42XV635DG - Wrażenia, porady, opinie itp.

idzi5

New member
Po małych perypetiach stałem się posiadaczem Toshiby 42XV635DG zakupionej w MM w Częstochowie w cenie 2868,0 zł.
Dziękuję wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji.

Pierwsze wrazenie po zakupie jest całkiem pozytywne
Co prowda przesiadka z telewizora CRT na początku nie jest łatwa ale to kwestia przyzwyczajenia.

Po wstępnej kalibracji obraz się poprawił i jest przyzwoity, nie jest to zapewne profesjonalna kalibracja bo ustawienia wziąłem z innego wątku
Na razie nie mam podpietego pod TV żadnego cyfrowego źródła sygnału tylko SD (kabrówka i polsat po euro) ale wkrótce będzie n i wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć.

Jeśli chodzi o jakość to według mnie:

1. Z kablówki i dekodera Polsatu dość dobry odbiór. W zasadzie nie mam zastrzeżeń może będą jak dłużej pooglądam.

2. DVD - puściłem sobie Vabank i odczucia takie sobie (być może to wina samego filmu). Pomimo prób różnych ustawień obraz mnie nie zachwycał. Kontrast był dość słaby, a np. w scenach w restauracji gdzie w ciemnej scenerii na stołach stały lampki biła od nich poświata na pół ekranu. Zobaczę jeszcze na nowszych produkcjach może b ędzie lepiej.

3. DiVX z USB - tu najwięcej oglądałem. Jakość OK. Udało mi się opanować wstawianie napisów do filmu, tak że z tym też nie ma problemu. Na razie największą wadą jest brak możliwości odtwarzania filmów DiVX w rozdzielczości większej niż 720x480 / 30 kl./s. To jest max co można obecnie puścić przez USB. Przy próbie odtworzenia nateriału video HD pojawia się stosowny komunikat o braku obsługi tych plików. Przypuszczam, że się nic w tej kwestii nie zmieni zwłaszcza, ze Toshiba chyba nie udostępnia nowego firmwaru poza serwisem, a szkoda bo na razie jak dla mnie to największa wada.
 

idzi5

New member
Kalibracja 42XV635DG

Bardzo fajny temat zalozyles. :)

Dzięki

To tak idąc z rozpędu...
Proponuję abu właściciele tego dokładnie modelu podawali jakie ustawienia mają ich telewizory.
Ja obecnie oglądam na ustawieniach podanych chyba przez Gilek1975 ale z tego co wiem to chyba były one z serii ZV i zapewne coś można polepszyć.

Super by było jakby się ktoś podzielił ustawieniami zrobionymi profesjonalnie dla modelu 42XV635DG
 

piotrflo

New member
Dzięki

To tak idąc z rozpędu...
Proponuję abu właściciele tego dokładnie modelu podawali jakie ustawienia mają ich telewizory.
Ja obecnie oglądam na ustawieniach podanych chyba przez Gilek1975 ale z tego co wiem to chyba były one z serii ZV i zapewne coś można polepszyć.

Super by było jakby się ktoś podzielił ustawieniami zrobionymi profesjonalnie dla modelu 42XV635DG

Mysle, ze takimi ustawieniami to sie nikt nie podzieli jesli musial za nie zaplacic. :) Nie mozna tak isc na latwizne. A poza tym toz to sama przyjemnosc samemu dojsc do optymalnych wartosci. :)
 

idzi5

New member
Mysle, ze takimi ustawieniami to sie nikt nie podzieli jesli musial za nie zaplacic.

Ja bym nie miał oporów. Przecież jak już bym zapłacił to podając ustawienia na forum nie znikną nagle u mnie.

A jeśli chodzi o przyjemność z samodzielnego ustawienia to owszem muszę się z tobą zgodzić.

P.S.
Jak tam Twój TV - wrócił z serwisu?
 

piotrflo

New member
Jeszcze nie. Czekam. Idzie do wymiany albo matryca albo caly TV. To info z serwisu. Bardzo ciekawe, ze mieszkajac w Warszawie wysylam TV do serwisu lokalnego, ktory dopiero przesyla jesli sam nie naprawi TV do serwisu centralnego. Moj wlasnie w tej chwili w Centralnym sie znajduje.
 

