42WL863 i CAM Cyfry+

kazan79

New member
Witam,

czy ktos testowal WL863 z nowym CAMem Cyfry+?
Wlasnie zakupilem nowy CAM cyfry (nowa wersja) i mam ogromne problemy by go odpalic w tym TV.
Przewaznie TV widzi ze cos jest w gniezdzie CI+ ale w menu Common Interface mam tylko "brak informacji" czy cos podobnego. Jesli uda mi sie uruchomic CAM i tak po pewnym czasie przy przelaczaniu kanalow znika on z systemu TV. Cos mi to wyglada na mega niedopracowany soft TV.
Inny problem ze TV nie trzyma ustawien listy porgramow SAT po dluzszym wylaczeniu z pilota. Po skanowaniu satki ustawiam kanaly tak jak chce (renumeracja + przesuniecie kanalow) i po dluzszym wylaczeniu lists znowu jest nieposortowana :???:
Czy ktos doswiadzczyl czegos podobnego z tym TV?

Dziekuje,
|Kazan|
 
Ostatnia edycja:

slodkip1

New member
Jaką masz wersje softu? Sprawdź to w ustawieniach. Mi 42YL863( soft ten sam co do WL) z modułem nCAM HD na kartę pracuje prawidłowo i telewizor nie gubi żadnych kanałów na satelicie. Ale na wszelki wypadek warto wejśc do trybu hotelowego i zgrać sobie na pendriva ustawienia TV wraz z listą kanałów. Opisywałem to w podobnym temacie tu na forum.
Proponuję jednak wgrać najnowszy soft do TV i zobaczyć jak moduł CI+ Cyfry sie zachowa. Być może to moduł jeszcze nie ma dopracowanego oprogramowania. Mój nCam HD juz 2 razy aktualizował sobie oprogramowanie z nieba ( satelity) i wszystko przebiegło prawidłowo.
 
Ostatnia edycja:

kazan79

New member
Dzieki za odpowiedz.
Sprawdzilem i TV na 100% ma najnowszy firmware ale gdzies czytalem ze ktos mial bardzi podobne problemy z Cyfra+ ale uzywajac Astona.
TV nie gubi zadnych kanalow ale gubi moje sortowanie tych ze kanalow. Nie wiem czy o tym samym mowimy.
Jesli ktos jeszcze ma jakies doswiadczenie w tej sprawie bardzo prosilbym o pomoc.

Pozdrawiam,
|Kazan|
 

slodkip1

New member
Skanujesz SAT'kę z automatu czy ręcznie przeszukujesz tylko wybrane transpordery? Ja przeszukiwałem ręcznie tylko wybrane transpordery i po sortowaniu i ustawieniu odpowiedniej kolejności kanałów od początku listy , telewizor nie gubi mi tego sortowania nawet przy dłuższym wyłączeniu z pilota. Na wszelki jednak wypadek zgrałem sobie tak ułożoną listę na pendriva abym mógł w każdej chwili wrócić do tak posortowanych kanałów i wgrać listę z pendriva z powrotem na TV , gdyby się coś rozkrzaczyło. Sortowanie zabiera jednak sporo czasu. Z tego co wiem nie wszystkie Cam'y dobrze sie "czują" w niektórych urządzeniach i nie ze wszystkimi dobrze współpracują , może ten nowy Cam od Cyfry ma akurat problem z Toshibą , ale może w tej materii wypowiedzą sie inni użytkownicy Camów Cyfry+.
Sam jestem jednak ciekaw takiej współpracy , bo też wcześniej przed zakupem telewizora rozważałem mozliwość uzytkowania modułu cam od Cyfry z tunerem sateltarnym telewizora ale ostatecznie wziąłem nCam HD na kartę.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

czy ktos testowal WL863 z nowym CAMem Cyfry+?
Wlasnie zakupilem nowy CAM cyfry (nowa wersja) i mam ogromne problemy by go odpalic w tym TV.
Przewaznie TV widzi ze cos jest w gniezdzie CI+ ale w menu Common Interface mam tylko "brak informacji" czy cos podobnego. Jesli uda mi sie uruchomic CAM i tak po pewnym czasie przy przelaczaniu kanalow znika on z systemu TV. Cos mi to wyglada na mega niedopracowany soft TV.
Inny problem ze TV nie trzyma ustawien listy porgramow SAT po dluzszym wylaczeniu z pilota. Po skanowaniu satki ustawiam kanaly tak jak chce (renumeracja + przesuniecie kanalow) i po dluzszym wylaczeniu lists znowu jest nieposortowana :???:
Czy ktos doswiadzczyl czegos podobnego z tym TV?

