43-49 cale do 4 tys.

Shelia

New member
Od kilku miesięcy przymierzam się do kupna nowego telewizora. Nim jednak więcej czytam na ten temat, tym trudniej jest mi się na coś zdecydować. Wstępnie moją uwagę przykuły te trzy modele:
SONY KD-43XF8505BAEP
SAMSUNG UE49NU8042T
Samsung QE49Q6FNA
Różne opinie, różne testy, a tak naprawdę nie wiem, co mogło by być najlepsze dla "zwykłego" użytkownika. Filmy/seriale i trochę gier video - nie jestem jakaś super wymagająca, po prostu szukam czegoś z w miarę dobrymi parametrami. Nie musi być to TV na nie wiadomo ile lat, ale byłoby dobrze, gdyby kilka posłużył.

Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - około 1,2 m
Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1 (czasami 2-3)
Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - tylko na wprost
Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać (choć istnieje też możliwość powieszenia)
Jak słońce świeci w pokoju? - z prawej strony, bardzo jasne pomieszczenie (jest roleta)
Jaki masz obecnie telewizor? - Sony Bravia KDL-32WD750
Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - PC, dekoder od kablówki (Vectra)
Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 2-3 godziny (jednego dnia w ogóle, w weekendy może 4-5)
Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - tylko filmy/seriale (Netflix, HB GO)
Czy zamierzasz serfować po internecie? - może YouTube?
Czy zamierzasz grać w gry? - PS4 Pro, Switch, PC
Preferencje co do marki? - żadnych
Preferencje co do wielkości? - 43-49
Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - głównie późne popołudnie/wieczór (w weekendy może trochę w dzień)
Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - do 4 tys.
 

Shelia

New member
Sony 49XF9005 wygląda bardzo ciekawie, chociaż niestety wydaje się poza mój budżet (4300-4500 patrząc na różne sklepy). Gdybym wiedziała, że w najbliższym czasie stanieje, poczekałabym jeszcze te kilka tygodni (choć pewnie bardziej prawdopodobne, że w tym czasie pojawią się co najwyżej nowsze modele i starsze przestaną byś sprzedawane).
Philips 49 PUS8303 ma znakomitą cenę, choć odrobinę martwiłoby mnie słabsze HDR. Nie ukrywam, że chciałam zapoznać się z tą technologią. Choć oczywiście rozumiem, że TV 43-49 cale nie są obecnie aż tak ważne dla producentów, więc i po prostu trudniej dostać takie z dobrymi parametrami.
Gdybym mogła, zdecydowałabym się nawet na 55 cale, ale przy takim małym pomieszczeniu/odległości od ekranu, 49 jest już i tak maksymalną wartością.
 

Shelia

New member
Po próbach i dokładnych pomiarach okazało się, że niestety nie dam rady korzystać w komfortowych warunkach z 49 cali (po prostu się nie mieści).

Czy są znajdę jakieś dobre 43 cale przy tych samych założeniach co powyżej?
 

agricola

New member
Sony 49XF9005 wygląda bardzo ciekawie, chociaż niestety wydaje się poza mój budżet (4300-4500 patrząc na różne sklepy). Gdybym wiedziała, że w najbliższym czasie stanieje, poczekałabym jeszcze te kilka tygodni (choć pewnie bardziej prawdopodobne, że w tym czasie pojawią się co najwyżej nowsze modele i starsze przestaną byś sprzedawane).
Philips 49 PUS8303 ma znakomitą cenę, choć odrobinę martwiłoby mnie słabsze HDR. Nie ukrywam, że chciałam zapoznać się z tą technologią. Choć oczywiście rozumiem, że TV 43-49 cale nie są obecnie aż tak ważne dla producentów, więc i po prostu trudniej dostać takie z dobrymi parametrami.
Gdybym mogła, zdecydowałabym się nawet na 55 cale, ale przy takim małym pomieszczeniu/odległości od ekranu, 49 jest już i tak maksymalną wartością.


Prawdziwy HDR to tylko na OLED, tym bardziej, że nie ma za dużo materiałów przygotowanych w tym formacie. Wg. mnie Philips byłby dobrym kandydatem dla Ciebie.

A czy ktoś wie która technologia w chwili obecnej wygrywa w wyścigu o najważniejszy HDR-owy format?
 

Duch87

New member
Bez reklam
Przy 43 calach warto pójść właśnie w tego Philipsa, który ma ambilighta, który to optycznie powiększa obraz. Przy 43 calach zostaje seria 6700.. z HDR i 4K.
 

Shelia

New member
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Fakt, na razie nie ma aż tyle materiałów wykorzystujących HDR, a przy sporadycznym oglądaniu / w porównaniu do obecnego telewizora, pewnie i tak będę zachwycona tym, co mam. Skupię się w takim razie przede wszystkim na sprzęcie od Philipsa. Może uda się przestawić meble i dam radę zakupić te 49, ale dobrze, że jest też jakaś alternatywa na 43 cale.
 

jasssu

New member
Philips na ten rok będzie miał jakiś uniwersalny model, dostępny w większości przekątnych, którymi klienci się interesują. Nawet jakoś to specjalnie nazwali - coś czytałem w neswach.
 
Do góry