idzi5

New member
Uszkodzony PenDrive

Coś się stało dziwnego.
Podłączyłem pena do TV, obejżałem film po czym nacisnąłem klawisz stop na pilocie. Pojawił sie ekran ze spisem filmów.
I teraz nie wiem czy nacisnąłem EXIT czy nie, ale zakładam, że jednak nie tylko od razy POWER na pilocie. Pena nie wyjmowałem z TV.
Efekt. Po ponownym włączeniu TV nie widzi pendriva (inne widzi więc port jest OK).
Pendrive jest wykrywany przez komputer (pojawia się literka) ale wyskakuje kominikat, że napędu nie znaleziono. Nie da się sformatować itp. Słowem poendrive padł :(
Oczywiście ubocznym efektem było skasowanie wszystkich zaprogramowanych programów w tv.
 

piotrflo

New member
To mi tak wyglada jakby dochodzilo do jakiegos zwarcia i przez to resetowania ustawien kanalow. Dziwne, ale jak mowilem trzeba korzystac z guziczkow - (to na watku do 37XV635 bylo) :) np: EXIT na pilocie i nie bedzie problemu.
 

daro2008

New member
Witam.
Mam pytanie do posiadaczy tego modelu TV - czy razem z TV są śruby służące do mocowaniu na wieszaku???

Sam posiadam Toshibe 40XF i tam śruby były załączone.

Pozdrawiam.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
oglądanie jakieś 2m od tv, powiedzmy że średnia ilość światła będzie docierała bo promienie będą padały do pokoju przez okno dopiero między południem a zachodem słońca a podłączane będzie tuner hd, konsola, komputer do oglądania filmów i w przyszłości zapewne filmy blu-ray. i właśnie tutaj się rodzi pytanie czy warto dać za tą Toshibę 42XV635D około 2200zł czy może lepiej nowszą a tańszą za około 1800zł 40LV685 albo może plazma 42s20e? chyba że jest jeszcze coś innego godnego uwagi do powiedzmy tych 2300zł...
 

piotrflo

New member
oglądanie jakieś 2m od tv, powiedzmy że średnia ilość światła będzie docierała bo promienie będą padały do pokoju przez okno dopiero między południem a zachodem słońca a podłączane będzie tuner hd, konsola, komputer do oglądania filmów i w przyszłości zapewne filmy blu-ray. i właśnie tutaj się rodzi pytanie czy warto dać za tą Toshibę 42XV635D około 2200zł czy może lepiej nowszą a tańszą za około 1800zł 40LV685 albo może plazma 42s20e? chyba że jest jeszcze coś innego godnego uwagi do powiedzmy tych 2300zł...

Jak za taka cene i do takich potrzeb to warto ta Toshibe brac. Mam i wiem co mowie.
 

mygothicsoul

New member
42 xv

Witam szczęśliwych użytkowników:)

Ja właśnie zamówiłem swoją Tośkę 42XV635DG w cenie 2800 razem z przesyłką:)
Mam pytanko, bo ogarniam do paru dni forum i nie mogę znaleźć testu Kikiego na 42XV635DG, czy on w ogóle został przeprowadzony?

Jak tylko przyjedzie podzielę się opinią

Ps. Zakupiłem również Spyder3TV, może ktoś by chciał wypożyczyć?? ( jak już skalibruje jako tako TV ) Żeby się przynajmniej zwróciło te 400pln;)

Jestem z Warszawy
 

piotrflo

New member
Witam szczęśliwych użytkowników:)

Ja właśnie zamówiłem swoją Tośkę 42XV635DG w cenie 2800 razem z przesyłką:)
Mam pytanko, bo ogarniam do paru dni forum i nie mogę znaleźć testu Kikiego na 42XV635DG, czy on w ogóle został przeprowadzony?

Jak tylko przyjedzie podzielę się opinią

Ps. Zakupiłem również Spyder3TV, może ktoś by chciał wypożyczyć?? ( jak już skalibruje jako tako TV ) Żeby się przynajmniej zwróciło te 400pln;)

Jestem z Warszawy

Jakie masz zrodla sygnalu?
 

mygothicsoul

New member
Fizycznie w domu stanie dopiero w poniedziałek ( może jutro ) ale mam gotowe do podłączenia:

HD PVR Aster - HDMI prolink exclusive
Ps3 - HDMI prolink exclusive


Ps. Jak wygląda sytuacja z tymi "ziarnami" przy odtwarzaniu RIP'a BR z kompa w MKV? Jest już podobno jakaś aktualizacja do modelu ZV, która radzi sobie z tą przypadłością ale instalują tylko w serwisie. Czy do XV też jest już takie ustrojstwo?
 
Do góry