43-49" za ~3000

Makonde

New member
Witam
W końcu zapadła decyzja, że warto byłoby mieć coś większego niż 24" monitor do oglądania bajek i filmów, więc proszę o pomoc w wyborze TV.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,5 na 6 metrów, telewizor będzie na krótszej ścianie.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Około 2 metry.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-4 osoby.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Docelowo wisieć, przez pierwszy miesiąc-dwa stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej, południowej strony, dużo okien.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Od 8 lat nie mam.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? -
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Zewnętrzne źródła - dysk, laptop, internet. Po pewnym czasie jakaś konsola. Telewizji w jakiejkolwiek postaci (sat/kablówka/naziemna) nie będzie.
10.Jakie urządzenia ? j/w
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Około 5 godz.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy/seriale/bajki z dysku, transmisje sportowe online.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Niekoniecznie.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Maksymalnie 1-2 godz. dziennie.
16.Preferencje co do marki ? Raczej nie
17.Preferencje co do wielkości ? 43-49 cali.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Około 3000.
21.Czy telewizor ma mieć 3D? Niekoniecznie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie masz dużą odległość i powinieneś brać 55" i to za nie dużą dopłatą.
Ale trzymając się kwoty i deklarowanej wielkości to wskazanie jest na Philipsa 49PUS6561 - za 2999 zł
Chyba że zakup na 3 lata i o potem kolejna wymiana to możesz brać :\
- Panasonic 55DS630 - za 2999 zł
- LG 55LF652
A jak się zalogujesz klubie HDTV
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
To masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.
 

Makonde

New member
@kiki: dzięki za odpowiedź. Temu Philipsowi już wcześniej się przyglądałem, i nawet pokazałem go żonie, która uświadomiła mi, iż jest to absolutnie niedopuszczalne aby telewizor miał srebrną ramkę, bo w pokoju nie ma ani jednego srebrnego przedmiotu i będzie pasował jak skarpetki do sandałów...

Tak więc, tak... ramka musi być czarna, przynajmniej od przodu (bo niektóre modele mają inny kolor ramki na boku). Co do rozmiaru, to ponownie zostałem uświadomiony, że 49" najlepiej będzie pasował gabarytami do reszty elementów w pokoju :) No i "nie chcę LG" tym razem bez racjonalnego wytłumaczenia.

Telewizor raczej na dłużej, zamiast wymiany po 2-3 latach raczej do kompletu dojdzie projektor.

Suma sumarum, 49", czarna ramka, nie LG, reszta jak w pierwszym poście. No i kwota 3000 to nie jakieś święta krowa, jak będzie trochę więcej to nic się nie stanie.

A propos kalibracji - czy jest sklep który oferuje, oczywiście za dopłatą, kalibrację, dowóz, wniesienie, rozpakowanie i sprawdzenie telewizora u klienta?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja u klienta już raz zaklejałem czarnym kewlarem ramkę i powiem Ci że wypadło cudownie.
Obsługa to kwestia kosztów.\Kalibracja w domu kosztuje 400 zł + koszty dojazdu. Pozostałe kosztu obsługi masz też rozpisane - około 200 zł ma plus.
Na 49" 4K, 100Hz Samsunga, czy SOny nawet najtańsze modele kasy niestety nie wystarczy .
Z czarnych mieszczących się masz :
Hitachi 48HK6 za 2199 zł
Hitachi 55HZt66 za 2950 zł
Dla członków forum przy zakupie kalibracja jest gratis.
 

Makonde

New member
@kiki: ten pomysł z oklejeniem ramki brzmi ciekawie, bo Philips 49PUS6561 spełnia wszystkie moje wymagania, własnie poza ramką. Masz może zdjęcia/przykłady jak to wygląda?

I miałbym jeszcze prośbę o nakierowanie mnie na "Pozostałe kosztu obsługi masz też rozpisane" bo chyba niedomagam wzrokowo i nie mogę znaleźć :) Jak się uda to chciałbym kupić TV jeszcze przed świętami.
 
Do góry