Dziekuje,
|Kazan|
Witam,

Czy możesz napisać jakiej firmy jest ten moduł CAM. Czy to moduł CAM firmy TechniSat , pracujący
w systemie dekodowania systemu Conax dla modułów CI+ ?
Ja nie mam co prawda telewizora , który Ty posiadasz , lecz telewizor firmy Philips 32"PFL9705H/12
oraz posiadam moduł CAM na licencji , który obsługuje dekodowanie systemu Conax dla modułów CI+.
Współpraca tego modułu z kartą z telewizorem odbywa się prawidłowo.Jak zaglądnę do menu i wejdę
w opcje >Konfiguracja>Ustawienie kanału pojawia się również opcja :Common interface(Wspólny interfejs) oraz Conax Conditional Access. Gdy kliknę :Conax Conditional Access pojawia się :Conax -dostęp warunkowy
Menu główne
Stan subskrypcji
Stan zdarzenia
Stan tokenów
Zmień kod CA PIN
Klasyfikacja dojrzałości
Zamawianie modemu
Urząd certyfikacji Conax - informacja
komunikat
Język
Stan programu ładującego.
oraz przyciski :czerwony(wyjście) zielony (OK) żółty (anuluj) niebieski.
Jestem jak na razie bardzo zadowolony z modułu , choć również mam dekoder kablowy Ferguson Ariva100 , ale teraz z niego nie korzystam.(jest w rezerwie)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kazan79

New member
Skanujesz SAT'kę z automatu czy ręcznie przeszukujesz tylko wybrane transpordery? Ja przeszukiwałem ręcznie tylko wybrane transpordery i po sortowaniu i ustawieniu odpowiedniej kolejności kanałów od początku listy , telewizor nie gubi mi tego sortowania nawet przy dłuższym wyłączeniu z pilota. Na wszelki jednak wypadek zgrałem sobie tak ułożoną listę na pendriva abym mógł w każdej chwili wrócić do tak posortowanych kanałów i wgrać listę z pendriva z powrotem na TV , gdyby się coś rozkrzaczyło. Sortowanie zabiera jednak sporo czasu. Z tego co wiem nie wszystkie Cam'y dobrze sie "czują" w niektórych urządzeniach i nie ze wszystkimi dobrze współpracują , może ten nowy Cam od Cyfry ma akurat problem z Toshibą , ale może w tej materii wypowiedzą sie inni użytkownicy Camów Cyfry+.
Sam jestem jednak ciekaw takiej współpracy , bo też wcześniej przed zakupem telewizora rozważałem mozliwość uzytkowania modułu cam od Cyfry z tunerem sateltarnym telewizora ale ostatecznie wziąłem nCam HD na kartę.

Raz skanowalem wszystko, za drugim razem tylko poszczegolne transpondery. Musze to jeszcze dokladnie sprawdzic z ta lista kanalow.
Co do CAMa to jest to najnowszy CAM od Cyfry+ III generacji.
Jestem juz w kontakcie z Toshiba i podejzewaja wadlity slot CI+ w TV. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

|Kazan|
 

kazan79

New member
Male uaktualnienie.
Modul zostal wymieniony na nowy w punkcie Cyfry i wszystko zaczelo dzialac jak nalezy. Tak wiec widac,ze ten model TV nie ma zadengo problemu w spolpracy z modulem CI+ Cyfry.
 

Carty

New member
Mam pytanie z trochę innej beczki, bo jak widzę masz 42WL863.
Możesz gdzieś udostępnić lub podesłać zdjęcia tego modelu?? Bo nie wiem na ile faktycznie, ale chyba się wizualnie różni od 46YL/WL jakie jakiś czas temu testował Kiki.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ma grubszą, plastikową ramkę, o identycznym kolorze co model 46". Nie pamiętam tylko czy stopkę też miały identyczną, bo dawno nie widziałem tych modeli stojących, zawsze wiszą :D
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Około 2cm. Ale wiele osób które widza obok siebie modele 42" i 46", uważa że ten mniejszy ma bardziej żywe kolory :)
 
Do góry