do ustawień obrazu. Tu dochodzimy do jeszcze jednego problemu czyli powolnego systemu. Udało mi się nawet zawiesić system podczas pauzowania filmu z Netflix.

Telewizor nie zrobił na mnie dobrego pierwszego wrażenia, ale dam sobie jeszcze czas by sprawdzić jak się zachowuje w codziennym użytkowaniu. Za parę dni napiszę coś więcej jeżeli są chętni.

Pozdrawiam
 

xoxer

New member
Są tańsze. O wiele łatwiej kupić telewizor jak się ma 6000zł. Przy ograniczonym budżecie trzeba się liczyć z kompromisami. Dlatego wybór staje się trudniejszy.

Mogę olać jakość wykonania, niespasowane plastiki czy powolne działanie, ale chciałbym osiągnąć możliwie najlepszą jakość obrazu. Idealnie byłoby wziąć na testy 3 modele na raz, porównać i oddać 2 pozostałe. Ale ze względu na niską półkę nikt tego nie zaoferuje, trzeba być pracownikiem salonu RTV by sobie takie porównania robić. Z kolei tacy pracownicy mają coś lepszego do testowania. Więc po to właśnie są takie fora jak to by dzielić się opiniami gdy nigdzie nie ma recenzji.

Dlatego nie pisz mi "czego się spodziewałem?" bo to nie wnosi niczego merytocznego i nie zmienia faktu, że dany model ma wady i zalety gdy porównamy go z innym z tej samej półki cenowej. Może moja opinia wygląda jak narzekanie i może naprawdę nie ma nic lepszego w tej cenie ale przynajmniej dostarczę komuś zainteresowanemu więcej informacji na temat.
 

lukasz9401

New member
ja do sypialni kupiłem kilka miesięcy temu w 43 calach q60t z 2020r. koszt ok 2200zł. Matryca 4k. Nic lepszego nie było w tej cenie
 

zysiek77

New member
Ja w tamtym roku w wakacje kupowałem 43'' na VA do sypialni do oglądania wieczorami i szukałem czegoś w miarę najlepszego w 60hz bo to praktycznie max w 43''. Nie zależało mi na FALD bo nie potrzebuję 100% czerni i "prawie czerń" mi wystarczy. Nie akceptuję za to IPSów w sypialni, tutaj kontrast jest ważniejszy niż kąty widzenia, głównie ogląda się na wprost i w ciemności.
U mnie oglądana jest telewizja naziemna, Youtube, Netflix, IPTV.

Kupiłem 3 telewizory na raz żeby się przekonać:
- Panasonic 40hx830
- Hisense 43A7500
- Samsung 43Q64T - wszystkie inne Q6xT to praktycznie samo,

I finalnie został Samsung, bo ma najrówniej podświetloną matrycę bez przejaśnień, plam i ma lepsza powłokę antyrefleksyjną od Panasonica. W Netflixie nie brakuje mi Dolby Vision bo i tak obraz HDR jest za jasny i muszę ograniczać jasność telewizora wieczorem. Upłynniacz działa bardzo dobrze i ma dużą regulację(0-10), materiały 24,25,30Hz często upłynniam do poziomu 6. Wszystkie potrzebne aplikacje ma, pilot jest aluminiowy malutki i poręczny, screen sharing z telefonu działa wyśmienicie. Dodatkowo mogę sobie na niego sam pisać aplikacje w Tizen Studio.
Co do kolorów, kontrastu i innych ustawień koloru to musiałem mocno je pozmieniać pod siebie, standardowe mi nie odpowiadały. Fajne jest to że przy trybach obrazu FILM oraz FILMMAKER (które używam w nocy) modulacja podświetlenia jest kilkukrotnie większa niż w pozostałych trybach, przez to obraz wydaje się bardzo stabilny przypominający matryce 120Hz z włączonymi upłynniaczami na minimum. Wadą jak dla mnie jest to że system nie jest tak szybki jak mają dużo droższe telewizory (konkurencja i tak jest wolniejsza). W salonie mam LG OLED C9 i mam porównanie. Nie korzystam też z wbudowanego odtwarzacza mediów wiec w temacie wspieranych formatów nie jestem w stanie się wypowiedzieć.
Panasonic odpadł za plamy w podświetleniu (poziomy clouding) i brak IPTV ale miał najlepszy obraz (naturalne kolory i super kontrast)
Hisense odpadł bo miał błędy w oprogramowaniu upłynniacza (tylko błedy przy 24hz w Youtube) i podświetlenie przy wszystkich krawędziach było lekko jaśniejsze, miał tez najmniej aplikacji. Jako tani TV jest bardzo dobry ale ja potrzebowałem czegoś lepszego.
Mogłem jeszcze przetestować Philipsa ale jak naczytałem się jak długo poprawiają błędy w oprogramowaniu to sobie odpuściłem.
A Samsung ma soft stabilny jak skała, bugów nie zauważyłem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry